.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.01.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN назвала остаточний термін прийняття рішення по .AMAZON; управління доменом - "дороге задоволення"; кому Brexit на користь; "клубні" домени подорожчають, хакерська платформа xDedic припинила існування...

DomainIncite.com
Питання щодо делегування домену .AMAZON може вирішитися на початку весни
Рада директорів ICANN прийме остаточне рішення щодо нового загального домену верхнього рівня .AMAZON на першій з щорічних зустрічей корпорації в нинішньому році, яка пройде з 9 по 14 березня в японському Кобе.

На домен претендує компанія Amazon, проте проти цього виступає група країн Амазонского пакту (Організація договору про співпрацю в басейні річки Амазонки - ACTO).

DomainIncite.com
ICANN не знизить платежі за нові домени
Реєстрам нових доменів, що зазнають фінансових труднощів, не варто розраховувати на зменшення реєстраційних внесків, - говориться в листі керівника підрозділу ICANN по обслуговуванню реєстрів Расса Вайнштейна (Russ Weinstein).

У листопаді минулого року глава реєстру Who's Who Registry Джон МакКейб (John McCabe) звернувся до керівництва ICANN з листом, в якому просив корпорацію зменшити плату. Він стверджував, що $25 тис. на рік - занадто важкий тягар для невеликих компаній.

У відповіді, опублікованій на сайті ICANN, Вайнштейн висловлює співчуття в зв'язку з фінансовою скрутою, однак відзначає, що усі претенденти на нові домени перебували в рівних умовах і були обізнані про необхідність сплачувати щорічний внесок в сумі $25 тис. задовго до укладення контрактів. На закінчення Расс зазначає, що будь-який реєстр має повне право у будь-який момент розірвати свій контракт, відмовившись від подальшого управління доменом.

DomainIncite.com
Ірландський домен виграв від Brexit
У 2018 році ірландський домен .IE виріс на 10,4% до 262 тис. імен, - інформує реєстр IERD. Рекордних показників домен досяг після пом'якшення правил реєстрації.

За даними реєстру, значна частина нових реєстрацій - майже 10 тис. імен - була здійснена британцями (виключаючи Північну Ірландію). Кількість нових реєстрацій .IE жителями Великобританії в 2018 році збільшилася на 28% у порівнянні з попереднім роком, що може пояснюватися невизначеністю в питанні Brexit і частковою міграцією британського бізнесу в Ірландію.

Правила реєстрації в домені .IE були змінені в березні минулого року, при цьому вимогу про надання доказів зв'язку з Ірландією було пом'якшено.

DomainIncite.com
.CLUB подорожчає на чверть за три роки
Реєстр домену .CLUB в найближчі три роки збільшить оптові збори за реєстрацію в цілому на 24% - до $9,95.

Поточна оптова ціна реєстрації складає $8,05 за доменне ім'я на рік. З 1 липня ціна зросте до $8,95, в 2020 році - до $9,45 і, в кінцевому рахунку, в 2021 році - до $9,95.

В домені зареєстровано майже 1,5 млн імен.

EuroJust.europa.eu
Правоохоронці ліквідували хакерський майданчик xDedic
Хакерська платформа xDedic 24 січня була заблокована, а кримінальна ІТ-інфраструктура конфіскована. Клієнти, які намагаються отримати доступ до домену xDedic, будуть спрямовані на сторінку уряду США, яка пояснює, що платформа була переведена в автономний режим.

Дана операція проведена співробітниками Національної поліції і Генеральної прокуратури України за сприяння співробітників Федерального підрозділу по комп'ютерним злочинам (FCCU) Бельгії, Європолу та Федерального бюро розслідувань США (FBI) і Служби внутрішніх доходів (IRS) Флориди. Дії правоохоронців проходили в рамках двох кримінальних розслідувань діяльності торгівельного майданчика xDedic, на яких було виставлено на продаж доступ до десятків тисяч скомпрометованих серверів (компаній і приватних осіб). Злом був здійснений через протокол віддаленого робочого стола (RDP). Вартість таких RDP-серверів на цій платформі коливалася від $6 до $10 тис.

Ретельний аналіз вмісту серверів зловмисників, здійснений Європолом та Національною кіберполіцією України, дозволив розкрити особи адміністраторів веб-сайтів, які виявилися громадянами України.