.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.09.2011 Дайджест доменних подій

У черговому випуску: опубліковано звіт CENTR за результатами серпня 2011; Чехія вводить сертифікацію реєстраторів; почав роботу статистичний сервіс "Домени Росії"; чи стане .КАЗ третім кириличним; доменна статистика Азербайджану; New gTLD, реклама та "доппельгангери"...

CZNIC:
CZ.NIC вносить ясність у доменний ринок за допомогою введення сертифікації реєстраторів
Кількість фірм, що пропонують у Чешскій Республіці послугу реєстрації доменів, збільшилась майже втроє з початку 2008 року. В додаток до цінових війн, ця тенденція збільшує безлад в загальній структурі пропозицій на ринку. Тому асоціація CZ.NIC запустила проект сертифікації реєстраторів, спрямований на забезпечення усіх зацікавлених сторін даними про рівень послуг, запропонованих окремими реєстраторами, та на визначення ідеальних якостей і функцій системи реєстрації.

"Сертифікація є добровільною, і реєстратор може звернутися за нею у будь-який час. Оцінка враховує такі критерії, як можливість зареєструвати домен в .CZ, якість підтримки і документації, а також технічну функціональність системи та додаткові послуги. Реєстратор може заробити до п'яти зірок в залежності від рівня. Реєстратори, що отримали щонайменше одну зірку, мають право використовувати означення "Реєстратор, сертифікований для роздрібної діяльності", - пояснює Мартин Петерка, оперативний директор CZ.NIC і відповідальний за співробітництво Асоціації з реєстраторами доменів в .CZ.

CENTR:
Черговий щомісячний огляд CENTR
Асоціація адміністраторів європейських національних доменів верхнього рівня (CENTR) опублікувала огляд найзначніших подій, що відбулися в доменах - членах асоціації на протязі серпня. На кінець серпня 2011 року загальна кількість доменів, зареєстрованих в країнах-учасниках CENTR, зупинилася на відмітці 58,5 млн. Це на 0,8% більше, ніж у попередньому місяці. Найбільший внесок у зростання кількості доменів за серпень вніс домен Великобританії .UK.

Одним з найуспішніших також є домен .EU. У ньому ефективно пройшла акція з введення багаторічних реєстрацій: 12,3% усіх угод про реєстрацію домена .EU за другий квартал 2011 року були укладені більш ніж на 1 рік.

ccTLD.RU:
В Рунеті почав роботу статистичний сервіс "Домени Росії"
Координаційний центр домену .RU спільно з Технічним центром Інтернет і статистичним сервісом Openstat оголосили про запуск проекту "Домени Росії", представленого за адресами статистикадоменов.рф і statdom.ru. Но сторінках новоявленого ресурсу розміщена щоденно оновлювана статистика, що охоплює усі аспекти російського сегменту Мережі. Окрім доменної статистики на сайті "Домени Росії" також надані аналітичні матеріали та дані по серверах, що обслуговують сайти доменних зон .RU та .РФ, і операціних системах, встановлених на серверах.

Головними джерелами статистичних даних, наданих на ресурсі, є Головний реєстр доменів .RU і .РФ, дані пошукового робота, скануючі сайти по доменах з реєстрів, та спеціалізовані рахівники сервісу Openstat. Дані з реєстру щоденно обробляються за допомогою технічних засобів Openstat для формування звітів, графіків і діаграм. За підсумками серпня 2011 року російський національний домен верхнього рівня .RU обігнав домени Європейського союзу (.EU) та Китаю (.CN) і знаходиться тепер на 4-му місці серед національних доменів. Попереду російського домена виявились тільки визнані лідери: національні домени Німеччини .DE (14 572 913 доменних імен), Великобританії .UK (9 627873 доменних імен) і Нідерландів .NL (4 641 578 доменних імен). Загалом в домені .RU за підсумками серпня зареєстровано 3 412 266 доменних імен. У серпні домен .RU показав також один з найкращих темпів зростання серед 10 найбільших національних доменів, як у відносному, так і в абсолютному значеннях.

