.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.204.168.209
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.04.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: Березневі підсумки .UA; ICANN підготувала "резервні реєстри" для нових доменів; Verisign vs ICANN; російська багатотомна енциклопедія доменів; новинки пошуку в IPv6; BIND - інформація, що потребує уваги...

"Хостмайстер":
В домені .UA 707 тис. імен
За підсумками першого кварталу 2013 року кількість імен в домені .UA склала 707,4 тис. Це на 10% більше, ніж у відповідному кварталі минулого року.

Кількість доменних імен другого рівня досягла 15,3 тис. (ріст - 14%). Усі інші домени - третього рівня. Нагадаємо, що в Україні для реєстрації доступний 61 публічний домен: 54 географічних та 7 - загального призначення. Найбільш масовий публічний домен com.ua нараховує 282 тис. доменних імен (річне зростання склало 14,3%).

Серед географічних доменів найвищою популярністю користується столичний домен kiev.ua (65,2 тис., 21% приросту).

Майже 89% доменних імен використовуються, тобто мають IP-адресу. Варто відзначити, що в березні в декілька разів зросла кількість доменів, які використовують адреси шостої версії Інтернет-протоколу (IPV6).

Детальна інформація, таблиці та інші дані - на офіційному сайті компанії "Хостмайстер" - реєстру українського домену .UA.

ICANN
New gTLD: "лава запасних"
Корпорація ICANN назвала компанії, які стануть "запасними" адміністраторами (EBERO) нових цільових доменів верхнього рівня. Вони візьмуть на себе функції реєстрів на випадок, якщо дійсний реєстратор буде змушений відмовитись від підтримки імені.

Надзвичайні "фонові" оператори будуть залучатися лише у тих випадках, коли визначальний оператор реєстру не зможе забезпечити його якісну роботу, або буде не в змозі підтримувати найважливіші функції реєстру - тимчасово або в процесі переходу домену від одного оператора до іншого.

Призначення EBERO – надати додаткової надійності системі доменних імен в умовах появи великої кількості New TLD. "Три мушкетери" будуть підтримувати лише критичні функції реєстрів (список - див. за вищенаведеним посиланням),- без надання додаткових послуг.

На роль "рятівників" запрошені британський реєстр Nominet, Neustar зі США та CNNIC з Китаю - одні з найавторитетніших компаній доменної індустрії. Географічна віддаленість резервних реєстрів повинна знизити ймовірність одночасного впливу на них яких-небудь природніх чи техногенних катаклізмів.

The Register:
Verisign проти ICANN
На думку спеціалістів Verisign, корпорація ICANN не підготувала в повному об’емі запланований на 23 квітня 2013 року запуск нових доменів верхнього рівня. Головною проблемою, вважають вони, є неготовність системи безпеки.

Свої претензії VeriSign аргументує тим, що браузери та механізми Інтернет-сертифікації не готові до впровадження нових доменів. Окрім того - до обробки відповідних запитів не готові сервери кореневого домену (.), не “відшліфована” система захисту брендів. Спеціалісти VeriSign також вважають, що програмне забезпечення Интернет не зможе в повній мірі розпізнавати нові gTLD і очікують на проблеми у використанні сервісу Whois.

Очільник ICANN Фаді Шехаде висловив подив, який у нього викликали заяви VeriSign, та дав зрозуміти, що вони не містять нічого нового та конструктивного.

Инфоцентр RU-CENTER:
Перезапуск російського журналу "Доменные имена".
На російському Інтернет-форумі "РИФ+КИБ 2013", який відбудеться 17-19 квітня 2013 року в Підмосков’ї, буде представлено оновлену концепцію журналу "Доменные имена".

Тепер він буде видаватися у вигляді універсальної багатотомної енциклопедії. Кожен том буде присвячено окремому напрямку доменного бізнесу. Перший - про видатних осіб галузі. Зокрема, будуть опубліковані біографії усіх директорів Координаційного центру національного домену мережі Інтернет, директорів компаній-реєстраторів та інших видатних діячів. Другий том вийде під назвою "Кіберсквоттинг, або як це називається російською".

За словами авторів "Доменных имен", багатотомник розкриє усі таємниці доменного бізнесу, розповість про тих, хто стоїть за кулісами "театру системи доменних імен".

Freecode.com:
Пошуковий движок тестується з "шостим" Інтернет-протоколом
Анонсовано запуск нового проекту, BXR.SU - BSD Cross Reference. Це продовження розвитку сервісу OpenGrok.

Він почне роботу в режимі "відкрито-закритого", як назвали його творці, тестування. На даний момент доступ до нього можливий лише за запрошеннями; пізніше таку можливість отримають усі користувачі, які працюють з IPv6.

Від попередніх версій OpenGrok відрізняється як мінімум тим, що його пошук працює в 200 разів швидше.

Сайберсекьюрити.Ру:
Чергова проблема з захистом BIND
В DNS-сервері BIND виявлена критично небезпечна вразливість. Вона може створити серйозні проблеми та навіть зашкодити іншим сервісам, які працюють на тому ж обладнанні. Цю прикру новину розповіли спеціалісти некомерційної організації Internet Systems Consortium (ICS), що здійснює розробку BIND. Детальна інформація доступна за вищенаведеним посиланням.

 


0,211371 sec