.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.12.2011 Дайджест доменних подій

У випуску: визначено терміни проведення п'ятої "Майстерні IPv6"; битви навколо New gTLD; доменні консультації у Франції; нові віяння у домені Білорусі; тайпсквоттинг: міфи та реальність... та інші новини.

"Хостмайстер":
Компанія "Хостмайстер" визначила термін проведення п'ятої зустрічі Майстерні IPv6
Наступна, п'ята зустріч Майстерні IPv6 запланована на 7 лютого 2012 року. Пропозиції щодо тематики доповідей та дискусій приймаються вже сьогодні. Зареєструватись заздалегідь в якості учасника конференції ви можете по e-mail: ipv6day@hostmaster.ua, за тел. +380 44 594-17-94 або на сторінці http://reg.anto.ua . Поточне обговорення підготовки конференції - в ЖЖ Майстерні. Окрім того, на базі "Хостмайстера" з 8 по 10 лютого включно пройдуть тренінги RIPE. Ознайомитися з тематикою тренінгів та записатися на них ви зможете на LIR-порталі RIPE.
Info.NIC.RU:
New gTLD: а конгресмени проти
У Конгресі США пройшло обговорення програми ICANN зі створення нових доменів верхнього рівня. Палата представників, підтримуючи Асоціацію національних рекламодавців (ANA) та Коаліцію з доменного нагляду (CRIDO), висловила думку про неможливість запуску програми 12 січня 2012 року. Основна причина, на їх погляд, полягає у відсутності консенсусу між усіма потенційними сторонами цього процесу. Проте, представник Коаліції з питань захисту доменних імен від правопорушень (CADNA) Джош Борн цього разу виступив на захист New gTLD. Окрім цього, Джош Борн позитивно оцінив запропонований підхід захисту товарних знаків у домені .XXX. У Сенаті також немає єдиного погляду щодо головного нововведення ICANN: у виступах конгресменів звучали протиріччя, однак все ж таки переважала думка про те, що програма - неготова до запуску.
Domainincite:
Ймовірність затримки запуску New gTLD - вище нуля
ICANN не виключає можливості відстрочення запуску програми New gTLD. Про це повідомив старший віце-президент ICANN Курт Прітц у зв'язку з останніми слуханнями на цю тему в Конгресі США. Він сказав: "Я думаю, що ризик - вище нуля". Прітц також заявив, що затримка запуску - це погана послуга для всіх, хто працював над програмою. На сьогоднішній день ICANN зазнає сильного політичного тиску як зі сторони державних структур США (Конгресу та Федеральної торгової комісії), так і недержавних організацій - на кшталт Асоціації національних рекламодавців (ANA).
AFNIC:
Міністерство цифрової економіки Франції запрошує взяти участь у публічних консультаціях з питань управління доменами
У Франції опубліковано спеціальний опитувальний лист з метою приведення доменних процедур та правил у відповідність до нової законодавчої бази. Мета цього листа полягає у забезпеченні зворотного зв'язку між державними органами та всіма сторонами, які зацікавлені в удосконаленні процесу управління .FR та доменами заморських територій (це - ще 10 географічних домени верхнього рівня).

AFNIC - адміністратор вищезазначених доменів - підтримує такий розвиток подій та закликає користувачів, реєстрантів, правовласників, реєстраторів та професіональні асоціації зробити свій внесок в опитування, що триватиме до 15 січня 2012 року.

Ежедневник:
У .BY назрівають зміни?
Найближчим часом у домені .BY очікується зміна технічного адміністратора. Про це повідомив директор компанії Hoster.by Сергій Повалішев. Компанія свого часу виграла тендер на обслуговування домену, проте процес передачі повноважень від діючого адміністратора, фірми "Відкритий контакт", дещо затягнувся. На даний момент документи знаходяться на розгляді в ICANN.

Повалішев припускає, що у січні-лютому рішення, нарешті, буде прийнято. Hoster.by після отримання технічних функцій має намір внести зміни у правила реєстрації. Наприклад, планується відмінити 30-денне бронювання домену та перевірку заявки на реєстрацію домену Оперативно-аналітичним центром при президентові Білорусі. Окрім того, в домені з'явиться сервіс WHOIS (на сьогоднішній день ця послуга не активна в .BY).

Сергій Повалішев представив також доменну статистику. Протягом поточного року в .BY зареєстровано майже 17 тис нових доменів (у 2010році - 13 тис). Загалом у білоруському домені - майже 44 тисячі доменів. При цьому 15-20 відсотків реєстрантів не продовжують контракти. В Hoster.by вважають, що при збереженні сучасної динаміки на кінець 2012 року кількість зареєстрованих доменних імен в .BY перейде рубіж у 60 тис.

DotDM:
Домен .DM готовиться до перезапуску
У територіальному домені верхнього рівня .DM (о-в Домініка) у першій чверті 2012 року буде впроваджена нова система реєстрації. Протягом цього ж періоду адміністратор домену, компанія DotDM, відкриє акредитацію зацікавлених компаній-реєстраторів.

DotDM де факто виступає адміністратором .DM з 2001 року, однак офіційне підтвердження від IANA отримано тільки в 2007 році. Німецька компанія Key-Systems створила інструментарій забезпечення реєстраційної діяльності у домені. Раніше ця компанія надавала аналогічні послуги адміністрації домену .CD (Республіка Конго). Найближчим часом, після запуску ICANN програми New gTLD, Key-Systems має намір взяти участь у двадцяти проектах зі створення нових доменів.

Circled:
Не такий тайпсквоттинг страшний, як його малюють
Пол Даклін, технічний керівник Азіатсько-тихоокеанського відділення компанії Sophos, повідомив результати досліджень 2300 доменних імен у домені .COM. Ці доменні імена на одну букву відрізняються від таких брендів як Facebook.com, Google.com, Twitter.com, Apple.com та Microsoft.com. Пол стверджує, що не всі сайти на цих доменах - тайпсквоттерські. Деякі з них - схожі на популярні доменні імена цілком випадково. Даклін також представив данні про фірми, що масово "атакуються" тайпсквоттерами. Серед отриманих результатів виокремлюються і цілком несподівані. Так, компанією Sophos з'ясовано, що тільки 0,07% доменів з помилками переадресовують користувачів на шкідливі сайти.

Однак, 2,7% "помилкових" доменів увійшли у "сірий список" (такі, що підозрюються у фішінгу, шахрайстві або ж спамі); 2,4% перенаправляють користувачів на порносайти; 3% пов'язані з неправомірними діями; 6% здійснюють перехід на підозрілі пошукові сайти; 12% пропонують IT- послуги; 15% займаються рекламою.
0,654771 sec