.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.08.2011 Дайджест доменних подій

Сьогодні у випуску: осередок ISOC в Україні; новий домен Черкас; рекламщики проти ICANN; Рода Бекстрома "йдуть"; як бути з простроченими доменами; новини німецьких, казахських; узбецьких доменів; поява домену Південного Судану; доля "гарних" доменів Білорусі та "три ікси" в Росії.

ISOC UKRAINE CHAPTER:
В Україні створюється осередок ISOC
Група українських учасників міжнародної організаціі ISOC приступила до створення українського осередку -- ISOC Ukraine Chapter. Спочатку вона працюватиме як київська суспільна організація -- з поступовим перетворенням її у всеукраїнську. ISOC Ukraine Chapter ставить за мету забезпечення відкритості будівництва, розвитку та використання Інтернету в Україні в інтересах усього людства. Участь в організації не вимагає сплати членських внесків: фінансування поточної діяльності та проектів планується забезпечувати за рахунок благодійних засобів та інвестицій. Вступити до україньского осередку ISOC можна через Google-групу ISOC-Ukraine чи аналогічну групу в LinkedIn. Серед ініціаторів створення ISOC Ukraine Chapter -- відомі діячі українського Інтернету Олексій Балюра, Оксана Приходько, Андрій Стесін, адміністратор домена .UA Дмитро Кохманюк та інші.
NIC.CK.UA:
Черкаси отримали домен, що відповідає транслітерації українського топоніму.
Адміністрація домена .UA делегувала адміністратору географічних доменів другого рівня CHARKASSY.UA і CK.UA -- NIC.CK.UA -- домен-синонім, що відображає транслітерацію українського топоніму "Черкаси" -- CHERKASY.UA. В ньому автоматично та безкоштовно реєструються усі доменні імена, які наразі зареєстровані в домені CHERKASSY.UA.

До закінчення строку реєстрації доменів реєстрант цих доменних імен зможе вирішити, в якому з них (або в обох) продовжувати реєстрацію. Надалі реєстрація доменних імен в домені CHERKASY.UA відбуватиметься відповідно до п.2.2. Правил домена CHERKASSY.UA (CK.UA).

Ця подія -- черговий крок на шляху появи в українському сегмені Інтернету нових географічних доменів на основі українського звучання топонімів. Так, у червні 2011 року у відповідь на запити Інтернет-спільноти Харькова було делеговано домену KHARKIV.UA, у серпні -- DNIPROPETROVSK.UA. На черзі ще низка доменів, зокрема -- KYIV.UA.

Нагадаємо, що попереднє резервування імен на основі транслітерацій україномовних назв для більшості українських географічних доменів було виконано адміністрацією домена першого рівня .UA у грудні 2007 року. Окрім суспільно-культурної необхідності в публічних доменах такого роду, резервування також необхідне для уникнення можливого кіберсквоттінгу та подальшого використання доменів-синонімів з метою фішингу (мережевого шахрайства).

Першим доменом, зареєстрованим в CHERKASY.UA став домен RADA.CHERKASY.UA, на якому розміщено сайт Черкаської міської ради.

Domainincite:
Рекламщики проти ICANN
Internet Advertising Bureau (IAB), що представляє рекламні інтереси більш ніж 500 Інтернет-компаній, таких як Facebook, Google, eBay і Microsoft, вимагає від ICANN покласти край реалізації програми впровадження ексклюзивних доменів верхнього рівня (наприклад -- .apple, .facebook, .cnn і т.ін.). В IAB вважають, що такі домени будуть мати дуже високу вартість для брендів, а також сформують нове поле діяльності кіберсквоттерів. Рендал Роттенберг (CEO і президент IAB) вважає, що рішення ICANN щодо New gTLD було прийняте без відповідного вивчення потенційного впливу змін на економічний стан галузі, без повного та відкритого обговорення змін зацікавленними сторонами та без врахування екосистеми Інтернет, -- і може призвести до катастрофічних наслідків для власників брендів і медіа, які представляє IAB.

Нагадаємо, що правління ICANN прийняло цю програму на початку 2011 року переважною більшістю голосів ("за" -- 13 чоловік, "проти" -- 1, утримались двоє).

Інфоцентр RU-CENTER:
Рода Бекстрома "попросили"?
Род Бекстром, президент корпорації ICANN, залишить свій пост після закінчення трирічного контракту з організацією. Контракт завершує свою дію 1 липня 2012 року, і продовжувати його сторони не планують. В ніч на 16 серпня запис про це з'явився в "Твіттері" Бекстрома: "Я вирішив завершити свою діяльність в ICANN у липні 2012 року."

