.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.10.2011 Дайджест доменних подій

У випуску: удосконалення управління регіональними доменами Рівне; Род Бекстром застерігає від руйнування багатосторонньої моделі управління Інтернет; EURid виступить на ярмарку "Інтернет Угорщина -2011"; кому дістанеться домен .ECO; в Росії завершився "доменний марафон"; обговорено проект нових доменних правил; темпи приросту імен в домені .KZ; 25-річчя .FR: "подарунок" Європі від AFNIC; Afilias проводить конкурс доменних інновацій.

RIFT:
Доменні новини рівненського регіону
У 2011 році адміністратори домену ROVNO.UA з метою покращення адміністрування рівненських географічних доменів створили ТОВ "РІФТ" (RIFT Ltd -Rivne Information Future Technologies). 30 вересня поточного року домен RV.UA передано під адміністрування ТОВ "РІФТ". Ці події свідчать про виконання низки кроків, спрямованих на приведення рівненських регіональних доменів у відповідність до найкращих українських стандартів з надання доменних послуг.

З метою досягнення поставленої цілі також планується проведення наступних заходів - оптимізація DNS-структури, уніфікація правил та приведення їх у відповідність правилам .UA, впровадження протоколу IPv6, технології DNSSEC, надання користувачам можливості отримання IDNs у рівненських доменах. Як підкреслюють фахівці ТОВ "РІФТ", на цьому шляху їм необхідно зробити ще багато чого. У своїй діяльності компанія орієнтується на найбільш високі професійні стандарти.

Адміністрація рівненських доменів повідомила про проведення підготовки відкриття для реєстрації нового домену, що відображає повне україномовне звучання топоніма - RIVNE.UA. Це - також частина загальноукраїнського процесу: раніше на прохання регіональної громадськості введені в дію домени KHARKIV.UA, DNIPROPETROVSK.UA та CHERKASY.UA.

ICANN:
Бекстром вважає концепцію багатостороннього представництва інтересів "каталізатором для Інтернет"
30 вересня в Найробі Род Бекстром, виконавчий директор і президент ICANN, закликав світове співтовариство виступити на захист багатосторонньої моделі - "каталізатора для Інтернет". Род Бекстром, в першу чергу, звернувся до делегатів чергового Форуму з управління Інтернет (IGF), що проходив у Найробі.

"Ми повинні йти шляхом подальшого прогресу", - підкреслив Бекстром,-"В іншому випадку, цілі невеликої кількості зацікавлених сторін, які не представляють собою глобальних суспільних сил, можуть вступити у конфлікт".

EURid:
Реєстр .EU на ярмарку "Інтернет Угорщина -2011"
EURid, реєстр європейського домену верхнього рівня, прийматиме участь у ярмарку "Інтернет Угорщина -2011", 11-12 жовтня, місто Шіофок. Джованні Сепіа, менеджер із зовнішніх зв'язків EURid, у своєму виступі представить схему онлайн-безпеки .EU, а також нові маркетингові ініціативи організації. До речі, в Угорщині кількість реєстрацій .EU за останній рік зросла на 17% та налічує понад 41 тисячу доменних імен.
ECORAZZI:
Екс віце-президент США Альберт Гор відмовився від боротьби за новий gTLD .ECO
Організація Dot Eco, яку підтримує Гор та компанія Big Room, яку пов'язують з Михайлом Горбачовим, раніше подали заявку на цей домен. Введення в дію домену .ECO планується у 2013 році. Домен буде призначений для різних екологічних організацій, а його майбутній адміністратор направлятиме чверть прибутку на захист навколишнього середовища та на благодійність.

Цікаво, що Альберт Гор, свого часу, виступив ініціатором створення домену .ECO.

"Инфоцентр RU-CENTER":
У Росії завершився "Доменний марафон"
У Волгограді, Саратові та Самарі пройшли семінари Всеросійського доменного марафону, організатором яких виступила компанія RU-CENTER. Основною тематикою семінарів були сучасні тенденції розвитку доменного простору. Учасники обговорювали питання розширення адресного простору (New gTLD, IPv6); ініціативи з безпеки на рівні всієї системи доменних імен (розгортання протоколу DNSSEС на 13 кореневих серверах); інтернаціоналізація доменної індустрії (поява все нових і нових IDNs).

