.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 35.153.166.111
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.12.2011 Дайджест доменних подій

У випуску: річний звіт ICANN; у світі встановлено 1024 датчика RIPE Atlas; набір до Консультативної ради .ORG; у деяких доменах Британії зміняться правила; культурно-лінгвістичні спільноти та New gTLD; реєстрація в .СРБ розпочнеться в День святого Сави; відкриття реєстрації в .СПБ.РФ.,- та інші новини.

ICANN:
DNSSEC - перлина звіту ICANN-2011
ICANN оприлюднила річний звіт-2011. Серед основних його розділів - підготовка впровадження програми New gTLD, просування DNSSEC та IDN, а також - хід виконання підписаного ICANN документа "Підтвердження зобов'язань" (The Affirmation of Commitments). Нагадаємо, що цей документ присвячено основним принципам діяльності організації: незалежність, підзвітність перед світовим співтовариством, прозорість рішень,прийнятих в інтересах усього суспільства.

ICANN відзвітувала також про розвиток глобальних програм, орієнтованих на розширення участі різних країн та їхніх урядів в процесі прийняття рішень. У минулому році було проведено безліч тренінгів для адміністрацій національних доменів, зустрічей на урядовому рівні, заходів для підтримки впровадження DNSSEC. Програма грантів ICANN надала можливість відвідувати важливі заходи тим фахівцям, у кого не вистачає для цього власних коштів. Повідомляється також, що підрозділ підтримки національних доменів першого рівня - ccNSO - в поточному році провів самозвіт та намітив шляхи покращення роботи. Нагадаємо, що новими членами ccNSO в 2011 році стали: Азербайджан (.AZ), Болгарія (.BG), Демократична республіка Конго (.CD), Кабо Верде (.CV), Острів Гернсі (.GG), Джерсі (.JE), Молдова (.MD), Намібія (.NA), Сомалі (.SO), Україна (.UA).

RIPE NCC:
Кількість встановлених мережевих датчиків проекту RIPE Atlas досягла 1024
RIPE NCC повідомила, що протягом 2011 року кількість діючих по всьому світові дослідних приладів RIPE Atlas становить 1024. Організація також висловила подяку всім співробітникам, задіяним у проекті, спонсорам і хостам Atlas.

Масове встановлення таких датчиків дозволяє отримати чітку картину продуктивності Інтернет, забезпечуючи збір даних, які можуть бути проаналізовані професійним співтовариством. Проект також надає інструменти для моніторингу Мережі та пошуку "вузьких місць", дозволяє зменшити експлуатаційні витрати та сприяє покращенню роботи Інтернет. RIPE NCC планує до кінця червня 2012 року вийти на наступну сакральну цифру - 2048 активних датчиків.

Слід зазначити, що українські фахівці не стоять осторонь від таких досліджень. У серпні 2011 року прилад RIPE Atlas було встановлено у компанії "Хостмайстер". Прилади також працюють в UA-IX та в компанії NetAssist. Результати проекту та плани на 2012 рік - на сайті RIPE Labs. Бажаючі можуть також зареєструвати свій датчик.

Public Interest Registry:
Реєстр .ORG запрошує кандидатів до Консультативної ради
Компанія Public Interest Registry (PIR) - реєстр .ORG - оголошує пошук кандидатів на вакантні місця в Консультативній раді. Консультативна рада PIR - це дуже важливий орган для управління доменом. Основне його призначення - надання консультацій з питань політики, пропаганди, покращення роботи та введення нових послуг. Рада складається з 12 осіб - по два представники від кожного з 6 регіонів: Азія, Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Африка, Європа, Північна Америка, Латинська Америка. Члени Ради обираються на 3-річний термін Радою директорів PIR відповідно до статуту.

Підійшов час ротації, і реєстр .ORG шукає фахівців у доменній галузі, які мають досвід управління некомерційними, неурядовими Інтернет-організаціями та представляють різні регіони планети. Вимоги до номінантів та детальніша інформація про роботу Консультативної ради знаходяться на офіційному сайті PIR. Заявки приймаються до 1 лютого 2012 року, а імена нових членів Ради будуть оголошені 1 березня 2012 року.

