.UA ccTLD
.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.118.166.98
 
 Інформація щодо nic-handle
 -UANIC
 Інформація щодо epp-contact
 Транслітерація
 Публічні домени

Міжнародне співробітництво




Правові питання

Чи несе відповідальність реєстрант домену за інформацію, розміщену на сайті в цьому домені?

Так, реєстрант домену відповідає за використання домену, в тому числі з незаконною метою, незалежно від того, хто фактично використовує домен.

Хто такий реєстрант (registrant) домена?

Реєстрант (registrant) домену - це юридична або фізична особа, на ім'я якої реєструється домен. Реєстрант домену самостійно обирає доменне ім'я, визначає, як буде використовуватися домен, хто буде здійснювати технічну підтримку домену. Фактично реєстрант є "власником" домену, він може передати свої права на управління доменом іншій особі.

Куди звертатися, якщо мені потрібна більш детальна інформація про реєстранта домену?

Для отримання інформації щодо реєстранта необхідно зветратится до реєстратора, який надає підтримку відомостей про відповідне доменне ім'я.

Яким чином можна заборонити використання домену, який порушує мої права?

У випадку, якщо ваші права порушуються особою, якій було делеговано приватне доменне ім'я, що збігається з вашим товарним знаком, то для захисту своїх прав ви можете обрати кілька способів:

  • досягнення згоди шляхом переговорів між зацікавленими сторонами;
  • судовий захист - подання позову до відповідного суду про накладення заборони на використання домену;
  • третейський розгляд спору - поширена практика розгляду доменних спорів: розгляд справи третейским судом (можливий розгляд постійним третейським судом чи третейським судом, утвореним для розгляду конкретної справи);
  • подання заяви до Антимонопольного комітету України щодо захисту від недобросовісної конкуренції, проявом якої є використання чужого товарного знаку без дозволу уповноваженої особи, що призводить до змішування господарюючих суб'єктів, які є конкурентами.

Хто таки "загарбники доменів" (кіберсквоттери)?

"Загарбники доменів" - це особи, які реєструють доменні імена, тотожні або схожі з засобами індивідуалізації інших осіб з метою отримання зиску (перепродаж доменів, шантаж, залучення відвідувачів за рахунок популярності чужих брендів).

Загарбники доменів часто користуються недбальством реєстрантів вже зареєстрованих доменів, які забувають продовжити строки реєстрації своїх доменів. Домен, який не було своєчасно продовжено реєстрантом, через деякий час (місяць-два) видаляється, i в цей момент кiберсквоттери перехоплюють домен.

Лля досягнення своєї мети кіберсквоттери не гребують удаватися до обману, підробки e-mail адрес та інших методів.

Що таке "зворотне захоплення домену"?

"Зворотне захоплення доменного імені" - це реєстрація тотожного з вже "розкрученим" доменним ім'ям товарного знаку та подача позову проти реєстранта доменного імені про порушення прав на товарний знак з метою отримання доменного імені в судовому порядку (що може бути простіше та дешевше, ніж домовитися з реєстрантом про продаж домену).



0,027236 sec