За час керівництва Бекстрому вдалося перетворити ICANN в незалежну мультинаціональну організацію: в 2009 році була підписана декларація "підтвердження зобов'язань" -- угода з урядом США, -- що дозволила корпорації отримати статус міжнаціональної, а також підтвердити свою незалежність від інших організацій, в тому числі урядових.

Завдяки Бектрому була запущена програма багатомовних доменів верхнього рівня (IDN), в результаті якої в DNS з'явилися домени, записані символами національних алфавітів чи письмен.

Крім того, саме зусиллями Бекстрома на кореневих серверах системи доменних імен було розгорнуто безпечний протокол DNSSEC, що закриває базові вразливості в DNS.

Однією з найгучніших подій в доменній індустрії за час керівництва Бекстрома став запуск програми New gTLD, яка дозволяє створювати необмежену кількість доменів верхнього рівня за спрощеною процедурою. Бекстром має ще 10 місяців, за які необхідно вирішити багато проблем, що стоять перед ICANN. Корпорації необхідно оновити контракт з урядом США, пов'язаний з IANA-функціями, у березні наступного року, який дає ICANN віжки правління над усією системою доменних імен.

Domainpulse:
ICANN збирає рекомендаціх з приводу прострочених доменів
З 15 серпня до 15 вересня правління ICANN збирає коментарі до рекомендацій з відновлення прострочених доменів (Post-Expiration Domain Name Recovery Recommendations). Рекомендації з розробки політики відновлення прострочених доменів (PDP) були схвалені на засіданні 21 липня 2011 року. Резолюція, винесена на публічний розгляд і коментування, пропонує означення "утримувача зареєстрованого імені на строк дії", певні періоди та протоколи підтримки та відновлення доменних імен.
CentralNic:
Промо-акція в новому субдомені .COM.DE
30 серпня 2011 року в новому піддомені .COM.DE стартує промоакція для власників доменних імен другого рівня .DE, що бажають зареєструвати їх аналоги із закінченням .COM.DE. Вказана промоакція продовжиться до 23 вересня 2011 року.

А вже 26 вересня в .COM.DE стартує відкрита реєстрація для усіх бажаючих. Реєстрація буде відбуватися у відповідності з принципом "хто перший звернувся".

Період приорітетної реєстрації для власників торгових знаків закінчився в .COM.DE 22 липня, а Landrush -- 26 серпня.

Створений в якості альтернативи домену .DE, субдомен .COM.DE дає користувачам можливість отримати представництво на одному з найбільш розвинутих доменних ринків індустрії. Новий субдомен супроводжується компанією CentralNic, що є адміністратором доменів .EU.COM, .UK.COM та .LA. В новому субдомені підтримку в розв'язку можливих доменних спорів буде надавати Всесвітня організація інтелектуальної власності у відповідності з Єдиною політикою розгляду спорів про доменні імена. Також з моменту запуску в піддомені .COM.DE розгорнуто безпечний протокол DNSSEC.

UzReport:
Домен .UZ запускає низку нововведень
На честь святкування 20-річчя Незалежності Республіки Узбекистан адміністрація домена .UZ запускає низку нововведень. Тепер усім бажаючим зареєструвати чи подовжити свій домен пропонуються наступні можливості:
  • Реєстрація та подовження доменних імен на 4 і 5 років. Нагадаємо, що раніше можно було реєструвати та продовжувати доменні імена на строк від 1 до 3 років.
  • Трансфер з можливістю нової реєстрації домена. Послуга надає можливість власнику доменного імені виконати переведення домена від поточного реєстратора до нового з урахуванням встановлення дати реєстрації на момент трансферу. Таким чином реєстрація доменного імені буде починатися з моменту трансферу. Вартість послуги дорівнює вартості доменного імені.
  • Зміна дати закінчення реєстрації домену. Тепер власникам доменних імен можно змінити строк закінчення реєстрації домена в межах сплаченого періоду реєстрації. Послуга надається безкоштовно.
Усі зазначені вище послуги здійснюються через реєстраторів доменних імен чи через надані реєстраторами онлайн-інструменти керування доменом.
Profit.KZ:
Чи бути домену .КАЗ?
Міністерство зв'язку та інформації спрямувало в ICANN запит на створення доменного імені .КАЗ. Цьому передували різні обговорення та існує висока ймовірність того, що ICANN схвалить створення такого доменного імені. У зв'язку з цим, установа "Казахський центр мережевої інформації" (KazNIC) розробила проект концепції реєстрації доменних імен другого рівня в домені .КАЗ. За результатами всебічних обговорень до нього були внесені зміни та доповнення. "Інтернет асоціація Казахстану" за узгодженням з KazNIC виносить цей документ на суспільне обговорення. Кожен може запропонувати свою редакцію того чи іншого пункту. У зв'язку з чим зацікавленим особам запропоновано розглянути і дати зауваження та пропозиції до проекту . Дата закінчення обговорення -- 1 жовтня 2011 року.
IT WORLD:
Південний Судан отримав власний домен
Відтепер мешканці Південного Судану сможуть реєструвати доменні імена в країновому домену .SS, що недавно присвоєно новоствореній державі (на відміну від домена Судана -- .SD).