Вражаючий темп зростання за серпень продемонстрував і другий російський національний домен .РФ: 1,8% чи 15 371 доменне ім'я за місяць. Усього в домені .РФ за підсумками серпня було зареєстровано 886 239 доменних імен. Тим часом провідний російський реєстратор доменів RU-CENTER виступив з ініціативою створення спеціально для установ та підприємств російської столиці доменів верхнього рівня: .москва і .moscow. З їх появою стане можливим створювати сайти з адресами типу www.museum.moscow, www.company.moscow, www.school.moscow і т. ін. Представники RU-CENTER впевнені, що такий хід виявиться вельми вигідним та сприятиме розвитку російського бізнесу і туризму. До речі, останнім часом одразу в декількох країнах з'явилися ініціативні групи, що домагаються створення власних доменних імен для інших мегаполісів -- Лондону, Нью-Йорку, Гамбургу, Берліну та Парижу.

Site.KZ:
Казахстан отримав право на заявку на кириличний домен .КАЗ
ICANN завершила етап String Evaluation кириличної доменної зони верхнього рівня Казахстану, що дозволяє цій країні подати заявку на делегування домена .КАЗ. Він може стати третім кириличним доменом, якщо заявка від Казахстану на делегування даного домену буде схвалена швидше відповідної заявки від України. Кириличний домен .УКР успішно пройшов етап String Evaluation ще у березні 2011 року.

Наразі домени, написані символами національної мови, делеговані уже 20 країнам, а ще вісім країн отримали право подати заявку на делегування. Доменні зони на кирилиці вже делеговані Росії (.РФ) та Сербії (.СРБ). Що торкається діючого домена .KZ, то у серпні на реєстрацію імен в ньому було подано 1938 заявок. Це на 91 заявку більше, ніж у липні 2011, і на 707 більше показника серпня 2010 року. Зацікавленість у IDN-доменах поки що залишається низькою -- у серпні було подано 48 заявок на такі домени. Загальна кількість доменів в зоні .KZ за станом на 31 серпня 2011 року -- 61 668 імен (+982 до липня 2011).

ABC.az:
Динаміка доменів Азербайджану
В Азербайджані за останній місяць чистий приріст кількості зареєстрованих доменних імен становить 15,6%. Нині в країні зареєстровано 12 252 домена. З початку року було видалено 1774 домена і створено 3077 нових доменів, у результаті чого чисте зростання склало 1303 доменних імені. Основна частина зареєстрованих в Азербайджані доменних імен належить домену .AZ -- 11224 доменів. За ним йдуть *.com.az - 584, *edu.az - 133, *.org.az - 91, *.net.az - 58, *.int.az - 44, *.pp.az -42, *.co.az - 24, *.info.az - 21, *.biz.az - 14, *.name.az - 5, *.pro.az - 4 та 8 одиничних доменів.

Щорічно в національному сегменті Інтернет реєструється більше 2 тис. нових доменних імен. В минулому році ця тенденція посилилась ще більше, показники реєстрації доменів перевершили прогнози експертів та досягли 4 тис. доменів.

Domainincite:
Чи багато брендів подадуть заявки на нові gTLD?
Асоціація національних рекламодавців США має намір пояснювати ICANN та усім, хто готовий слухати, що великі бренди не хочуть нових доменів верхнього рівня. При цьому багато хто з членів ANA, в тому числі з правління, розуміють необхідність спілкування з доменними консультантами та реєстрами про застосування gTLD для своїх брендів. В своїх матеріалах Асоціація задала 18 гострих питань про корисність чи даремність нових доменів верхнього рівня. Відповіді будуть опубліковані та надані для використання ICANN, проте за багатьма оцінками відношення ANA до New gTLD має негативний відтінок.
Domainnameware:
Доменні привиди-дублі
Нове дослідження "Information Security Think Tank", виконане Godai Group, присвячено захисту електронної пошти від розповсюдженної помилки -- описки в доменному імені, а також проблемі тайпсквоттингу загалом. Спеціалісти "Годай Груп" назвали домени-двійники "доппельгангерами" (Doppelganger в європейській традиції -- міфічне створіння, здатне як завгодно докладно копіювати будь-яку людину і не тільки людину). Вивчаючи проблему, аналітики "Годай" за півроку зібрали 120 тис. електронних повідомлень, надісланих на "підмінні" імена. Проте складність полягає не тільки в тому, що люди пропускають крапки, чи плутають букви в доменних іменах: випадки абсолютної неуважності пролягають навіть до плутання .pro та .pro.com. Автор статті задається питанням: чи зросте небезпека "двійників" з появою нових gTLD, чи навпаки, зменшиться? Що краще - us.ibm.com чи us.ibm? Час покаже.0,723851 sec