.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.12.2011 Дайджест доменних подій

У випуску: Луцьк отримав короткий домен; московська зустріч Рода Бекстрома; FTC проти New gTLD; у Нідерландах створено "Лабораторію приватності"; Google та IPv6: тільки вперед; європейські доменні звіти; Норвегія оновлює правила; нові Антильські домени... та інші новини.
VIZOR.LUTSK.UA:
Домен Луцька отримав коротку версію
В Україні з'явився ще один короткий географічний домен другого рівня: це - lt.ua, "парний" домену lutsk.ua. До цього моменту в .UA було 22 коротких регіональних домени. LT.UA делеговано адміністрацією .UA адміністратору доменів .volyn.ua та .lutsk.ua - підприємству "Візор". Правила та особливості реєстрації імен у новому домені знаходяться на сайті www.nic.lutsk.ua. Перше ім'я у новому домені зареєстроване 7 грудня 2011 року.
Координаційний центр доменів .RU/.РФ:
Род Бекстром зустрічається з колегами у Москві
Президент та виконавчий директор ICANN Род Бекстром зустрівся у Москві з представниками реєстрів та реєстраторів. Він представив програму ICANN по впровадженню нових доменів верхнього рівня - NewgTLD та відповів на численні запитання. На запрошення Координаційного центру доменів .RU/.РФ у заході брав участь адміністратор домену .UA Дмитро Кохманюк.
Thedomains:
FTC проти New gTLD
На засіданні підкомітету палати представників конгресу США з питань інтелектуальної власності, конкуренції та Інтернету голова Федеральної торгової комісії США (FTC) Джон Лейбовітц повідомив, що програма збільшення кількості доменних імен першого рівня не тільки надто дорого коштує, але й призведе до створення безлічі шахрайських сайтів. Нагадаємо, що понад 40 провідних брендів виступили супротивниками New gTLD, зокрема, General Electric, Johnson & Johnson та Coca-Cola. Вони вважають, що наслідком введення нових бренд-доменів стане збільшення витрат компаній, дезорієнтація споживачів та зростання мережевого шахрайства.
SIDN.NL:
У Нідерландах створено новий експертний центр конфіденційності та ідентифікації
Університет Редбуд, TNO, Університет Тілбург та реєстр ccTLD .NL, компанія SIDN, спільними зусиллями створили Експертний центр конфіденційності та ідентифікації - Privacy Lab (PL) з метою накопичення існуючого досвіду та організації нових досліджень в даній галузі. В рамках унікальної ініціативи планується інтегрований розгляд технічних, правових та соціально-економічних аспектів приватного життя, ідентифікації особистості, захисту персональних даних. "Там, де цим питанням приділяється недостатньо уваги, можуть постраждати створення та розвиток соціально значущих систем ІКТ",- підкреслив Рональд Лінес, професор технологічного права університету Тілбург та майбутній керівник PL.
PCWorld:
Внутрішня мережа Google переходить на IPv6
Таким чином, всі комунікаційні процеси в офісах та між офісами компанії здійснюватимуться по протоколу IPv6. На сьогоднішній день об'єм адресів IPv4 в Google повністю вичерпано, і такий крок - єдиний логічний вихід із ситуації. Про це повідомила інженер мереж Google Ірена Ніколова на конференції Usenix Large Installation System Administration (LISA) в Бостоні. В Google вважають, що цей процес матиме відношення не тільки до системи комунікацій, але й всього персоналу компанії, в тому числі і вище керівництво (більше 200 офісів по всьому світові, майже 30 тис. співробітників). Ніколова також звернула увагу на можливість виникнення проблем у кожного, хто має намір мігрувати на IPv6, проте в Google готові до боротьби з ними. Нагадаємо, що Google - це один із піонерів впровадження IPv6. Ще в 2008 році на цей протокол переведено ряд внутрішніх систем компанії. Google також бере активну участь у програмі IPv6Day, організованій ISOC.
EURid:
Нові члени ЄС - чемпіони з реєстрації в .EU
Адміністратор цього домену - EURid - оприлюднив звіт за 3 квартал 2011 року. Болгарія, Литва та Румунія, відповідно до даних звіту, продемонстрували збільшення кількості реєстрацій доменних імен в .EU у порівнянні з іншими країнами ЄС. В середньому приріст реєстрацій дещо перевищує 10%. "Ці цифри означають, що саме нові країни ЄС особливо добре приймають .EU",- сказав Марк Ван Віземаель, генеральний директор EURid. Він також відмітив, що, незважаючи на кризу євро та економічну ситуацію, збільшення кількості реєстрацій в .EU свідчить про позитивний європейський імідж у середовищі підприємців - найбільшої категорії реєстрантів у цьому домені. Приріст реєстрацій .EU в Болгарії становить 18%, в Литві - 13%, в Румунії - 12% у порівнянні з попереднім кварталом 2011 року. .EU завершив 3 квартал з 3,41 млн зареєстрованих доменних імен - це на 5,2% більше ніж у третьому кварталі 2010 року. Повний звіт EURid за 3 квартал 2011року доступний для скачування.
Afnic:
Кількість доменів у .FR зросла протягом року на 17% та перевищує 2,1 млн
Адміністратор французького географічного домену першого рівня Afnic спільно з Telecom Paris Sud опублікував п'ятий щорічний звіт про розвиток домену. Основні моменти: .FR демонструє абсолютний рівень приросту в 17%, що на 5% вище ніж показники інших ccTLD. Загальна кількість реєстрацій за рік - 300 тис, а загальна кількість доменів перейшла рубіж у 2,1 млн. Частка продовження становить 80%, що значно перевищує середній світовий рівень. Середня довжина імен щоразу збільшується, і в 2011 році - це вже 12,7 знаків. У 2011 році фізичні особи становлять 39,5% всіх реєстрантів у .FR, а 60,5% - юридичні особи. 16% загальної кількості реєстрантів - із-за кордону, що на 1,5% більше у порівнянні з 2010 роком. Частка доменів, в яких підтримується протокол IPv6, помітно зросла щодо показників минулого року: майже 40% - для DNS, більше 8% - для серверів електронної пошти, 2% - для веб-серверів.
Norid:
У Норвегії оновлені правила реєстрації доменів
Адміністратор .NO - компанія Norid - повідомила про внесення змін у правила реєстрації доменних імен: - квота кількості імен для однієї компанії збільшена з 20 до 100 - розгляд доменних спорів оплачуватиме сторона, що програла - молоді люди та компанії, створені студентами, матимуть право на отримання імені в піддомені UENORGE.NO. На сьогоднішній день у домені .NO зареєстровано 540 тис. імен.
Domainincite:
ICANN затвердила новий ccTLD - .SX
Рада директорів ICANN схвалила рішення про делегування нового національного домену першого рівня - .SX автономній острівній державі Сент-Мартен. Ця країна виникла у зв'язку з адміністративним розколом Нідерландських Антильських островів (.NA). Адміністратор домену - SX Registry, створений реєстраторами OpenRegistry та канадського MediaFusion. Представники нового реєстру повідомили, що .SX, можливо, стане конкурентом .XXX. Дві інші автономні території колишнього .AN - острів Кюрасао та о-ви Бонайре, Сент-Естатіус і Саба, - також матимуть свої домени. Так, Кюрасао вже отримав .CW (адміністратор - Університет Нідерландських Антильських островів), а друга група островів поки що чекає на домен .BQ. Поступове виведення домену .AN із користування планується завершити до жовтня 2014 року.0,745492 sec