.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.02.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: співтовариство готуватимуть до зустрічей ICANN; ICANN закликала ширше використовувати DNSSEC; Facebook проявляє "надмірну цікавість" до даних Whois; визначився господар домену .GAY; немає країни - немає домену...

ICANN
Тиждень підготовки до ICANN64
Корпорація ICANN проведе "тиждень підготовки" до зустрічі ICANN64. В рамках "тижня" відбудеться чотири вебінари, на яких представники корпорації ICANN розкажуть про різні аспекти роботи спільноти, включаючи організаційне і фінансове планування, контроль виконання договірних зобов'язань доменними реєстрами, шляхи вирішення проблеми GDPR та ін.

Передбачається, що подібні "тижні" будуть проходити перед кожною зустріччю ICANN. У корпорації вважають, що це дозволить зробити більш змістовними дискусії під час конференції.

Зустріч ICANN64 пройде з 9 по 14 березня в японському Кобе.

ZDNet.com
DNSSEC захистить від зростаючих загроз
Корпорація ICANN закликає до повного розгортання технології DNSSEC для захисту всіх доменних імен, що дозволить протидіяти постійним і значним ризикам, що несуть загрозу ключовим елементам системи доменних імен (DNS), - говориться в заяві корпорації.

На думку авторів заяви, використання DNSSEC могло б захистити елементи інфраструктури від дій зловмисників, які спостерігалися в середині лютого.

На початку року американська фірма кібербезпеки FireEye повідомила про іранських хакерів, які протягом місяця зламувати облікові записи веб-гостинця і доменних реєстрів і змінювали параметри DNS доменів електронної пошти, що належать приватним компаніям і державним організаціям. Крадіжка DNS дозволяла злочинцям перенаправляти поштовий трафік на свої власні сервери, де вони здійснювали перехоплення облікових даних для входу в систему (атака з посередником - "man-in-the-middle"), а потім знову направляли трафік на законні сервери e-mail.

В іншому звіті про ті ж інциденти, журналіст Брайан Кребз (Brian Krebs) зазначив, що групи хакерів мабуть усвідомили, що змінити запис DNS набагато легше, ніж зламувати поштовий сервер або атакувати персонал за допомогою цільового фішингу.

Незважаючи на те, що DNSSEC відомий вже приблизно двадцять років, цей протокол не може похвалитися широким поширенням. За даними APNIC (Asia-Pacific Network Information Centre), DNSSEC використовують лише трохи більше 19% записів DNS.

Активізація впровадження DNSSEC, як сподівається ICANN, дозволить зупинити або обмежити подальшу крадіжку DNS. Ці атаки організація розцінює як реальну загрозу всьому Інтернету і самій довірі користувачів до веб-сайтів.

DomainIncite.com
Найбільше даними Whois цікавиться Facebook
Tucows, один з провідних доменних реєстраторів, отримала 2100 запитів на розкриття даних Whois, з яких 65% від Facebook, - інформує реєстратор.

За даними компанії, на частку дослідників кібербезпеки припав 1% усіх запитів, на правоохоронні органи - 2%. А 92% звернень виявилися так чи інакше пов'язаними з комерційними інтересами авторів запитів.

Реєстратор AppDetex, який представляє інтереси Facebook, розробив спеціальний інструмент, що дозволяє в напівавтоматичному режимі виявляти доменні імена, поєднання букв в яких можуть нагадувати найменування торгових марок, що належать Facebook, і направляти запити реєстраторам цих імен. Тільки з червня по жовтень минулого року загальна кількість таких автоматичних запитів, отриманих доменними реєстраторами по всьому світу, склала не менше 9 тис.

Tucows приховала дані Whois в травні минулого року, відповідно до вимог Загального регламенту щодо захисту даних (GDPR).

DomainIncite.com
В інтернеті може з'явитися домен для геїв
Минулого тижня три компанії відкликали свої заявки на домен .GAY, в результаті чого єдиним претендентом на нього залишився реєстр Top Level Design, під керуванням якого вже знаходяться домени .INK, .DESIGN і .WIKI.

Експерти вважають, що відкликання заявок Donuts і MMX, а також dotgay LLC, що представляє інтереси гей-спільноти, став результатом кулуарної домовленості або закритого приватного аукціону.

Головною перешкодою для досягнення згоди була компанія dotgay, яка позиціонувала свою заявку, як заявку в інтересах "спільноти". Це особливий клас заявок, який, відповідно до правил ICANN, дає можливість делегування домену без аукціону. Однак dotgay, що отримала величезну підтримку з боку груп із захисту прав геїв, в кінці 2014 роки не змогла довести своє право називатися спільнотою. Група експертів Economist Intelligence Unit присудила їй 10 з 16 балів, що менше 14-бального порогу.

Згідно з планом dotgay, якби компанія отримала права на домен, власники реєстрацій мали б перед реєстрацією домена .GAY "довести свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію або дружнє ставлення до геїв". Усі інші претенденти на домен, включаючи Top Level Design, мали намір зробити його абсолютно відкритим.

DomainIncite.com
Популярний домен .IO може зникнути
Майбутнє доменів .IO під питанням через рішення вищого суду ООН.

Міжнародний Суд (International Court of Justice) ухвалив, що Великобританія повинна "якнайскоріше покласти край своєму управлінню архіпелагом Чагос (групою островів, які Великобританія називає Британської територією в Індійському океані)".Суд вважає, що" процес деколонізації острівних територій не було остаточно завершено".

Таким чином, якщо уряд Великобританії виконає це рішення, Британські території в Індійському океані (British Indian Ocean Territoryможет або BIOT) можуть зникнути з політичної карти світу в найближчому майбутньому.

Це рішення ставить під питання майбутнє домену BIOT -.IO, який за останні кілька років став популярним серед технологічних стартапів і зараз налічує понад 270 тис. реєстрацій.

Залишившись без країни (території), яку він представляє, домен ризикує бути видаленим з кореня DNS, як і позначення "IO" зі списку ISO 3166-1 Міжнародна організації зі стандартизації.

Відповідно до існуючих процедур ICANN в останні роки було видалено, щонайменше, два домени верхнього рівня. Домен Португальського Тимору (Portuguese Timor) .TP був замінений на .TL через кілька років після перейменування країни в Східний Тимор (Timor-Leste). І лише через десять років домен був видалений з DNS. На видалення домену .AN, що втратив актуальність після поділу в 2010 році Нідерландських Антильських островів на кілька окремих територій, знадобилося п'ять років.

Але є приклад й іншої долі - домен Радянського Союзу .SU, який все ще активний.