.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.11.2011 Дайджест доменних подій

У випуску: "Майстерня", присвячена IPv6 та DNSSEC; розпочато актуалізацію полтавських доменів та пілотний проект з впровадження EPP; домен .SU підписаний DNSSEC; введені в дію нові правила реєстрації в доменах .RU і .РФ; 25-річчя домену .DE; .ASIA просить у ICANN короткі домени; бренди проти .brand'ів; доменні новини Азербайджану, Узбекистану та Казахстану; DNS-атаки в Бразилії; Afilias розпочинає п'ятий .INFO Awards ... та інші новини. "

"Хостмайстер":
Новини домену .UA: IPv6, DNSSEC, EPP
Фахівці компанії "Хостмайстер" повідомили про переведення DNS всіх публічних доменів України на адресний протокол IPv6. Про це було оголошено під час четвертої зустрічі "Майстерні", присвяченій технологіям IPv6 і DNSSEC.

Під час проведення "Майстерні" також публічно продемонстровано створення суперключа DNSSEC (KSK) для тестового домену UA.UA. Він буде використовуватися для тестування підтримки захищеного протоколу DNSSEC до моменту його запуску в домені .UA. У той же день стало відомо про відкриття пілотного проекту з впровадження реєстраційного протоколу EPP в доменах Полтави: poltava.ua і pl.ua. Актуалізація доменів проводиться з метою покращення якості обслуговування доменних імен та забезпечення умов, за яких реєстрація, адміністрування й технічний супровід здійснюватимуться відповідно до світових стандартів, а також зменшення кількості доменних імен, що не використовуються. Одночасно з процесом актуалізації в полтавських доменах відбуватиметься перехід на новий протокол EPP ? протокол взаємодії реєстраторів з реєстром доменних імен. Реєстрація нових доменних імен у полтавських доменах буде призупинена з 21по 23 листопада поточного року. З 23 листопада реєстрація нових та обслуговування існуючих доменних імен здійснюватиметься виключно через реєстраторів. Список реєстраторів, детальна інформація для реєстрантів будуть опубліковані на офіційному сайті компанії "Хостмайстер". Реєстранти також отримають відповідну інструкцію по електронній пошті. В міру реалізації пілотного проекту та обробки його результатів впровадження EPP розпочнеться в інших публічних доменах України.

"Технічний Центр Інтернет":
Вступили в силу нові правила в доменах .RU та .РФ
Вебінар з питань використання нових правил пройде 18 листопада 2011 року, попередня реєстрація - http://session.webinar.ru/regru. Технічний центр Інтернет підписав доменну зону .SU ключем DNSSEC. Підписання інших російських доменів, .RU та .РФ, планується у 2012 році. А тим часом найстаріший російський домен .SU переступив психологічно важливу позначку в 100тис. реєстрацій.
DENIC:
Географічному домену верхнього рівня Німеччини - .DE - виповнилося 25 років
На сьогоднішній день домен .DE налічує понад 14.6 млн. зареєстрованих імен. До них надходить більше ніж 7 мільярдів DNS-запитів в день - тобто, майже 100 тис. разів на секунду. Кожен день у складі німецьких доменів з'являється 3 тис. нових імен.

Зазначимо, що нещодавно Верховний суд Німеччини зобов'язав реєстр DENIC видаляти з .DE всі доменні імена, які будь-яким чином порушують права третіх осіб, норми моралі та моральності, у випадку отримання законної скарги про подібне порушення. Приводом для звернення особливої уваги на цю тему послужила діяльність баварських сквоттерів, які зареєстрували ряд імен з використанням слова "regierung" ("уряд"). Такі доменні імена могли ввести користувачів в оману.

Інфоцентр RU-CENTER:
Компактні ASIAтські домени
Адміністрація домену .ASIA звернулася до ICANN з проханням відмінити обмеження на реєстрацію одно-і двохсимвольних імен. Організація dotAsia пропонує внести поправки в адміністративну угоду з ICANN від 2006 року, які дозволять їй відкрити реєстрацію одно-і двохсимвольних доменів .ASIA. Інтернет-спільнота має можливість прокоментувати цю пропозицію до 21 грудня 2011 року.

Реліз "коротких" .ASIA проходитиме в кілька етапів:

  1. Початкова доменна програма: адміністратор прийматиме від зацікавлених осіб запити на реєстрацію коротких доменів в індивідуальному порядку; в даному запиті необхідно описати цілі реєстрації домену, а також методи його розвитку.
  2. Період пріоритетної реєстрації: для власників товарних знаків.
  3. Період преміальної реєстрації та аукціон: для доменів, які не були зареєстровані під час 1 та 2 етапів. Аукціон буде проводитися, як і під час відкриття домену .ASIA, серед імен, на які було подано декілька "попередньо затверджених" заявок.

Дана поетапна програма розподілу одно-і двохсимвольних доменів .ASIA розроблена з метою забезпечення більш широкого й усвідомленого використання доменів .ASIA користувачами спільноти та покращення обслуговування Інтернет-спільноти в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Domainincite.com:
Бренди проти доменів формату .brand
Bloomberg повідомляє про відсутність ентузіазму у великих компаніях щодо нових доменів верхнього рівня і відповідної програми New gTLD, посилаючись на такі компанії, як Hewlett-Packard (HP) і Proctor & Gamble (P & G). P & G не має наміру подавати заявку на власний домен верхнього рівня. До такого ж висновку прийшов і концерн HP, пояснюючи своє рішення невиправдано великими витратами на New gTLD.

