.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.09.2011 Дайджест доменних подій

В випуску: Telecom Innovation Forum 2011 і нові задачі доменного ринку; спеціальний сайт ICANN про New gTLD; Лондон претендує на .london gTLD; огляд ринку домена .EU; свіжий звіт Verisign; "кризова" популярність .ORG в США; пропаганда DNSSEC в Португалії; запрошення до участі в огляді ICANN ASO; LACNIC та IGF нагородять найкращі регіональні проекти.

"Бізнес Самміт":
Доменний ринок на II щорічному Telecom Innovation Forum 2011
Підвищення ефективності Інтернет-послуг, надійності та якості сервісів - такою була тематика Другого Telecom Innovation Forum 2011. Форум був організований компанією "Бізнес Саміт" у партнерстві одного з найбільших ІТ-дистриб'юторів і за підтримки Інтернет Асоціації України (ІнАУ). На зустріч зібралися більше 200 провідних менеджерів телекомунікаційних компаній різного маштабу з усіх куточків України. Надані доповіді торкалися аналізу структури Інтернет-ринку та окремих його сегментів, проблематики доступу операторів до телекомунікаційної інфраструктури, взаємодії провайдерів та муніципальної влади, уніфікації мультимедійних сервісів, апаратним та програмним засобам підвищення безпеки в Мережі. Особливу увагу присутніх на задачі впровадження у країні протоколу IPv6 звернув технічний адміністратор UA-IX Сергій Поліщук.

Про стан і перспективи доменного ринку, як несучої інфраструктури Інтернету розповіли колегам керівник департаменту розробки та експлуатації компанії "Хостмайстер" Світлана Ткаченко і адміністратор домена .UA Дмитро Кохманюк. Вони, зокрема, повідомили, що кількість публічних доменів у країні досягло 535 тис., а приватних - понад 12 тис (тільки в com.ua нині більше 200 тис. доменних імен). Реєстрацією як "традиційних" латинських, так і кирилизованих (IDN) доменів в Україні займаються 34 загальноукраїнських і 264 регіональних компаній-реєстраторів.

Спеціалісти "Хостмайстера" підкреслили, що сучасний рівень розвитку домена .UA вимагає проведення низки реформ, щоби визначити та зафіксувати договірними відносинами права та обов'язки адміністраторів публічних доменів, реєстраторів та реєстрантів у відповідності до міжнародної практики. Саме цей процес проводить зараз компанія "Хостмайстер" з постійними консультаціями з представниками співтовариства реєстраторів та Інтернет-спільноти.

ICANN:
Сайт для зацікавлених у New gTLD
ICANN відкрила спеціалізований сайт, де публікується вся необхідна інформація з програми New gTLD. Він адресований як і зовсім неосвідченим користувачам, так і тим, хто планує подати заявку на власний домен верхнього рівня, а також потенціальним заявникам, що шукають фінансової підтримки і журналістам, які пишуть на доменні теми. Із січня 2012 року можна буде відслідковувати проходження заявок в розділі "Program Status". А поки на сайті йде зворотній відлік до початку прийому заявок на нові gTLD.
Domainicite:
Лондон офіційно претендує на .london gTLD
Лондон подасть заявку на новий домен за програмою New gTLD. Про це повідомило агенство London Partners. Також стало відомо, що у власних доменах зацікавлені Нью-Йорк, Париж, Сідней, Рим, Берлін і Москва. Муніципальні влади столиць вважають, що такі домени -- не тільки елемент іміджу, але й важіль для створення нових робочих місьць.
EURid:
Ринок домена .EU
Адміністратором домена .EU - EURid - опубліковано дослідження, згідно якого 84% доменних імен .EU реєструються реєстраторами, розміщеними на території Європейського Союзу (ЄС).

66% власників доменів .EU реєстрували їх, звертаючись в компанію в їх країні ЄС, 18% - через реєстратора з іншої країни Євросоюзу. Реєстранти з Німеччини, Литви та Польші частіше використовують місцевих реєстраторів, в той час як британці частіше звертаються до реєстраторів з інших країн. Крім того, багато хто з акредитованих в домені .EU реєстраторів цього домена знаходяться в США, а їх дочірні компанії знаходяться в країнах ЄС. Доречі, нещодавно EURid виграв апеляцію відносно відміни делегування 9 тисяч доменних імен, зареєстрованих в .EU. Історія почалася ще 2006 року, коли EURid встановила, що майже 9 тис. доменних імен в .EU були зареєстровані з порушенням правил, і ініціювала судовий розгляд проти відповідних компаній. Розделеговані домени будуть знаходитися "в карантині" 40 днів, потім - 24 і 25 жовтня - стануть доступними на 48 годин для реєстрації за принципом "перший прийшов - першим обслужений".

