.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.09.2011 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: відкрито реєстрацію IDN в черкаських доменах; закінчилась регіональна зустріч RIPE в Дубровнику і Міжнародна конференція адміністраторів і реєстраторів країн Східної Європи та СНД в Нові Саді; ICANN в день народження готує прогноз на бурхливий 2012 рік; незабаром стартує .СРБ; доменна статистика Казахстану та Росії; Баварія та Берлін отримають власні домени.

CK.UA:
Відкрита реєстрація IDN в Черкасах
В публічних доменах CHERKASSY.UA, CHERKASY.UA і CK.UA відкрито реєстрацію IDN (Internationalized Domain Names). Реєстрації відбуваються згідно регламенту, що діє в домені .UA.
RIPE:
RIPE: Дубровник-2011
В хорватському місті Дубровник пройшла регіональна зустріч RIPE NCC. Це, до речі, перший випадок проведення подібного заходу в Південно-Східній Європі, хоча, як підкреслено на сайті організації, для зустрічей RIPE обирає різні точки свого регіону. Такі регіональні форуми пропонують мережевим інженерам та іншим технічним спеціалістам можливість розділити з колегами знання та досвід, а також визначити області для співробітництва. На зустрічі в Дубровнику значна частина робочих груп була присвячена різноманітним аспектам IPv6, а також - DNSSEC. У роботі зустрічі приймав участь адміністратор домена .UA Дмитро Кохманюк.
ccTLD.RU:
Міжнародна конференція адміністраторів і реєстраторів країн Східної Європи та СНД
В місті Нови Сад (Сербія) відбулася Міжнародна конференція адміністраторів і реєстраторів країн Східної Європи та СНД. В ній приймали участь більше сотні спеціалістів з трьох десятків країн регіону. Поміж них були і співробітники компанії "Хостмайстер". Такі конференції проводяться з 2008 року за ініціативою російського Координаційного центру національного домену мережі Інтернет. У 2011 році цей форум пройшов за підтримки Реєстра національних доменних імен Сербії (RINDS) та державного агенства при міністерстві культури "Дігітална агенда". Компанія "Хостмайстер" виступила технічним спонсором конференції, а також надала дві доповіді. Україну на заході також представляли компанії DRS.UA, Український мережевий інформаційний центр (УМІЦ), MT Management Group Ukraine, а також адміністратори домена org.ua та регіональних доменів Києва та Харкова. Серед таких питань як IDN-домени, держрегулювання, мережева безпека, юридичних та маркетингових сторін доменної діяльності, учасникам зустрічі були запропоновані для обговорення нові Правила реєстрації доменних імен в доменах .RU та .РФ.
ICANN:
2012 рік стане одним з років найбільших змін в Інтернет. А ви готові?
Відповідь на це питання усі бажаючі зможуть отримати за результатами огляду ICANN про хід і перспективи програми New gTLD, який буде представлено в Лондоні 20 вересня 2011 року. Зараз, коли ICANN святкує свій день народження (організацію створено 18 вересня 1998 року), її діяльність знаходиться у фокусі пильної уваги різних кол Інтернет-спільноти, представників бізнеса та державних органів. І зазначена програма створення нових доменів верхнього рівня - один з найспірніших моментів, що одночасно викликають як захват, так і шквал критики. Наприклад, портал новин .Nxt опублікував цілий пакет надзвичайних документів, сформований Європейською комісією, що закликає до посилення державного контролю над системою доменних імен. Генеральний директорат з питань інформаційної суспільства та засобів масової інформації ЄС сформулював низку основних вимог:
  • Можливість накласти урядове вето на довільні нові TLD;
  • Створення урядами країн ЄС списку доменних імен, що будуть заборонені до реєстрації;
  • Значні структурні зміни в організації нагляду за ICANN, в тому числі на рівні Ради Директорів і ключових угод з IANA;
  • Зобов'язання ICANN дотримуватись порад урядів, якщо тільки нони не будут визнані незаконними, чи такими, що можуть привести до порушення роботи мережі Інтернет.
Ці та інші проблеми планується обговорити на форумі ICANN у Сенегалі в жовтні поточного року.
ПРАЙМ-ТАСС:
Кириличний домен .СРБ буде запущений через два місяці
Кириличний домен .срб, делегований Сербії корпорацією ICANN в квітні 2011 року, запрацює через два місяці, - повідомив у середу на Четвертій міжнародній конференції адміністраторів і реєстраторів національних доменів країн СНД, Центральної та Східної Європи представник РНІДС (Реєстратор національного домена Сербії) Ненад Маринкович. Згідно слів Маринковича, новий кириличний домен .срб був необхідний Сербії, щоб усім користувачам було зручно працювати з інтернетом. "В нашій країні використовуються і кириличний і латинський алфавіти. Ми сподіваємося, що новий домен спростить роботу в мережі для користувачів", - сказав Маринкович. Він також відмітив, що в зоні .срб будуть дубльовані додаткові домени другого рівня, які зараз працюють в національному домені Сербії .rs, такі як .co.rs, .org.rs, .edu.rs та інші. Наразі в зоні .rs зареєстровано 67 тисяч доменів. Очікується, що до кінця року їх кількість досягне 74 тисяч. За словами Маринковича, оцінити затребуваність нового кириличного домену можна буде тільки за рік після його запуску.

