.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.10.2011 Дайджест доменних подій

У випуску: новини українських IDN; ICANN про New gTLD для країн, що розвиваються; в Росії незабаром набудуть чинності нові правила реєстрації доменів; запрошуються кандидати на IPv6 Awards 2011; VeriSign має намір "відключати" підозрілі сайти в .COM і .NET; ICANN вибирає оператора для Trademark Clearinghouse; претенденти на .BANK gTLD; відновлюється реєстрація в .COM.RU; схвалено ще два нових національних домени; CentralNic відкриває "ярмарок марнославства"?..

IN.UA:
У домені IN.UA розпочато реєстрацію IDN
У домені IN.UA, в тестовому режимі, офіційно розпочато реєстрацію IDN (кирилізованих імен). Реєстрація проводиться відповідно до регламенту IDN. Протягом останнього періоду IDN також зареєстровано в таких доменах як volyn.ua, lutsk.ua, odessa.ua, od.ua, cherkasy.ua, ck.ua. Фахівці компанії "Хостмайстер" відзначають, що, незважаючи на прогнози про зниження інтересу до IDN, вересень в Україні був дуже "врожайним" для кирилиці.

Повний перелік публічних доменів, які реєструють IDN, та їх щоденна статистика знаходяться на сторінці http://hostmaster.ua/UAstat/?idn. Нещодавно адміністрація .UA ввела в дію український апостроф як повноправну букву у складі кирилізованих IDN. Усі бажаючі запрошуються протестувати "видимість" цього апострофа в різних браузерах.

ICANN:
ICANN оприлюднила підсумковий документ програми надання підтримки в отриманні New gTLD країнами, що розвиваються
Робоча група Joint Applicant Support (JAS WG) відкрила для публічного обговорення підсумковий звіт про New gTLD для країн, що розвиваються. У документі проаналізовані шляхи та способи, у які ICANN може допомогти кандидатам з цих країн активізувати свою участь в програмі створення нових доменів верхнього рівня. Доповідь, зокрема, містить рекомендації щодо надання підтримки заявникам як в частині подачі заявки на нові gTLD, так і в створенні та експлуатації відповідних нових доменних реєстрів, а також кваліфікаційні вимоги та інші необхідні дані. Коментарі прийматимуться до 16 грудня 2011 року.
"Инфоцентр RU-CENTER":
У листопаді в Росії наберуть чинності нові правила реєстрації доменних імен
З 11 листопада запрацюють нові правила реєстрації доменних імен в .RU і .РФ. "Притім,- підкреслює голова ради Координаційного центру національного домену мережі Інтернет Марина Нікерова, - в правилах прописано, що ми маємо право оперативно відмінити делегування домену" у випадках, якщо діяльність реєстранта загрожує безпеці доменів в .RU і .РФ. Дата введення нових уніфікованих правил приурочена до першої річниці старту відкритої реєстрації кириличних доменів. Правила, робота над якими велася близько дев'яти місяців, передбачають ряд нововведень, в тому числі - подання заявки на домени в .РФ за допомогою мобільного телефону. Фахівці КЦ також повідомляють, що найближчим часом планується розробка положень про цифровий сертифікат реєстранта та доменні спори, включаючи досудове вирішення конфліктів.

Тим часом домен .RU подолав позначку в 3,5 млн. імен. Ще в серпні поточного року цей домен випереджав домени Китаю (.CN) і Євросоюзу (.EU) та піднявся з шостого місця на четверте серед національних доменів верхнього рівня (ccTLDs).

Загальна кількість зареєстрованих імен в .РФ наближається до позначки в 910 тис. (з них делеговано - 66,81%). Цей домен утримує п'ятнадцяте місце в рейтингу європейських національних доменів верхнього рівня.

SIDN:
Запрошуються кандидати на IPv6 Awards 2011
17 листопада поточного року очікується третє щорічне вручення голландської премії IPv6 Awards 2011 за кращу реалізацію нового Інтернет-протоколу IPv6. Організація IPv6 Task Force - творець премії - запрошує підприємства, державні органи, навчальні заклади та приватних осіб до участі в цьому гідному змаганні: "... Якщо ви розробили і впровадили програмні продукти, що забезпечують використання IPv6, чому б Вам не заявити про себе?" Заявки кандидатів прийматимуться Номінаційним комітетом до 26 жовтня 2011 року.
Theregister:
Компанія VeriSign має намір отримати право "відключати" підозрілі сайти в .COM і .NET
VeriSign планує вживати відповідні заходи до реєстрантів, які запідозрені у кримінальній активності в Мережі. Запит на отримання таких прав VeriSign направила в ICANN.

Компанія має намір скасовувати або припиняти реєстрацію імен в .COM і .NET, або передавати домени іншим особам у випадках виявлення зловживань і / або незаконної діяльності з боку реєстранта. VeriSign вчинятиме такі дії на виконання рішень суду, нормативно-правових актів, вимог уряду, запитів правоохоронних органів, а також у процесі вирішення спорів та конфліктів. VeriSign домагається офіціалізації вищезгаданих функцій в .COM і .NET, оскільки неодноразово вже піддавалася критиці за подібні дії під час співпраці з державними органами. Припускаючи можливість прояву невдоволення реєстрантів у зв'язку з некоректним "видаленням" сайтів із законним контентом, VeriSign заздалегідь розробила політику оскарження рішень про скасування або призупинення делегування доменних імен.

