.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

13.02.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .COM і .NET продовжують рости; Verisign готує підвищення цін; нові домени зрівнялися з традиційними за числом зловживань; індійський домен готується до зміни оператора реєстру; точка спотикання вірменського домену...

DomainPulse.com
153 млн імен в .COM і .NET
Загальна кількість доменних імен .COM і .NET в 2018 році збільшилася на 4,5% і досягло 153 млн, говориться в звіті компанії Verisign за підсумками року.

У четвертому кварталі 2018 року Verisign опрацювала 9,5 млн нових реєстрацій доменних імен .COM і .NET у порівнянні з 9 млн за той же квартал 2017 року.

Остаточний показник продовження реєстрацій .COM і .NET в третьому кварталі 2018 року склав 74,8% в порівнянні з 74,4% роком раніше.

DomainNameWire.com
Verisign починає переговори з ICANN про підвищення цін
Компанія Verisign, яка керує загальним доменом верхнього рівня .COM, прийняла рішення почати переговори з корпорацією ICANN про можливе підвищення цін на реєстрацію імен в найпопулярнішому домені.

Рішення було прийнято минулого тижня главою Verisign Джеймсом Бідзосом (James Bidzos) за підсумками внутрішньої наради. Слід нагадати, що питання вартості реєстрації та продовження доменних імен прописані в контракті Verisign з корпорацією ICANN. Окрім цього, у компанії Verisign є також договір з урядом США, в якому раніше було присутнє положення, що перешкоджало зростанню цін в .COM.

Однак з приходом до влади Дональда Трампа, який ратує за звільнення приватного бізнесу від надмірних обмежень, ситуація змінилася і в кінці минулого року в договір були внесені поправки. Вони, зокрема, дозволяють Verisign підвищувати ціни в межах 7% щороку протягом останніх 4 років із загального терміну 6-річного контракту.

DomainPulse.com
На нові домени припадає половина небезпечних реєстрацій
Загрози безпеці виявлені в 357 з 1153 доменів верхнього рівня. Такі дані отримані системою контролю за зловживаннями доменами (Domain Abuse Activity Reporting - DAAR) станом на 31 січня. Це можна порівняти з показниками роком раніше - 376 із 1210 доменів.

З 1 506 617 доменних імен, ідентифікованих як небезпечні, 724 822 (48,11%) припадають на традиційні домени. Решта 781 795 (51,89%) - на нові загальні домени верхнього рівня. Місяцем раніше це співвідношення було 44,63% на 55,37% відповідно.

Основною загрозою безпеці в звіті названо спам, який становить 89,1% проблемних доменів. Далі йдуть фішингові домени - 7,3%, шкідливі домени (3,2%) та Botnet C & C (0,4%).

DomainIncite.com
Neustar готується до "прийому" індійського домену
Компанія Neustar 28 лютого візьме в управління реєстр індійського домену .IN від його нинішнього оператора Afilias. З цієї причини реєстр буде недоступний протягом 48 годин.

У минулому році Neustar виграла конкурс на бек-енд оператора реєстру .IN, запропонувавши нижчу ціну своїх послуг ($0,70 за доменне ім'я в рік) в порівнянні з ціною чинного оператора реєстру - компанії Afilias ($1,10).

В домені .IN налічується 2,2 млн реєстрацій.

Передача реєстру під управління Neustar відбудеться незважаючи на позов, поданий Afilias проти індійського уряду в серпні минулого року в спробі заблокувати угоду.

DomainIncite.com
Знайдена проблема, що перешкоджає розвитку вірменського IDN
Унікальність розділового знаку в вірменській мові стала проблемою для зростання інтернаціоналізованого домену .հայ (.hay).

Вірменський IDN був делегований в 2015 році. Однак на сьогоднішній день у ньому зареєстровано менше 300 імен, що становить менше 1% від обсягу англомовного ccTLD .AM.

Віце-президент громадської організації "Товариство Інтернет" (ISOC) Григорій Сагіян бачить проблему в знаках пунктуації вірменської мови - у вірменській мові крапка виглядає як двокрапка, а одна крапка означає двокрапку. Незважаючи на те, що ця пунктуація була зареєстрована в міжнародній системі і отримала відповідний код, за яким його розпізнають електронні системи, при використанні вірмяноязичного домену .հայ крапка сприймається як двокрапка.

За його словами, це призводить до проблеми розпізнавання сайту з боку серверів, в результаті чого система не переходить на домен, а відправляє користувача на пошуковий запит.

Вірменська ІТ-спільнота планує провести громадські обговорення та розглянути доцільність заміни даних символів, щоб виправити ситуацію.