Республіка Південний Судан з'явилася на політичній мапі світу 9 липня 2011 року в результаті реформування про самовизначення регіону. Тепер Південний Судан наявний на Інтернет-мапі світу.

TUT.BY:
ОАЦ запобіг витоку більш ніж півтисячі "гарних" доменів .BY за кордон
Низка доменів .BY, що на протязі багатьох років були нодоступні для реєстрації, раптово з'явилися у відкритому доступі. Більше 500 доменів з "гарними" іменами (car.by, sex.by, blog.by, music.by, business.by, portal.by, vodka.by, bank.by, cafe.by, gazeta.by, love.by та ін.) раніше зареєструвати було неможливо: незмінно повідомлялося, що вони вже зайняті. Ким і як давно -- невідомо: адже для зони .BY досі не існує WHOIS-сервісу, необхідність якого передбачена правилами ICANN.

В Оперативно-аналітичному центрі при Президенті Республіки Білорусь (ОАЦ) почали розслідування обставин появи даних імен у відкритому доступі для реєстрації та причин їх недоступності в минулому. У зв'язку з цим більша частина "гарних" доменних імен заблокована до закінчення розгляду, повідомили у відомстві, відмітивши, що після закінчення розслідування заблоковані імена можуть бути виставлені на відкритий аукціон. При цьому ОАЦ завірив, що не допустить порушень порядку реєстрації доменів на кшталт тих, що сталися в Росії при реєстрації кирилічних доменів .РФ.

Знайомі із ситуацією спеціалісти на правах анонімності розповіли, що ці домени були недоступні для реєстрації починаючи з 1995 року, і ніщо не передбачало їх одномоментної появи у відкритому доступі. Досвідчені міжнародні кіберсквоттери з Росії та Великобританії постійно в автоматичному режимі за допомогою програм-"роботів" перевіряли доступність "гарних" доменних імен і починаючи з моменту звільнення моментально почали скуповувати їх -- кращі імена білоруських сайтів могли б "витекти" за кордон.

Національна доменна зона Білорусі (.BY) на поточний момент нараховує біля 40 тис. доменів. Послуги з реєстрації доменів в зоні .BY надають п'ять компаній-реєстраторів. Функції технічного адміністратора доменної зони .BY наразі як і раніше виконує ТОВ "Відкритий контакт". У вересні 2010 року у зв'язку із введенням в дію нової інструкції про реєстрацію доменних імен в зоні .BY ОАЦ було проведено відкритий конкурс на право роботи в якості технічного адміністратора національної доменної зони.

У листопаді 2010 року ОАЦ та переможець конкурсу УП "Надежные программы" (TUT.BY, HOSTER.BY) підписали угоду про технічне адміністрування доменної зони .BY і успішно провели технічні випробування з усіма реєстраторами, окрім діючого технічного адміністратора, який проігнорував проведення технічних випробувань без пояснення причин. Проте процес затвердження рішень тендерної комісії в ICANN продовжуються досі.

BFM.ru:
Продвцем порноадрес в .XXX став Ru-Center
Продавати домени російським порнографічним сайтам у спеціальному "дорослому" домені .XXX буде Ru-Center. Найбільший російський реєстратор отримав на це ексклюзивне право. За словами представників Ru-Center, інші російські реєстратори не зможуть реєструвати домени .XXX, оскільки не проходили процедуру акредитації в ICM Registry, що виступає спонсорською організацією "порнозони".

Представник ICM Registry Патрик Доналдсон у травні заявляв, що реєстрація доменних імен в новому домені .XXX стартує у вересні 2011 року. За його прогнозами, домену вдасться відвоювати у інших доменів від 500 тисяч до одного мільйона імен.

При цьому в Ru-Center уточнили, що в перший період приорітетної реєстрації заявки на домени зможуть подати три категорії користувачів -- власники виключних прав на товарні знаки, які були зареєстровані до 1 вересня 2011 року, що бажають зареєструвати доменне ім'я .XXX, збіжне до ступені змішання з доменним іменем другого чи третього рівня рівня в інших зонах, що їм належать, а також власники виключних прав на всі інші товарні знаки, зареєстровані до 1 вересня 2011 року.

В компанії відмічають, що користувачі зможуть як зареєструвати домен для подальшого використання, так і просто заблокувати його, щоб іменем не міг скористатися хтось інший. У випадку блокування ім'я буде внесено у стоп-лист назавжди.

Старт відкритої реєстрації в домені .XXX намічено на 7 грудня 2011 року.
0,618187 sec