.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.204.168.209
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

26.12.2013 Дайджест доменних подій

Підсумковий випуск 2013 року: тенденції доменного ринку, Sedo підбиває підсумки; цензура в Мережі продовжує зростати; резолюція ООН проти слідкування в Інтернет…

CircleID.com:
Головні тенденції світового доменного ринку 2013 року
Еліза Купер (Elisa Cooper), директор по маркетингу в MarkMonitor, експерт у сфері онлайн-захисту брендів та управління доменами, активний член бізнес-спільноти ICANN (ICANN’s Constituency) в блозі на ресурсі CircleID.com подала своє бачення головних подій в доменній індустрії, що відбулися в 2013 році.
  • 10 – Підвищилася ступінь загроз безпеці доменних реєстраторів, в році, що минає, зафіксовано 23 випадки зламу їх систем безпеки.
  • 9 – Ринок продовжує зростання, В світі налічується понад 265 млн доменних імен, Річний приріст склав біля 8%.
  • 8 – DNSSEC поки що не має належного поширення, цю технологію використовують менше 1% підприємств.
  • 7 – Покращується робота ICANN
  • 6 – Продовжується втручання владних структур в доменну індустрію. В США в 2013 році було арештовано 1,7 тис. імен.
  • 5 – Відновлення вторинного ринку доменів
  • 4 – Whois найближчим часом має змінитися
  • 3 – Інфраструктура реєстраторів чутлива до збоїв в роботі та вразлива для атак хакерів
  • 2 – Перші домени за програмою New gTLD
  • 1 – ICANN зосередила свої зусилля на створенні цільної системи управління глобальною мережею та зменшення впливу на Інтернет з боку окремих урядів, в першу чергу, США.
Sedo:
$450 млн за Jobs.ca – найдорожчий домен, проданий Sedo в 2013 році
Доменне ім’я Jobs.ca, що було продане за $450 млн, стало найдорожчим в 2013 році, - інформує найбільший в світі торговий майданчик Sedo. В десяток найдорожчих імен також попало доменне ім’я Body.com, оцінене в $380 тис., yinhang.com та dji.com, що були продані за $300 тис. кожне, moms.com ($252 тис), apuestas.com (EUR165 тис), moneta.com ($150 тис), elend.com ($140 тис) та partners.com ($125 тис).

У першу десятку також попало доменне ім’я Sandwich.com, яке було продане в рамках аукціону, ініційованого компанією Yahoo. Нагадаємо, що інтернет-гігант в кінці листопада позбавився від цілого списку доменних імен (понад 100 доменів), яким не знайшлося застосування в цій компанії. “Смачний” домен було продано за $137,5 тис.

Історично, доменні імена в зоні .COM вважаються найбільш затребуваними і такими, що займають перші позиції щорічних списків найдорожчих імен. Ця тенденція продовжилась і в 2013 році, за виключенням домену Jobs.ca, який став у цьому році лідером торгівельного майданчика Sedo. Спеціалісти вважають, що з розгортанням програми ICANN з розширення доменного простору (New gTLD) в 2014 році, кількість “некомівських” доменних імен в цих рейтингах буде зростати.

Google:
Google Transparency Report – кількість запитів про видалення даних продовжує збільшуватись
Інтернет-компанія Google в своєму блозі опублікувала Transparency Report, в якому підбила підсумки першої половини поточного року по роботі компанії з запитами від урядів на видалення інформації з пошукової системи. Спеціалісти компанії прийшли до висновку, що кількість подібних запитів на видалення контенту в перші шість місяців 2013 року продовжувала зростати. В доповіді Google надала статистику по кожній країні, уряди яких зверталися з відповідними вимогами.

Перше місце за кількістью запитів в Google належить США – майже одинадцять тисяч запитів. Пошукова компанія задовольнила 85% прохань з цієї країни на видалення усього або частини вказаних елементів (інформації). Індія, що зайняла друге місце за кількістью звертань – 2,7 тис, була “задоволена” в 64% випадків.

В першій п’ятірці знаходяться Німеччина, Франція (понад 2 тис запитів кожна) і Велика Британія (понад 1 тис запитів).

Усього з січня по червень 2013 року компанія отримала 3,846 запитів від урядів на видалення 24,737 одиниць контенту, що на 68% більше у порівнянні з попереднім півріччям.

Окремо компанія відзначає різке зростання кількості заявок на видалення контенту, які надійшли з Туреччини (десятикратне збільшення від квартала до кварталу), та Росії, кількість запитів з якої за перші шість місяців 2013 року майже в два рази вища, ніж за весь попередній рік.

Інформація, яку містить Transparency Report, звичайно, не дає повного уявлення про рівень цензури в Інтернеті, пишуть автори доповіді. Тим не менше, води демонструють тривожну тенденцію до зростання кількості державних запитів, і підкреслюють важливість забезпечення прозорості навколо процесів, пов’язаних з такими запитами.

ВВС:
ООН прийняла резолюцію про захист права на особисту інформацію в Інтернет
Генеральна асамблея ООН в понеділок на минулому тижні одноголосно прийняла резолюцію, в якій закликає усі країни-члени гарантувати захист прав на приватну інформацію для користувачів Інтернет та інших форм електронних комунікацій. Зокрема, в резолюції сказано, "що користувачам Інтернет повинні бути надані ті ж права по захисту приватності, що й в звичайному житті”.

Авторами резолюції стали Бразилія та Німеччина, які найбільш гостро відреагували на викриття Едварда Сноудена (Edward Snowden) про глобальне стеження, яке здійснювала в Інтернет Агенція національної безпеки США (АНБ), а також прослуховування телефонних розмов, в тому числі, голві урядів.

Окрім того, в понеділок федеральний суд США постановив, що програма масового перехоплення телефонних переговорів, яку здійснювала АНБ, виходить за рамки конституції США. Суд заявив, що практика агенції є незаконним втручанням в приватне життя громадян.

Не дивлячись на те, що резолюції Генеральної Асамблеї ООН не мають обов’язкової сили, вони можуть мати значну моральну і політичну вагу.0,285567 sec