Thedomains:
Verisign: в Мережі зареєстровано 215 млн доменів
Компанія Verisign опублікувала черговий звіт, згідно якому кількість зареєстрованих у світі доменних імен усіх типів досягло 215 млн, причому 5,2 млн з них - тільки за другий квартал 2011 року. Це означає, що кількість реєстрацій за цей квартал у порівнянні з попереднім зросло на 2,5%, а загальна кількість зареєстрованих доменних імен зросла на 16,9 млн (на 8,6%) у порівнянні до другого кварталу 2010 року.
PIR
"Ми віримо в .ORG"
Опит реєстрантів, проведений компанією Public Interest Registry (PIR), показав, що американські користувачі розглядають імена в домені .ORG, як хорошу альтернативу .COM.

Крім того, якщо компанія чи організація мають власний корпоративний сайт, зареєстрований в доменних зонах .ORG, .COM, .NET та .INFO, то 41% опитаних користувачів найбільшу ступінь довіри відчувають до домену .ORG, 22% будуть сприймати, як найнадійніші сайти в зоні .COM, 2% довіряють сайтам на .NET і 4% в домені .INFO. 25% опитаних однаково довіряють усім доменам. Майже половина, чи 47% американців у випадку необхідності публікації інформації віддали б перевагу .ORG перед .COM, .NET та .INFO. В кризовий період 39% американців звернуться за інформацією на .ORG, того часу як до .COM - 25%, до .NET - 20% і тільки 5% до .INFO. Цікаво, що в якості джерела достовірної інформації домени .ORG вибирають 44% жінок та 34% чоловіків, того часу як 29% чоловіків і 22% жінок волітимуть обрати .COM.

Вищий рівень довіри до .ORG також у молодих американців: 64% респондентів у віці 18-24 років і 58: - у віці 25-34 років обирають .ORG, а серед опитаних 55-64 та 65+ перевагу йому віддають відповідно 39 та 34%.

FCCN:
FCCN підвищить безпеку доменів у Португалії
FCCN (Національний фонд комп'ютерних наук Португалії) організував серію презентацій, присвячених DNSSEC. Їх мета - розширеня системи безпеки, стимулювання запровадження технологій, що дозволяють захистити, зокрема, домени банків та державних структур.

FCCN з 14 вересня до 16 листопада проводить цикл семінарів з DNSSEC, орієнтованих перш за все на юристів, спеціалістів банківських і державних організацій. Ці семінари покликані інформувати всі зацікавлені сторони про важливість DNSSEC при забезпеченні цілісності та безпеки даних в Інтернеті. DNS.PT є структурною складовою FCCN і виконує управління доменної системи Португалії. Відмітимо, що DNS.PT трактує доменне ім'я, як право на його реєстрацію та виключне використання його після реєстрації та вважає, що домен є незамінним активом для будь-якого сучасного проекту.

CENTR:
CENTR публікує свіжий огляд доменів верхнього рівня
DomainWire Stat Report 2011 - огляд доменів верхнього рівня, сфокусований перед усім на Європі та ccTLD. Чергове видання включає Top 20 ccTLD в Європі, а також оцінки росту доменного ринку у співвідношенні з глобальними темпами розвитку Інтернету. Зі звітом можна ознайомитись за вказанною адресою.
NRO:
Запрошення до участі в огляді ICANN ASO
Організація підтримки адрес ICANN (ICANN Address Supporting Organization, ASO) у співробітництві з консалтинговою компанією ITEMS International проводить дослідження, мета якого - визначити, наскільки якісно ASO працює в рамках системи ICANN, намітити бажані зміни в структурі організації та підвищити її ефективність. Огляд спирається перш за все на NRO - орагнізацію, що складається з п'яти співтовариств RIR (регіональних реєстрів Інтернет).

NRO настійно рекомендує національним реєстрам прийняти участь в онлайн-опиті, форма якого доступна до 30 вересня, та запевняє, що її заповнення відніме не більш 5 хвилин. Представники організації підкреслюють, що це - одна з небагатьох можливостей виразити свою думку з приводу важливої складової системи ICANN у обстановці суворої конфіденційності.

LACNIC:
Латиноамериканський фонд цифрових іновацій FRIDA та регіональний реєстр LACNIC вручать нагороди лідерам галузі
FRIDA - фонд, створений за ініціативою LACNIC (Regional Registry for Internet Addresses for Latin America and the Caribbean). Його робота спрямована на сприяння розвитку інформаційного суспільства в регіоні шляхом фінансування дослідницьких проектів, визначення та нагородження іноваційних підходів в області використання ІКТ для розвитку окремих країн та суспільства загалом. Ця робота ведеться фондом спільно з IGF. Чергова церемонія нагородження найпередовіших, найуспішніших та значимих проектів відбудеться в Буенос-Айресі 6 жовтня 2011 року.0,773845 sec