.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 54.165.57.161
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.09.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: доменний простір зріс майже на 8 млн імен за квартал; довіра до доменної галузі залишається стабільною; домени .SHOP виявилися затребуваними; Європа посилить законодавство з авторських прав; чергова інновація від GoDaddy...

DomainPulse.com
У світі третина мільярду доменних імен
Кількість реєстрацій доменних імен в другому кварталі 2016 року досягла 334,6 млн, збільшившись на 7,9 млн або 2,4%, в порівнянні з попереднім кварталом, - дані дослідження Domain Name Industry Brief компанії Verisign.

Найвищі темпи зростання продемонстрували нові домени, кількість імен в яких сягнула 22 млн, збільшившись на 37% в порівнянні з показниками на кінець попереднього кварталу.

У десятку найбільших доменів верхнього рівня увійшли .COM, .TK (Токелау), .CN (Китай), .DE (Німеччина), .NET, .ORG, .UK (Великобританія), .XYZ, .RU (Росія) і. NL (Нідерланди). Найбільший приріст за квартал в десятці лідерів показав домен .XYZ, який є найбільшим серед нових доменів. Незмінний лідер - .COM - на даний час налічує 127,5 млн реєстрацій, додавши за квартал 900 тис. імен і 9 млн за рік. У той же час, домен .NET з результатом в 15,8 млн реєстрацій показав втрату приблизно 100 тис. імен у порівнянні з попереднім кварталом, але за результатами останніх 12 місяців додав 800 тис. реєстрацій.

Загальна кількість реєстрацій в географічних доменах зросла на 1% в порівнянні з першим кварталом 2016 року до приблизно 151,2 млн імен. Річний приріст склав 8,5%.

DomainPulse.com
Реєстранти довіряють доменній галузі
Наявність обмежень при реєстрації доменних імен викликає більш високий рівень довіри до домену, - результати дослідження Phase Two Global Registrant Survey, проведеного компанією Nielsen.

Онлайн-опитуванням (на 18 мовах) було охоплено 3 349 реєстрантів доменних імен у віці понад 18 років з 24 країн Азії, Європи, Африки, Північної та Південної Америк.

Відповідно до результатів дослідження, поінформованість про нові домени залишається стабільною, хоча вона поступається "традиційним" доменам. У той же час обізнаність про декілька "традиційних" доменів дещо знизилася (на п'ять-сім процентних пунктів).

Серед нових власників доменних імен більшість зареєстрували всього один домен. Більше 30% респондентів вказали, що вони зареєстрували ім'я в одному з нових доменів.

В цілому, як відзначають дослідники, довіра до доменної галузі залишається на високому рівні, особливо в Азії.

TheDomains.com
Домен .SHOP заробив понад $2 мільйони за два тижні
Реєстр домену .SHOP, компанія GMO Registry виручила понад $2 млн за 2 тис. доменних імен, зареєстрованих за два тижні періоду раннього доступу (Early Access Program).

Програма раннього доступу передбачає реєстрацію доменних імен за більш високими цінами. Ця програма, яка стартувала 1 вересня, триватиме до 26 вересня, після чого в домені буде відкрита загальнодоступна реєстрація.

Програмі раннього доступу передував санрайз-період, під час якого переважне право реєстрації мали власники торгових знаків. Під час цього періоду було зареєстровано майже 1,2 тис. імен.

Домен .SHOP був проданий на аукціоні ICANN за більш ніж $41 млн, ставши другим найдорожчим серед нових доменів.

TheDomains.com
Google можуть змусити платити європейським видавцям преси
У Європейському союзі розробляються нові правила авторського права. Згідно з ними, власники друкованих видань матимуть право вимагати оплату за свій контент, що публікується на сайтах, таких як Google News, - повідомляє Bloomberg.

Компанія Google закрила свій новинний портал в Іспанії в 2014 році після того, як законодавство країни про авторське право передбачило можливість видавців вимагати оплати за матеріали, використовувані сторонніми веб-ресурсами.

"Ці пропозиції передбачають нове право для видавців, спрямоване на полегшення онлайн-ліцензування їх видань, забезпечення окупності їхніх інвестицій і дотримання їх прав", йдеться в тексті проекту Європейської комісії, опублікованому на сайті організації. "Справедливий розподіл коштів також необхідий для забезпечення стійкості сектора преси".

Європейський союз також шукає подібні рішення і для музичних сервісів, таких як YouTube, що належить Google. Це може стати черговим ударом по Google, яка і так вже є об'єктом антимонопольних розслідувань ЄС в області пошуку, мобільного програмного забезпечення і реклами. Якщо пропозиції стануть законом, правовласники отримають більше повноважень забороняти публікацію свого контенту або вимагати за це компенсацію.

DomainNameWire.com
Domain Connect зробить підключення доменів до веб-сервісів простішим
Компанія GoDaddy офіційно запустила свою ініціативу Domain Connect Initiative, яка, за словами компанії, полегшить власникам доменних імен їх підключення до сторонніх сервісів, таких як Shopify і Squarespace.

Ініціатива цікава ще й тим, що вона не обмежується доменними іменами, зареєстрованими GoDaddy. Domain Connect Initiative є відкритим набором інтерфейсів (API), які можуть використовувати всі реєстратори і постачальники веб-послуг, включаючи конкурентів Enom і United Domains, які вже підключилися до неї.

Domain Connect Initiative призначена для вирішення загальної проблеми - коли власники доменів підключаються до веб-сервісів, таких як магазин Shopify, вони повинні увійти в свій аккаунт реєстратора і вказати необхідний сервіс для підключення.

Для досвідчених доменних інвесторів це, можливо, й просте завдання, але у більшості користувачів воно викликає труднощі.

API дозволить постачальникам веб-послуг підключатися безпосередньо до реєстратора, щоб внести зміни від імені клієнта.

Ініціатива, полегшивши життя власникам доменних імен, також дозволить скоротити число запитів підтримки, що відправляються клієнтами своїм доменним реєстраторам.0,394453 sec