ICANN:
ICANN вибирає оператора для Trademark Clearinghouse (TMCH)
TMCH - депозитарій товарних знаків, який відіграватиме вирішальну роль в захисті брендів після запуску нових доменів верхнього рівня (New gTLD). Минулого тижня опубліковано вимоги до кандидатів (RFI - Request for Information). У документі зазначено, що ICANN шукає ексклюзивного підрядника, але не виключає можливості поділу обов'язків між двома компаніями: одна з них - займатиметься перевіркою прав на товарний знак, а функції другої полягатимуть в управлiнні базою даних.

TMCH - база даних підтверджених товарних знаків, з якою повинні погоджувати свої дії реєстратори та розпорядники реєстрів. Дана умова - невід'ємна частина запуску будь-якого нового gTLD. Реєстри зобов'язані відповідно до правил ICANN встановлювати період пріоритетної реєстрації та надати власникам товарних знаків час для подання можливих претензій. Підтвердження з бази TMCH - основний аргумент для попередньої перевірки при реєстрації нових gTLD адміністраторам нових доменів і власникам ТМ. На даний момент є дві компанії-претендента, які відповідають вимогам розпорядника бази: британська IProta і бельгійська Clearinghouse for Intellectual Property (CHIP).

Заявки на позицію розпорядників бази ТМСН прийматимуться до 25 листопада 2011 року. ICANN має намір оголосити ім'я переможця конкурсу 14 лютого - після початку прийому запитів на нові gTLD.

ABA:
Претенденти на. BANK gTLD
Американська асоціація банкірів (ABA) та організація Financial Services Roundtable, провівши серйозну попередню підготовку, мають намір подати в ICANN заявку на отримання домену верхнього рівня .BANK. Планується, що сайти в цьому домені належатимуть тільки банківським та фінансовим установам, а поява такого домену дозволить покращити рівень безпеки банків і підвищить довіру до них, особливо з боку користувачів банківських Інтернет послуг. Очікуване число імен в майбутньому домені - близько 10 тисяч. Потенційний адміністратор домену - Financial Services Roundtable - обіцяє введення жорсткої процедури реєстрації та контролю для доменних імен в .BANK, а також використання DNSSEC з самого початку роботи домену.
NIC.RU:
25 жовтня відновлюється реєстрація доменів третього рівня в публічному домені COM.RU
Протягом останніх шести років реєстрація доменів третього рівня в найпопулярнішому публічному піддомені COM.RU була припинена. Рішення про призупинення реєстрації було прийнято 23 серпня 2005 року Правлінням Координаційного центру національного домену мережі Інтернет. Приводом послужила спроба реєстрації 140 тис. доменних імен третього рівня з ознаками DDoS-атаки. У вересні 2009 року рішенням Координаційного центру скасовано майже всі спеціальні типи доменів та анульовано статус "спеціальний" для COM.RU. Всі функції з реєстрації та підтримки доменних імен третього рівня в COM.RU, NET.RU, ORG.RU, PP.RU передано в Ru-Center. З 1 квітня 2011 року введено плату за продовження геодоменів і доменів третього рівня в COM.RU, NET.RU, ORG.RU, PP.RU. Ru-Center відкрив реєстрацію на платній основі нових доменних імен в геодоменах в травні 2010 року, а в доменах NET.RU, ORG.RU, PP.RU - в грудні 2010 року. Притім, ринок з нетерпінням очікував відкриття реєстрації в COM.RU, оскільки в "законсервованому" домені збереглася велика кількість привабливих імен. Опівдні 25 жовтня поточного року стартує відкрита реєстрація доменних імен .COM.RU відповідно до стандартних правил для доменів третього рівня. Вартість реєстрації нового доменного імені .COM.RU - 450 руб. До речі, професійна відповідальність REG.RU застрахована на мільйон доларів у компанії "Інгосстрах".
Domainincite:
Введено в дію ще два географічні домени першого рівня
ICANN ухвалила рішення про введення в дію ще двох нових національних доменів: .CW і .SX

Ці імена належать острівним державам Кюрасао і Сент-Мартін, які отримали незалежність минулого року в результаті розпаду Нідерландських Антильських островів. Домен вже не існуючої держави .NA буде видалений з кореневої зони, як це колись сталося з .YU. Натомість, реєстранти доменних імен в .NA зможуть отримати однойменні домени в .SX.

Theregister:
Доменний реєстр рекламує "домени-прізвища" за $500 000
"Мабуть, до 2013 року з'являться домени виду Paris.hilton?- таке питання задає оглядач Кен Мерфі,- Інтернет цілком перетвориться на ярмарок марнославства?"

Британська компанія CentralNic вважає, що "дуже багаті" люди готові віддати $500,000 (£317000), щоб отримати свої особисті (сімейні) домени верхнього рівня. Для цього CentralNic запустила сервіс dotFamilyName. Його основна мета - надання допомоги "заможнім" сім'ям в наступному році під час їх звернення в ICANN для створення ще однієї області доменних імен першого рівня - доменів, що відповідатимуть прізвищам. Компанія має намір зробити все можливе для того, щоб поряд з .COM і .UK світ побачив такі домени, як .Buffett, .Rockefeller або .Hilton, і не вважає свою ідею безглуздою.

"У Великобританії дехто витрачає більше грошей, скажімо, на отримання особистих номерних знаків для автомобіля",- сказав виконавчий директор CentralNic Бен Кроуфорд,- мало хто сприймає це за належне, але для певної групи людей демонстрація імені дуже важлива."
0,582890 sec