Зона .срб стала другим кириличним доменом в інтернеті після .рф. Очікується, що в майбутньому список кириличних доменів буде доповнено ще двома: українським .укр та казахським .каз.

Представник ICANN Габріела Шиттек відмітила, що кількість національних доменів у відмінному від латиниці написанні (IDN) стає все більше. За її словами, наразі у світі нараховується вже 30 працюючих IDN, ще вісім нових зон делеговано. Крім того, в ICANN знаходиться 36 заявок на нові IDN.

Ferra.Ru:
Домен .SU святкує 21-й день народження
19 вересня 2011 року виконався 21 рік з початку роботи найстарішого домену Російської Федерації .SU. Створений в 1990 році, домен .SU заклав фундамент для формування російського інтернет-співтовариства і подальшого розвитку Рунета. Сьогодні число зареєстрованих доменів в .SU наближається до 100 тис., за прогнозами експертів, цей поріг буде подоланий до кінця року. Домен був зареєстрований Асоціацією користувачів UNIX для застосування на території СРСР приблизно за рік до розпаду Радянського Союзу. З появою домена .RU в 1994 році реєстрація доменів .SU була призупинена і тільки в 2002 році новий адміністратор .SU Фонд Розвитку Інтернет відновив реєстрацію. У 2006 році міжнародна організація ICANN розглядала питання про закриття домена, але за підсумками .SU отримав статус виключно зарезервованого, що гарантує його збереження. За даними статистичного сервісу Stat.reg.ru, загальне число зареєстрованих в .SU доменів перевищує 97,4 тис., більше 80% зареєстрованих доменів делеговано. Кількість зареєстрованих IDN складає 13,6 тис., двосимвольних, - 1,5 тис., трьохсимвольних, - 9 тис. числових - більше 700. Більше 75 % доменів в .SU зареєстровані приватними особами. Цікавою особливістю домена є можливість реєстрації односимвольних IDN, таких як я.su, o.su.

Найдовшим доменом із зареєстрованих є 0--gde--kupit--domen--deshevo--ru--su--com--net--org--info--me--tv.su, найдовшим IDN доменом - международная-конференция-школьная-медиация.su, найдовшим цифровим доменом - 1010011010.su.

Уряд Республіки Казахстан
Кількість користувачів Казнета виросло до 6,5 млн. чоловік
"Кількість доменних імен виросло до 62,000, кількість користувачів Казнету сьогодні виросло до 6,5 млн. чоловік і кількість переглядів казахстанських сайтів - до 12,3 млн.", - сказав міністр зв'язку країни Аскар Жумгалієв на виставці "Digital Communications Kazakhstan-2011". За його думкою, стрімкому розвитку Казнета сприяла реалізація цілої низки проектів, зокрема, наповнення казахськомовної Вікіпедії, створення сайту візитівок, сайту для друкованих ЗМІ, запуск порталу baq.kz та інші.
3DNews.RU:
Кількість доменів в зоні .РФ наближається до 900-тисячної відмітки
Кількість зареєстрованих імен в кириличній зоні .РФ впритул наблизилось до відмітки в 900 тисяч. Про це свідчить статистика, опублікована на сайті статистикадоменов.рф. Російський національний кириличний домен верхнього рівня офіційно отримав позначення .РФ 5 листопада2008 року на 33-й конференції ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), що відбувалась у Каірі. Домен був делегований у кореневій зоні DNS 12 травня 2010 року. Першими сайтами, які почали працювати в новій зоні, стали президент.рф та правительство.рф.

Відкрита реєстрація доменів .РФ стартувала опівдні 11 листопада 2010 року. За першу добу було зареєстровано більш ніж 240 тис. доменних імен, усього за перший місяць роботи в .РФ було виконано майже 700 тис. реєстрацій. Зараз у зазначеній доменній зоні представлено більш ніж 892 тис. імен, щодоби реєструється від 300 до 600 доменів. У повній відповідності до прогнозів спеціалістів, домени в зоні .РФ все частіше використовуються в рекламі - у вигляді не тільки окремих слів, але й цілих речень, які при написанні кирилицею легко читаються й моментально сприймаються російськомовними користувачами.

Euromag:
Баварія та Берлін отримають власні домени в Інтернеті
Невдовзі Баварія отримає власну доменну адресу. Сайти, зареєстровані в цій федеральній землі Німеччини, зможуть отримувати імена не тільки з національним доменом .de, але й з регіональним закінченням .bayern. Рішення про це було прийнято на засіданні урядового кабінету 14 вересня. Планується, що власне доменне закінчення .berlin отримає і німецька столиця. "Перші адреси з регіональним доменним закінченням .bayern можна буде отримати наприкінці 2012 року", - заявив голова державної канцелярії Міхаель Хубер. За його словами, нововведення переслідує мету зміцнити імідж Баварії. Реєстратором доменних імен зони .bayern буде приватна компанія. Хто саме - вирішить конкурс, заявки на участь у якому можна подавати з кінця вересня. Як повідомляє Deutsche Welle, уповноважений земельного уряду з інформаційних технологій Франц Йозеф Пширер підкреслив, що новий земельний домен відкриє шанси для регіонального маркетингу. "Як раз в царині туризму та для підприємців, що працюють на регіональному рівні, нова адреса з регіональною відсилкою до Баварії, особливо цікава".0,673015 sec