.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.08.2011 Дайджест доменних подій

Сьогодні у випуску: Делеговано домен dnipropetrovsk.ua; "Хостмайстер" приєднався до проекту RIPE Atlas; UA-IX виповнилося 11 років; нові політики APNIC; .ORG хоче .NGO; шахрайство з DNS; у Польші планують "SECURE 2011"; доменна статистика і цінність різних доменів верхнього рівня; фестиваль домена ".UZ 2011"... та інші повідомлення.

NIC.DP.UA:
Делеговано домен dnipropetrovsk.ua
Адміністратору публічних географічних доменів dnepropetrovsk.ua та dp.ua делеговано домен-синонім dnipropetrovsk.ua, що відповідає українській назві топоніма. Домен буде дзеркальним до dp.ua та dnepropetrovsk.ua, тобто, як пояснює його адміністратор, при реєстрації імені в dp.ua та dnepropetrovsk.ua в домені dnipropetrovsk.ua буде автоматично та безкоштовно додано таке ж ім'я із зазначенням тих же реєстранта, реєстратора та обслуговуючих DNS. Це логічне продовження процесу появи на Інтернет-мапі України нових географічних доменів на основі україньского звучання топонімів. Раніше, у червні 2011 року, ПП "Координатор", що обслуговує групу географічних доменів східної України, отримало повноваження з технічного супроводу домена .kharkiv.ua. Домен було делеговано у відповідь на запити Інтернет-спільноти Харкова. Існує зацікавлення в запровадженні ще низки подібних доменів, зокрема - cherkasy.ua, kyiv.ua. Нагадаємо, що попереднє резервування доменів на основі транслітерацій україномовних назв для більшості українських географічних доменів зроблено адміністрацією ccTLD .UA у грудні 2007 року. Окрім суспільної необхідності у таких публічних доменах, резервування стало необхідним також для уникнення можливого кіберсквоттінгу і подальшого використання доменів-синонімів з метою фішингу.
"Хостмайстер":
В "Хостмайстері" встановлено прилад для вимірювання параметрів Мережі
У рамках проекту глобальних вимірювань RIPE NCC в компанії "Хостмайстер" встановлено спеціалізований прилад для вимірювання параметрів Інтернет. Проект RIPE Atlas побудовано таким чином, щоби розміщуючи на різних майданчиках світу вимірювальні прилади - зонди - вести масові онлайн дослідження, результати яких відображаються на мапі, що оновлюється щогодинно. Таким чином вивчаються трафік, топологія Мережі, та низка інших параметрів, при чому самі зонди створюють украй малий власний трафік, а результати досліджень спрямовані на подальшу оптимізацію Мережі. Аналогічні прилади встановлені також і в UA-IX і в компанії NetAssist. Докладніше познайомитись та приєднатись до проекту RIPE Atlas можна на його офіційному сайті: нові хости необхідні постійно.
UA-IX:
UA-IX виповнилося 11 років
Рівно 11 років тому була створена Українська мережа обміну трафіком (UA_IX). Її ініціаторами та першими учасниками виступили "Голден Телеком", "Глобал Юкрейн", "Українські Сателітарні Системи", "Технологічні Системи", "Адамант", "Ай Пі Телеком", "ВАН" та "Укрнет". На даний момент UA-IX - дочірнє підприємство ІнАУ - об'єднує вже понад 110 учасників зі всіх регіонів України. UA-IX є ассоційованим членом European Internet Exchange Association (Euro-IX). У 2011 році UA-IX отримала власний блок IPv6 адрес для забезпечення обміну IPv6 трафіком; відбулося включення кореневого DNS-серверу I-ROOT в склад інфраструктури Мережі. Технічний адміністратор UA-IX Сергій Полiщук поділився з Інтернет-спільнотою подальшими планами: "Невдовзі буде введено в промислову експлуатацію другий кореневий DNS-сервер. Після цього відбудеться перехід до промислової експлуатації обміну за протоколом IPv6, оскільки сьогодні цей протокол підтримується лише на одному з роут-серверів, а з появою другого ми отримаємо повністю резервоване рішення і для цього протоколу. Окрім того, очікується мінімум чотирикратне скорочення інтервалу оновлення фільтрів учасників UA-IX." Колектив компанії "Хостмайстер" вітає колег з днем народження UA-IX.
