.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.01.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: жінки будуть стежити за поведінкою в ICANN; DNS Flag Day як стимул до модернізації; домену .WHOSWHO приготуватися "на вихід"; Південний Судан може отримати домен, який викликає негативні асоціації; ICANN визначила розмір "надбавки за шкідливість"...

DomainIncite.com
ICANN створює групу по боротьбі з домаганнями
Рада директорів ICANN створила Board Working Group on Anti-Harassment для боротьби з переслідуваннями і домаганнями в співтоваристві. Групу очолила Сара Дойч (Sarah Deutsch).

Домагання, особливо сексуальні, стали гострою темою в суспільстві останнім часом. В кінці 2017 року внаслідок неофіційного опитування членів спільноти ICANN було встановлено, що кожна третя жінка зазнала чи стала свідком сексизму під час участі в заходах організації.

the-village.ru
Чим загрожує DNS Flag Day?
Першого лютого виробники програмного забезпечення перестануть підтримувати застарілі версії протоколу DNS. Цей протокол був розроблений у вісімдесятих роках минулого століття, а його оновлена версія EDNS з'явилася у 1999 році. При цьому в Мережі досі продовжують існувати сервери, які не підтримують EDNS, створюючи певні складності сумісності.

Таким чином, після першого лютого можуть виникнути труднощі з доступом до сайтів, які використовують застарілі протоколи DNS. Такі неполадки можуть виникати в міру того, як провайдери будуть оновлювати своє програмне забезпечення. Ймовірно, найбільш помітними стануть збої в той момент, коли підтримку старого протоколу відключать великі публічні провайдери DNS - Google, CloudFlare.

DomainIncite.com
Названо перший домен на видалення в цьому році
Новий домен верхнього рівня .WHOSWHO може бути видалений в тому випадку, якщо реєстр домену компанія Who's Who Registry не сплатить заборгованість за реєстраційними внесками перед ICANN.

Як інформує корпорація ICANN, для виправлення ситуації доменному уреестру надано місяць, в іншому випадку договір буде розірвано.

Глава Who's Who Registry Джон МакКейб (John McCabe) вважає, що щорічні виплати в сумі $25 тис. є непомірним навантаженням на бюджет реєстру. Свою думку і пропозицію скоротити плату він висловив в листопаді минулого року, відправивши відповідний лист в ICANN.

Домен .WHOSWHO був відкритий для загальнодоступної реєстрації майже чотири роки тому. У ньому зареєстровано близько 100 імен, причому всі вони належать самому реєстру. Домен задумувався як онлайн-аналог популярних у свій час довідників Who is Who? ("Хто є хто?") - збірок коротких біографій публічних персон, - які в епоху Wikipedia і Google втратили свою актуальність.

DomainIncite.com
Південний Судан може отримати власний домен
Найближчим часом рада директорів ICANN повина прийняти рішення, чи дозволити делегування географічного домену для Південного Судану (South Sudan) - .SS.

Це буде перший домен з латинським алфавітом, доданий в кореневий каталог з 2010 року, коли були делеговані домени .CW і .SX для Кюрасао і Сінт-Мартена - двох країн, утворених в результаті розпаду Нідерландських Антильських островів.

Південний Судан - найбільш "юна" країна в світі. Він утворився в 2011 році після референдуму про незалежність, в результаті якого він відокремився від Судану. У липні того ж року він був визнаний ООН як суверена держава, а місяць потому Міжнародною організацією зі стандартизації йому було присвоєно код SS в списку ISO 3166-2.

Протягом майже всього свого існування країна була охоплена громадянською війною, і лише в минулому році ворогуючі сторони пішли на примирення. Це і дозволило ICANN повернутися до питання про делегування домена країні.

DomainIncite.com
Глава ICANN отримав премію $100 тисяч
Генеральний директор ICANN Йоран Марбі (Goran Marby) отримав майже $100 тис. у вигляді щорічного бонусу, - випливає з бюджету першого півріччя фінансового 2019 року, затвердженого радою директорів ICANN на минулому тижні.

Згідно з документом, заробітна плата Марбі склала майже $654 тис. на рік. При цьому "компонент ризику" визначено в розмірі 30% від цієї суми. Половина бонусу (за першу половину року) становить трохи більше $98 тис. Базова заробітна плата нинішнього глави ICANN приблизно на $23 тис. більша, ніж у його попередника Фаді Шехаде (Fadi Chehade), але нижча, ніж у колишнього генерального директора Рода Бекстрома (Rod Beckstrom ), який отримував $750 тис. у вигляді зарплати і $195 тис. у якості бонусів.