.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

13.03.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Японія зустрічає конференцію ICANN64; фішинг йде на спад; ще один "острівний" домен може зникнути; Verisign не зможе заробити на продажу однобуквенного домену; шоколадка на мільйон доларів...

CircleID.com
В Японії стартувала чергова зустріч ICANN
Прагнення до суверенітету окремих сегментів Інтернету загрожує розвитку всесвітньої мережі, вважає голова правління ICANN Шерін Шалабі (Cherine Chalaby). Свою думку він висловив під час відкриття конференції ICANN в японському Кобе.

За його словами, в найближчому майбутньому глобальна мережа зіткнеться з великою кількістю змін, перші ознаки яких видно вже зараз. Серед найголовніших викликів, які постануть перед спільнотою, він також назвав: постійно зростаючу кількість кіберзагроз та розвиток шкідливих інформаційних технологій.

Він поінформував, що до середини 2020 року буде розроблена п'ятирічна дорожня карта розвитку ICANN. "Вітер перемін стає потужнішим, і ми повинні переконатися, що для нас він буде попутним" - зазначив Шерін Шалабі в завершенні свого виступу.

У роботі форуму беруть участь більше двох тисяч інтернет-фахівців з різних країн. На зустрічі також будуть обговорюватися перспективи та проблеми чергового раунду програми нових загальних доменів верхнього рівня.

DomainIncite.com
Фішингових атак стало менше
В період з жовтня по грудень 2018 виявлено 138 тис. фішингових атак. Це дещо менше, ніж у третьому кварталі минулого року (151 тис.), та майже в два рази менше, ніж в першому кварталі (264 тис.)

Такі дані наводить некомерційна організація "Антифішингова робоча група" (Anti-Phishing Working Group - APWG) в звіті за підсумками четвертого кварталу минулого року.

Раніше фахівці висловлювали побоювання, що вступ в силу європейського регламенту щодо захисту персональних даних (GDPR), який вимагає не розкривати інформацію про особу реєстрантів доменних імен в Whois, призведе до того, що кіберзлочинці отримають більшу свободу і будуть активніше використовувати домени в протиправних цілях - в тому числі і для фішингу. Проте, число фішингових атак відчутно знизилося.

Експерти APWG не вважають подібну тенденцію довготривалою. Вони не виключають, що представлені в звіті результати можуть бути пов'язані не тільки зі зменшенням кількості самих атак, а й зі зниженням ефективності їх виявлення. Відзначається, що зловмисники застосовують все більш витончені схеми фішингу, наприклад, з великою кількістю автоматичних перенаправлень, що серйозно ускладнює виявлення початкових фішингових доменів.

DomainIncite.com
Домен Островів Кука під загрозою
Влада країни, названої на честь британського дослідника Джеймса Кука, створила комітет, завданням якого є пошук нового імені. Цей крок може призвести до переходу країни з домену .CK на інший домен верхнього рівня.

Передбачається, що нова назва буде на мові місцевої народності маорі, що населяє Острови Кука, відображати полінезійську спадщину країни і "сильну християнську віру".

Острови Кука - тихоокеанська острівна держава приблизно в 3 тис. км від Нової Зеландії - отримала незалежність у 1965 році, але зберігає міцні зв'язки з Новою Зеландією. Населення становить близько 12 тис. чоловік.

Доменом країни .CK з 1995 року керує Telecom Cook Islands. Реєстрація в домені, ціна якої становить кілька сотень доларів на рік, доступна тільки на третьому рівні в піддоменах .co.ck, .org.ck і інших.

DomainIncite.com
Verisign хоче продати O.com
Аукціон з продажу домену O.com проведе реєстр домену компанія Verisign, якщо отримає схвалення ради директорів ICANN.

Реєстру заборонено отримувати прибуток від продажу цього домену. Це означає, що Verisign отримає тільки свою базову плату за реєстрацію - в даний час складає $7,85, а інша частина виручених коштів від аукціону та подальшого продовження домена будуть спрямовані незалежній третій сторони і будуть використовуватися в некомерційних цілях.

Головним претендентом на домен є ритейлер Overstock.com, який вже більше десяти років веде боротьбу за зміну застарілої політики, закріпленої в угоді про реєстр .COM, яка забороняє продаж односимвольних доменів. Крім того, Overstock володіє правами й на товарний знак O.com, хоча досі змушений був використовувати домен O.co, придбаний кілька років тому за $350 тис.

Усі односимвольні імена .COM, які ще не були зареєстровані, були зарезервовані IANA з технічних причин у 1993 році.

На сьогоднішній день зареєстровані тільки домени Q.com, Z.com і X.com. Мільярдер Ілон Маск (Elon Musk) придбав домен X.com за невідому суму у 2017 році. У 2014 році компанія GMO Internet купила Z.com за $6,8 млн.

Рішення про продаж O.com може відкрити дорогу до Мережі й іншим одно символьним іменам .COM.

DomainPulse.com
Доменне ім'я Chocolate.com продано за семизначну суму
Доменне ім'я chocolate.com продано компанією Buckley Media більш ніж за мільйон доларів. Точна сума угоди не розголошується.

Експерти припускають, що сума угоди може знаходитись в діапазоні від 3,5 до 4 мільйонів доларів.

У 2005 році chocolate.com був проданий за $300 тис. – суму, яка була значно нижчою ціни подібних доменів на той час, відзначає ресурс Domain Pulse.