APNIC:
Набули чинності нові політики APNIC
Починаючи з 9 серпня 2011 року APNIC реалізує дві пропозиції щодо політик, про які було досягнуто згоди на зустрічі APNIC в Гонконзі у лютому 2011 року. Перше - "Альтернативні критерії для подальшого розподілу IPv6", друге - "Передача адрес IPv4 між RIR". Для реалізації цієї політики були сформовані три документи, період коментування яких закінчився 8 серпня 2011 року. Нині вони є офіційними та доступні для загального ознайомлення. Це "Політика призначення IPv6-адрес", "Політика APNIC щодо переміщення, злиття, придбання та поглинання" і "Керівні принципи APNIC призначення та передачі запитів на IPv6".
NAMEPROS:
Адміністратор домена .ORG бореться за .NGO.
Адміністратор домена .ORG, організація Public Interest Registry, має намір в межах програми New gTLD отримати домен верхнього рівня .NGO. Public Interest Registry призначає цей домен для використання недержавними організаціями (non government organizations), тобто добровільних об'єднань громадян на основі спільних інтересів та цілей. В Public Interest Registry вважають, що .NGO буде доповнювати .ORG, дозволяючи недержавним організаціям світу розширювати аудиторію. Проте, зацікавленність у реєстрації домену .NGO також виразила міжнародна організація Article 25, що займається благодійними проектами.
ITSEC.RU:
Інтернет-провайдери знайшли новий спосіб заробітку на межі закону
У спільному дослідженні корпорації Microsoft та Нью-Йоркського політехнічного інституту повідомляється, що приблизно 2% американських інтернет-провайдерів використовують "зловмисні" DNS-сервери, які далеко не завжди вірно повертають доменні імена цільових серверів, до яких хотіли б звернутися користувачі. Дослідження показало, що схожа система "спеціального отруєння" DNS-серверів специфічна для американських провайдерів. Якщо в цілому у світі показник пiдробних DNS-серверів коливається від 0,1% до 0,5% то в США він вищий у 5-10 разів. Автори підкреслюють, що в переважній більшості випадків користувачі трапляють на правильні адреси, проте частенько звернення до цих серверів йде не найкоротшим шляхом, а через "підставні" проміжні сервери, які аналізують дані про користувачів з рекламними цілями. Інший розповсюджений випадок "підробки" DNS відбувається, коли користувач помиляється в наборі адреси сайту на одну чи декілька букв. В таких випадках користувач, зазвичай, попадає на сайти-тайпсквоттери. Проте американські провайдери, що мають угоду з невеликими рекламними компаніями у випадку таких тайпсквоттерських запитів адресують користувача на "потрібний" тайпсквоттерський сайт, запропонованний компанією-партнером. У дослідженні зазначається, що всього було виявлено біля сотні подібних компаній, а також 170 провайдерів, що використовують таку схему. Автори звіту говорять, що поки що вони не мають одностайної думки щодо того, як можна реагувати на такий вид бізнесу. Очевидно лише одне - така схема як мінімум неоднозначна.
NASK
Анонс конференції "SECURE 2011" в Польші
15-а конференція з телекомунікаційної та ІТ-безпеки "SECURE 2011" пройде 24-25 жовтня 2011 року у Варшаві. Її організатори -- NASK (реєстр .PL) і польський CERT. Колег на SECURE приваблює міжнародний формат, професійний рівень та актуальні теми. На конференцію збираються адміністратори та спеціалісти з інформаційної безпеки. Щороку на ній виступають спікерами провідні спеціалісти та представники найбільших Інтернет-компаній та розробників ПЗ і обладнання. CERT Polska має чим поділитися з ними: тільки в минулому році команда отримала більш 12 мільйонів повідомлень про фішинг, спам, DDoS-атаки, активність бот-мереж і інших загрози, як, наприклад, Stuxnet. Тематика "SECURE 2011" буде зосереджена навколо трьох основних напрямків: технічного - з особливим наголосом на інноваційні практичні рішення; організаційного - знайомство з новими тенденціями в царині ризиків; правового - тут особливу увагу буде приділено реальним можливостям судового переслідування мережевих правопорушників.
