.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.07.2011 Дайджест доменних подій

Шановни колеги!

Сьогодні у випуску: семінар з питань здоров'я і безпеки DNS (анонс); EURid успішно випробував план аварійного відновлення даних; REG.RU розпочав попередній етап реєстрації двосимвольних доменів в .SU; фішингові пригоди .CO.CC; доменна статистика .AZ, .EE і .BY; перспективи New gTLD та інші повідомлення.

ICANN
Семінар з питань здоров'я та безпеки DNS відбудеться в Римі
GCSEC в співпраці з ICANN і DNS - OARC оголошує про семінар з питань здоров'я і безпеки DNS. Він відбудеться в Римі 18-19 жовтня 2011 року. На зустріч DNS - EASY зберуться вчені й фахівці з академічних кіл, промисловості та урядових установ, а також представники головних груп, зацікавлених в інфраструктурі DNS: розробників, операторів мереж, підприємств-користувачів, фахівці з безпеки. Вони обговорять також вплив стану DNS на сучасне суспільство. Симпозіум організований в два етапи. Перший день - день відкритого відвідування, рефератів, виступів гостей. Другий - власне Глобальний щорічний симпозіум по DNS - SSR - тільки за попередніми запрошеннями. Представники усіх рівнів екосистеми DNS обговорять оперативні й політичні аспекти проблем, пов'язаних із здоров'ям і безпекою DNS.
EURid
В .EU випробувані засоби забезпечення безперервності бізнесу
EURid, реєстр європейського домена верхнього рівня, успішно випробував план аварійного відновлення даних. В ході навчань системи реєстрації .EU були переведені з центру обробки даних реєстру у Брюсселі в один з альтернативних ЦОД в Амстердамі. Аналіз результатів показав, що резервні системи є стійкими. В ході випробувань фактично були протестовані в режимі реального часу потужності EURid для аварійного відновлення.
APNIC
Глобальне дослідження IPv6
GNKS Consult спільно з RIPE NCC і NRO продовжує глобальне вивчення використання IPv6. Моніторинг розгортання IPv6 проводиться онлайн, і APNIC запрошує взяти в нім участь. Метою дослідження поглиблення розуміння напрямку руху і того, що можна зробити, щоб Інтернет-співтовариство було готове до широкого впровадження IPv6. Результати попереднього опитування показали, що участь громадськості вносить помітний внесок у поглиблення розуміння проблематики: понад 90% опитаних минулого року (з 1600 респондентів) повідомили про свою зацікавленість у повторенні дослідження в 2011 році.
Ferra.ru
Прийом попередніх заявок на реєстрацію двосимвольних доменів в .SU
Реєстратор доменних імен REG.RU почав прийом попередніх заявок на реєстрацію двосимвольних доменів у першій національній зоні Російської Федерації - .SU. Завдяки змінам в Правилах реєстрації в домені .SU раніше заборонені до реєстрації двосимвольні домени стануть доступні як на латиниці, так і на кирилиці. Відкрита реєстрація двосимвольних доменів в зоні .SU почнеться 11 липня 2011 року о 12.00 за московським часом. Реєстрація в зоні .SU проходить згідно з принципом "First come - first served"... Реєстратор REG.RU відкрив прийом попередніх заявок на двосимвольні домени з метою дати своїм клієнтам перевагу: усі заявки будуть спрямовані в реєстр зони в момент старту відкритої реєстрації. Як стверджує компанія зараз ця послуга в Росії пропонується тільки REG.RU, при цьому, чітко дотримуючись принцип "першої заявки", REG.RU приймає тільки одну заявку на одно доменне ім'я і не проводить аукціони серед клієнтів. Підібрати цікаве доменне ім'я в зоні .SU допоможе унікальний рекомендаційний сервіс реєстратора - REG.Premium. Нагадаємо, доменна зона .SU була зареєстрована 19 вересня 1990 року для застосування на території СРСР і є найстарішою в Російській Федерації.
DOMAINPULSE
Посилення правил в домені .CN призвело до росту фішингу в .CO.CC і .TK
У звіті Anti Phishing Working Group (APWG) Global Phishing Survey 2H2010 вказується, що посилення реєстраційних правил в національному домені Китаю .CN призвело до різкого скорочення в нім кількості випадків фішингу і до збільшення числа таких атак в інших доменах, зокрема, в .CO.CC і .TK (Токелау). Справа в тому, що тепер доступ приватних осіб до доменних імен .CN призупинений, а все потенційні реєстранти повинні надати паперові заяви з копією ліцензії компанії та посвідчення особи. Такі зміни були внесені саме тому що в Китаї раніше багато доменних реєстрацій проводилися саме для організації фішингових атак з цих доменів.
HT-news.com
Пошукова система Google видалила з видачі домени .CO.CC