NOMINET:
В .UK планується чергова зміна правил
Адміністратор ccTLD .UK - компанія Nominet - змінить правила реєстрації імен в доменах .LTD.UK і .PLC.UK, призначених для підприємств різних форм власності. Мета змін полягає в тому, щоб кожна компанія отримувала доменне ім'я, що чітко відповідає офіційній назві. У нововведенні говориться про те, що будь-який знак в назві компанії, що не відображається в DNS, повинен бути сконвертований в текст (tilda замість ~), а не видалений, як це практикувалося раніше. Це дозволить уникнути доменних спорів тим компаніям, чиї найменування розрізняються тільки допоміжними символами, "забороненими" в доменних іменах. Пропоновані зміни можна прокоментувати, направивши свої міркування в Nominet електронною поштою до 31 січня 2012 року.
ECLID:
Культурно-лінгвістичні спільноти - за New gTLD
ECLID - європейська організація культурних та лінгвістичних доменів - сповіщає всі зацікавлені сторони про те, що наступна, 43-а зустріч ICANN відбудеться з 11 по 16 березня 2012 року в Сан-Хосе (Коста-Ріка), і запрошує своїх учасників скористатися підтримкою ECLID для відвідування заходу. Ця зустріч - дуже важлива для членів ECLID. Подібні організації відносяться до гарячих прихильників програми New gTLD, затвердженої ICANN на зустрічі в Сінгапурі в червні 2011 року. У ECLID вважають, що "з метою подальшого розвитку і збагачення Інтернет, Мережа повинна стати більш доступною для всіх національно-культурних громад". Як позитивний приклад наводиться домен .CAT (Каталонія), введений в дію ще в 2006 році. Незважаючи на невелику чисельність імен в .CAT (35 тис) у порівнянні з комерційними реєстрами, цей домен довів свою економічну життєздатність і високу значимість цього простору імен для каталономовної спільноти. Висловлюючи подяку ICANN, ECLID при цьому підкреслює, що подальший розвиток різноманітності в Інтернет вимагає від ICANN більш глибокого розуміння специфічних потреб та обмежених можливостей потенційних претендентів на нові культурно-лінгвістичні (clTLD) домени.
Dot-Scot.Org:
Шотландці претендуватимуть на .SCOT
Цим питанням займатиметься неприбуткова організація - Dot Scot Registry (член ECLID), утворена спеціально з метою подання заявки і створення нового культурно-лінгвістичного домену верхнього рівня в інтересах усіх шотландців світу.

Як повідомляють на офіційному сайті організації, уряд Шотландії готовий підтримати цю заявку. Він робить ставку саме на Dot Scot Registry, виходячи з того, що управління громадським ресурсом повинно здійснюватися неприбутковою організацією, а не приватною фірмою. У своїй діяльності з отримання домену. SCOT шотландці розраховують на можливості, що надаються програмою New gTLD, яку ICANN (якщо не станеться нічого несподіваного) повинна запустити 12 січня 2012 року.

А тим часом усі бажаючі (не тільки шотландці) можуть підписати петицію на підтримку домену. SCOT на офіційному сайті його майбутнього реєстру. У наступному випуску ми розповімо про доменні інтереси спільноти басків і Уеллса.

MINDS:
Незабаром розпочнеться реєстрація імен в домені .СРБ
Запуск реєстрації імен в сербському кириличному домені призначений на День святого Сави - 27 січня 2012 року. IDN .СРБ не просто окреслює певну територію: першорядне значення має вказівка на самобутність тих, хто живе і працює в Сербії. Відомо, що в сербській кирилиці одна фонема відображається одним символом. Завдяки цим особливостям доменні імена в .СРБ будуть вимовлятися так, як пишуться, на відміну від багатьох доменів, записаних латинськими літерами. Тому девіз кампанії з популяризації .СРБ - "Посилання таке, як ви його називаєте!"

У перші півроку пріоритетне право на реєстрацію доменів в .СРБ буде надано виключно реєстрантам вже існуючих доменів в .RS. Після закінчення цього терміну можливість зареєструвати кириличні домени в Сербії отримають всі бажаючі.

Netfox:
Російські реєстратори готуються до запуску географічних доменів в .РФ
Петербурзька компанія Netfox (обслуговувала msk.ru і spb.ru) відкриває преміальну реєстрацію в новому домені - .спб.рф. На цей період вартість реєстрації становитиме 50 тис рублів за ім'я (приблизно 12,6 тис грн). Припускається, що достатньо високі розцінки відлякуватимуть кіберсквотерів. Як вказує реєстратор, через кілька місяців ціна буде знижена. До цього моменту в .RU існував ряд спеціальних доменів (msk.ru, spb.ru, com.ru, pp.ru і т.д.).З квітня 2010 р. вони стали платними, оскільки учасники ринку погодилися в тому, що наявність безкоштовних доменів гальмує розвиток російського доменного ринку.0,619965 sec