VNNIC:
IDN-домен В'єтнаму нараховує близько 300 тисяч імен
В IDN-домені В'єтнаму зареєстровано майже 300 тис. імен. Цей результат досягнуто лише за 2 місяці з початку IDN-реєстрацій у .VN (з 28 квітня 2011 року). Таким чином, кількість делегованих IDN-доменів у В'єтнамі перевищило число реєстрацій в англомовному домені .VN (зараз їх більше 200 тис). Спеціалісти прогнозують продовження зростання IDN-реєстрацій в доменному просторі В'єтнаму.
ProfIT.kz:
Підсумки .KZ за липень 2011 року
На протязі липня 2011 року на реєстрацію доменних імен в .KZ було подано 1847 заяв. Це на 341 заяву менше, ніж в червні 2011, і на 623 більше показника липня 2010 року. Зацікавлення IDN-доменами знову переживає спад -- в липні було подано лише 63 заяви на такі домени, проти 111 заяв у червні (у травні їх було лише 39). Загальна кількість доменів в .KZ за станом на 31 липня 2011 року -- 60686 імен. Зростання кількості доменів в Казахстані продовжується. Нагадуємо, що з 1 червня 2011 року KazNIC не реєструє домени напряму - тепер усі реєстрації проходять через авторизованих реєстраторів, найбільшим з яких є Hoster.KZ.
INFO.NIC.RU:
Статистика успішності доменів
Інтернет-компанія Flippa опублікувала цікаві аналітичні дані, які торкаються вартості і цінності доменних імен: "Домени, які збільшують вартість веб-сайту". Ось декілька цікавих фактів з дослідження. Веб-сайти, опубліковані на доменах .CA (Канада), продаються за набагато більші суми, ніж на доменах .US (США). Національні домени .ME, .CO, .TV, .LY і .BZ настільки розповсюджені, що використовуються усією Інтернет-спільнотою. Незважаючи на велику кількість реєстрацій доменів .CO і недавній розпродаж коротких доменів .CO, користувачі надалі надають перевагу домену .COM (на 124% більше!). У той час, як рівень продажу доменів .INFO та .NET нижче середнього, домен .BIZ більше й більше зміцнює своє положення з продажу.
IF.UZ:
Стартував Інтернет-фестиваль національного домена .UZ 2011
В Узбекистані 10 серпня 2011 року стартував Інтернет-фестиваль національного домена UZ 2011. Організаторами фестивалю виступають фонд "Форум культури і мистецтва Узбекістану", Центр молодіжних ініціатив "Келажак овозі", Центр розвитку та впровадження комп'ютерних та інформаційних технологій UZINFOCOM. Журнал infoCOM.UZ виступає в ролі координатора фестивалю. Офіційну підтримку забезпечує Узбекськае агенцiя зв'язку та інформатизації і Комітет жінок Узбекістану. Інтернет-фестивалі в Узбекистані проходять з 2001 року, а з 2007 року -- Інтернет-фестивалі національного домену .UZ; їх мета -- розвиток ресурсів узбецького національного домена. Головні задачі - популяризація Інтернет серед широків прошарків населення Узбекістану, надання допомоги у розвитку національного контенту, як середовища для творчості, професійної діяльності, відпочинку, джерела достовірної і оперативної інформації, розширення сфери застосування узбецької мови в Інтернет, а також середовища для формування у підростаючого покоління шанобливого відношення до історії, культури та національних традицій народів країни. На протязі фестивалю проводиться конкурс веб-сайтів з великого списку номінацій. Географічний домен верхнього рівня .UZ було делеговано 29 квітня 1995 року. За станом на 10 серпня 2011 року кількість активних доменів тільки другого рівня в .UZ становить більш ніж 12600. Існує ще декілька тисяч доменів третього рівня, що також відносяться до домену .UZ.0,788605 sec