Генеральний директор Технічного Центру Інтернет (ТЦІ) Олексій Платонов повідомив, що незабаром російські домени будуть підписані DNSSEC: у жовтні 2011 року на безпечний протокол перейде домен .SU, навесні 2012 - домен .РФ, а восени 2012 - їх "середній братик" - домен .RU.

Олексій Платонов також зазначив, що ТЦІ планує розширювати систему своїх серверів (крім Росії сервери зараз знаходяться в Амстердамі, Празі та Нью-Йорку): далі будуть введені в експлуатацію сервери в Гонконзі та Франкфурті, потім - у Флориді та в Києві.

Неодноразово на семінарах обговорювалася і статистика доменних імен. Так, на сьогоднішній день в домені .РФ зареєстровано 900000 доменних імен. Таку кількість досягнуто менше ніж за 11 місяців з дати початку відкритої реєстрації - 11 листопада 2011 року. За чисельністю зареєстрованих доменних імен .РФ займає 15 місце серед європейських доменів. У домені .RU налічується 3.5 млн. імен (4 місце в тому ж рейтингу), а в домені .SU - 90 тисяч імен Багато уваги учасники цьогорічного Російського доменного марафону приділили новим правилам реєстрації доменних імен в .RU і .РФ, а також соціальним Інтернет-ініціативам. Марафон завершився 3 жовтня. На даний момент розгорнуті висновки, підготовлені за результатами професійного та суспільного обговорення проекту нових правил реєстрації доменів .RU і .РФ, опубліковані для загального ознайомлення. Думка громадськості враховуватиметься при формуванні кінцевої версії правил.

INTERNEWS.KZ:
В домені .KZ зареєстровано понад 62 тисяч доменних імен
Про це повідомив у Варшаві віце- міністр зв'язку та інформації Республіки Казахстан Нурай Уразов, виступаючи на щорічній Нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань у галузі людського виміру. Він відзначив тенденцію зростання кількості користувачів казахстанського сегменту глобальної мережі. Якщо наприкінці 2010 року їх було близько 4,3 млн., то на даний момент - більше 5 мільйонів: на 100 жителів країни припадає 34,1% користувачів Інтернет.

Нурай Уразов також зазначив, що на сьогоднішній день в домені .KZ зареєстровано понад 62 тисяч доменних імен при щорічному зростанні їх кількості на 20-25%. Нагадаємо, що Казахстан успішно претендує на IDN .КАЗ.

AFNIC:
З 6 грудня 2011року для всієї Європи відкриються домени, що перебувають під управлінням AFNIC
Резиденти Євросоюзу з 6 грудня 2011року зможуть реєструвати імена в географічних доменах верхнього рівня .FR та кількох інших, що знаходяться під управлінням адміністратора AFNIC: .WF (Уолліс і Футуна), .TF (Французькі південні та антарктичні території), .RE (Реюньйон), .PM (Сент-П'єр і Мікелон) і .YT (Майотта).

Такий своєрідний "подарунок" жителям Євросоюзу Франція зробила до дня народження свого домену: 2 вересня .FR виповнилося 25 років.

Afilias
Afilias організовує міжнародний конкурс пропозицій щодо інноваційного розвитку New gTLD
Компанія Afilias - адміністратор домену .INFO - призначила винагороду в $ 5 тис. за кращу ідею використання нових доменів (New gTLD). Мета конкурсу, в рамках якого можна виграти цю суму, - стимулювання інтересу до програми New gTLD. У такий спосіб Afilias веде пошук свіжих ідей щодо використання нових доменних імен для компаній і брендів, напрямків і ніш бізнесу, спільнот або міст. Головне завдання конкурсу полягає у пошуку таких ходів із застосуванням New gTLD, які були б можливі тільки за допомогою нових доменів, і не використовували б існуючі домени в .COM або .NET. Заявки приймаються 17 жовтня, а оголошення переможців відбудеться 24 жовтня поточного року.0,761734 sec