.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.204.168.209
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.11.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: ICANN без держав; календар New gTLD; нові правила в російських доменах; DNSSEC в Білорусі; новий код DNS-сервера...

Newdomains.org:
Подалі від урядів...
Очільник ICANN Фаді Шехаде пропонує "відвести" доменний корабель подалі від будь-яких владних берегів. У своєму виступі на конференції Newdomains.org перед представниками світового доменного ринку він заявив, що діючий сьогодні контракт ICANN з урядом США, який передбачає досить широкі повноваження американської адміністрації, більше не гарантує стабільність доменного простору.

Фаді Шехаде нагадав, що пропозиції про необхідність виведення цієї інфраструктури з-під юрисдикції однієї країни звучали давно. Можливо, що краплею, яка переповнила чашу і підняла актуальність “незалежності” ICANN на новий рівень стали викриття Едварда Сноудена відносно масштабних порушень прав і свобод користувачів Мережі з боку уряду США.

Він запропонував спільно подумати над розробкою нового глобального контракту ICANN. При цьому Шехаде застеріг від різких дій, які б могли потенційно пошкодити уже існуючу систему управління системою доменних імен та кореневими серверами.

ccTLD.RU:
New gTLD отримають календар
ICANN-акредитований реєстратор EnCirca розробив календар запуску нових доменів верхнього рівня. На даний час він опублікований на сайті Calzone.org та знаходиться в стадії бета-тестування.

Голова компанії Том Баррет повідомив, що календар буде відображати строки запуску New gTLD, періоди пріоритетної реєстрації та іншу корисну інформацію. У календарі також передбачена функція тематичного пошуку імен та синхронізація його з персональними комп’ютерами та мобільними пристроями користувачів.

Сервіс розрахований на реєстраторів та інших учасників доменного ринку, а також на потенційних реєстрантів, які бажають зареєструвати доменне ім’я. Окрім того, реєстри зможуть розміщувати в календарі свої дані.

Телеграф.by:
Байнет впроваджує технологію DNSSEC
В домені .BY введено в дію стандарт безпеки доменної системи DNSSEC. Про це повідомив директор компанії hoster.by (технічного адміністратора цього ccTLD) Сергій Повалишев.

Він відзначив, що це не єдиний інструмент мережевої безпеки. Крім того, він не дає гарантій безпеки в рамках однієї країни. Проте, чим ширше він буде використовуватись в глобальних масштабах, тим вищим буде рівень колективної Інтернет-безпеки.

ccTLD.RU:
.RU та .РФ - нові правила, нове про суперечки
На основі постанови президії російського Суду по інтелектуальним правам в російських доменах зміниться підхід до вирішення доменних суперечок. Нововведення вже знайшло відображення в робочих документах доменів.

Документ "Об утверждении справки о некоторых вопросах, связанных с процессуальным порядком применения обеспечительных мер по доменному спору", розроблений за безпосередньої участі спеціалістів Координаційного центру (КЦ) доменів РФ, дозволяє систематизувати судову практику в цій сфері. Ця робота була синхронізована з підготовкою нових правил реєстрації доменних імен в .RU та .РФ.

Нові правила набудуть чинності 12 листопада 2013 року. Одночасно з цим почне функціонувати Положення "О процедурах, подлежащих применению при возникновении споров о доменных именах". Детальна інформація та тексти документів - на сайті КЦ.

OpenNet:
NLNet Labs випустила нову версію свого DNS-сервера
Через сім років після попереднього релізу NSD 3.0 одна з найавторитетніших мережевих лабораторій світу голландська NLNet Labs повідомила про випуск DNS-сервера NSD 4.0.

Стабільність та надійність NSD підтверджена використанням даного DNS-сервера на декількох кореневих серверах DNS і серверах, які обслуговують домени верхнього рівня.

Код NSD поширюється під ліцензією BSD. Скачати продукт можна безпосередньо з сайту лабораторії.0,303560 sec