За словами віце-президента з глобального маркетингу компанії HP Гарі Еліота, слід зупинити цю програму, допоки не пізно. Зазначимо, що Еліот - голова "Асоціації національних рекламодавців". Остання виступає противником впровадження програми New gTLD. Можливо, таку поведінку компаній можна пояснити тим, що ні HP, ні P & G не можуть подати заявку на домени .HP і .PG, оскільки правила New gTLD забороняють створювати домени, що складаються менше ніж з трьох символів. І якщо раніше HP звертався в ICANN з проханням зняти цю заборону, то на даний момент концерн виступає супротивником програми. Дії HP, в принципі, підтримують такі компанії як General Motors, Wal-Mart, Adobe, Porsche, Vodafone і Puma. Однак, вони поки що продовжують досліджувати потенційні можливості доменів .brand, не оголосивши кінцевого рішення.

E-azerbaijan.info:
У національному домені .AZ зареєстровано 12607 Інтернет-ресурсів
Приріст кількості реєстрацій в .AZ за підсумками третього кварталу становить, таким чином, 5,7%. Із загальної кількості зареєстрованих імен 11571 припадають на домен першого рівня (приріст - 6,09%). Найбільш популярний домен другого рівня - .сom.az, де зареєстровано 589 імен (приріст - 1,9%). Третє місце за популярністю займає домен .еdu.az, в якому зареєстровано 138 імен, що на 3,7% більше ніж на початку року. Географічний домен верхнього рівня .AZ офіційно розпочав функціонувати 25 серпня 1993 року. Вартість реєстрації домену в ньому становить 20 манат, така ж вартість річної технічної підтримки.
UzDaily.uz:
У домені Узбекистану вже 13 тис. доменних імен
Географічний домен верхнього рівня .UZ подолав позначку в 13 тис. доменних імен другого рівня. Приріст числа реєстрацій з початку року становить 1926 імен або 17,3%: проведено реєстрації 4,5 тис нових доменних імен, а 2650- видалено. Із загальної кількості нових зареєстрованих імен 57% належать юридичним особам, решта - фізичним; 82,7% нових доменів зареєстровані резидентами Узбекистану. Нагадаємо, що домен .UZ подолав десятитисячний рубіж 25 лютого 2010 року.
KAITK:
Триває обговорення проекту "Концепція реєстрації доменних імен другого рівня в домені .КАЗ"
Казахстанська Асоціація IT-компаній (KAITK) представила для обговорення проект "Концепції реєстрації доменних імен другого рівня в домені. КАЗ" з урахуванням внесених зауважень та пропозицій. Обговорення триватиме до 1 грудня поточного року. Оновлений текст опублікований на сайті Асоціації, де можна взяти участь у дискусії.
Slashdot.org:
Бразильські провайдери відбили масову DNS-атаку
У Бразилії проведена атака на DNS-сервери найбільших місцевих провайдерів. Під час атаки здійснено так зване отруєння DNS-кешу. Як результат, користувачі були атаковані шкідливими кодами при спробі звернення до Hotmail, Gmail, Google та інших популярних сайтів. Атака була спрямована на підміну легітимних записів ip-адрес і доменних імен на фіктивні. Це означає, що при зверненні до сервера, наприклад Google.com, користувач потрапляє не за ip-адресою реального сервера компанії Google, а на потрібний зловмисникові ресурс. Користувач не помічає ніяких змін, оскільки в адресному рядку бачить адресу google.com. Шкідливе ПЗ, яке розповсюджується таким чином, використовує дірки в операційній системі Windows для зараження комп'ютерів та крадіжки даних з одночасною інсталяцією троянського ПЗ і нових мережевих черв'яків.

В організації атаки визнано винним 27-річного працівника одного з бразильських провайдерів. За останні 10 місяців він зробив декілька подібних атак меншого масштабу.

Afilias:
Afilias організовує конкурс 2011 року на найкращий сайт .INFO
П'ятий щорічний конкурс .INFO проводитиметься з нагоди десятої річниці домену. Організатори планують провести широкомасштабний конкурс з більшими грошовими призами, у порівнянні з попередніми заходами. Компанія Afilias Limited, реєстр домену .INFO, акредитований ICANN, та глобальний постачальник технічних послуг для реєстраторів, оголошує про початок п'ятого щорічного .INFO Awards.

"Мета конкурсу полягає у виявленні кращих ресурсів з-поміж більш ніж восьми мільйонів, що зареєстровані в .INFO", - повідомив старший віце-президент і директор з питань маркетингу компанії Afilias Роланд Лапланте. Представити матеріали на конкурс можна до 23:59 включно (час UTC) 24 листопада 2011 року. Журі, склад якого буде оголошено додатково, обере десять фіналістів. Представники громадськості зможуть проголосувати за своїх фаворитів з 5 по 13 грудня 2011 року. Умови конкурсу - на офіційному сайті реєстру.
0,769291 sec