Всесвітня корпорація Google прийняла рішення про виключення більше 11 мільйонів доменів .CO.CC зі своєї пошукової видачі. Згідно з даними велика частина сайтів цієї зони містили надто багато некоректної інформації та спаму. Таким чином усі домени були просто видалені з видачі Google. Згідно з публічними заявами, корпорація Google тепер позиціонуватиме цю корейську компанію як "фріхостинг" з великим вмістом спаму й низькоякісних сайтів. Розпізнати ці недоліки домену .CO.CC дозволила новітня система malware - scanning яка націлена на захист користувачів програмних продуктів Google. Вона здатна розпізнавати не лише недобросовісні сайти і аккаунти, але і блокувати цілі доменні зони. Завдяки таким можливостям і було зупинено понад 5 тис. фішингових атак з боку .CO.CC, після чого його повністю видалили з видачі Google.
Прес-центр Fdomains
У Іркутську пройшов семінар "Доменний простір Росії та нові можливості вашого бізнесу"
Безкоштовний семінар відбувся 7 липня. Він був організований Координаційним центром національного домена мережі Інтернет і його дочірньою організацією "Технічний Центр Інтернет", яка забезпечує функціонування доменів верхнього рівня .RU і .РФ. У заході взяли участь директор КЦ Андрій Колєсніков, заступник директора Ірина Данелія, начальник відділу по роботі з реєстраторами і користувачами Георгій Георгієвський та інші фахівці Центру. Учасниками семінару стали лідери телекомунікаційного ринку Східного Сибіру та Іркутської області - загалом понад 20 фірм і компаній. Серед інших на зустрічі була порушена тема введення в експлуатацію нової системи адресації в глобальній мережі IPv6. Наступні регіональні семінари КЦ планує провести восени цього року ближче до центру Росії (швидше за все, на Уралі) і на Далекому Сході.
Domain Name Wire
Все більше TLD для торгових марок: .Law, .Kom, .Tom, .Construction, .Hub
Все більше компаній подають заявки на реєстрацію нових торгових марок - доменів верхнього рівня. Тільки за останній тиждень таких заявок було подано 9. Серед них - заявки на ТМ .Hub, .Tom і .Kom. У них, зокрема має потребу китайська компанія USM CHINA/HONG KONG LTD. У реєстрації торгового знаку .Kom також зацікавлена компанія VeriSign, що подала таку заявку. По декілька заявок було подано на реєстрацію .law і .construction. Ряд експертів відмічає що це - тільки початок і в процесі реєстрації за програмою New gTLD світ зіткнеться зі справжньою війною торгових марок.
NIC.AZ
Кількість доменів, зареєстрованих в національній доменній зоні Азербайджану .AZ, продовжує збільшуватися
На початок липня в ній зареєстровано 11 тис. 922 домени. Місяцем раніше них налічувалося 11 тис. 705. З початку року в .AZ було видалене 1 тис. 352 і зареєстрований 2 тис. 351 домен. Найбільше доменів зареєстровано в домені .AZ (10 тис. 902 на початок липня). У домені .COM.AZ зареєстроване 578 доменів.Крім того, популярними є EDU.AZ, .ORG.AZ, .NET.AZ, .INT.AZ, .PP.AZ, .CO.AZ, .INFO.AZ, .BIZ.AZ, .NAME.AZ і .PRO.AZ.
INFO.NIC.RU
Кожен п'ятий домен .EE видалений
text:Адміністратор національного домена Естонії .EE - Eesti Internet - підвів підсумки реформи, проведеної в домені, яка передбачала введення оплати за реєстрацію імен, а також зняття деяких обмежень: домен відкрився для нерезидентів приватних осіб, запрацювала розподілена система реєстрації, а кількість доменів, зареєстрованих на одно особу, стала необмеженою. В результаті цих "революційних" дій, в .EE не було перереєстровано 20% усіх імен. Всього в ході проведення реформи було зареєстровано 61,3 тис. доменів, що складає, відповідно, 80% від усіх зареєстрованих до реформи доменів (дійсно, ще восени 2010 року в .EE функціонувало 85 тис. імен).
IT.TUT.BY
Hoster.by зареєстрував більше 18 тисяч доменів .BY
Hoster.by повідомив, що число доменів у білоруському національному домені, зареєстрованих в компанії, перевищило рубіж 18 000. 15-тисячний домен .BY був зареєстрований компанією в грудні 2010, а за останні півроку список поповнився ще на 3 000. "У сучасному світі будь-яка організація рано чи пізно стикається із створенням власного сайту - свого представництва в мережі. Придбання доменного імені, так само як і хостингу є обов'язковою умовою функціонування сайту. Оскільки нині вартість доменів .BY практично порівнялася з вартістю міжнародних доменів .com, .net, .org), все більше людей віддає перевагу саме національній доменній зоні. Ми ж зі свого боку, намагаємося постійно підвищувати рівень надання послуг і вводити нові сервіси", - говорить Сергій Повалишев, керівник hoster.by.0,746628 sec