.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.03.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .ASIA повертається в Китай; зростання доменного простору сповільнюється; дедлайн для Amazon; в Вануату апгрейд домену; реєстрації в .ORG та .INFO можуть подорожчати...

DomainPulse.com
.ASIA дозволена в Кітаї
Домен .ASIA отримав ліцензію влади Китаю, - інформує реєстр домену гонконгська компанія DotAsia Organisation.

У 2017 році DotAsia довелося призупинити роздрібні продажі домену .ASIA в Китаї через відсутність ліцензії.

DomainPulse.com
Темпи зростання доменного простору продовжують сповільнюватися
На кінець 2018 року в світі було зареєстровано 348 млн доменних імен, що на 3,7% більше, ніж у 2017 році, - повідомляє асоціація CENTR, яка об'єднує реєстри доменів європейських країн в звіті за минулий рік.

Рекордно низькими в минулому році виявилися темпи зростання доменів європейських країн - всього 2%. Проте, становище цих доменів досить стабільне: за даними CENTR, на частку "місцевих" доменів припадає 54% усіх реєстрацій в європейських країнах.

DomainIncite.com
Менше місяця для Amazon
До 7 квітня компанія Amazon та уряди країн-членів Amazon Cooperation Treaty Organization (ACTO) повинні узгодити рішення по домену верхнього рівня .Amazon, інакше вони ризикують втратити можливість отримати домен, - вирішила Рада директорів ICANN.

При цьому, обидвом сторонам доведеться знаходити компроміси без допомоги ICANN. "Ми не вважаємо, що будь-які подальші зусилля ICANN по сприянню у вирішенні цього питання будуть плідними", - наголошують члени ради.

Уряди восьми країн-учасниць ACTO переконані, що у них більше законних прав на ім'я "Amazon", оскільки воно є англійською назвою регіону тропічних лісів, який знаходиться в цих країнах.

Зі свого боку, компанія Amazon пообіцяла ACTO забезпечити відповідні умови для захисту культурної ідентичності в домені .AMAZON, а також надати всебічну допомогу і підтримку у разі делегування в майбутньому подібних доменів, наприклад, .AMAZONAS або інших, пов'язаних з народами, що населяють басейн річки. Крім того, компанія запропонувала безоплатне надання зацікавленим країнам своїх послуг і пристроїв.

DomainIncite.com
Домен Вануату .VU буде перезапущений новим реєстром
Рада директорів ICANN схвалила повторне делегування домену Вануату .VU.

Домен делегований за заявкою Регулятора радіозв'язку і радіомовлення країни (TRBR), реєстром домену і єдиним реєстратором в ньому з 1995 року є Telecom Vanuatu Limited (TVL).

У 2016 році уряд вирішив повторно делегувати домен. Ім'я переможця конкурсу на роль оператора реєстру, в якому брали участь дев'ять компаній, поки не називається. Уряд Вануату хоче залучити до реєстрації доменів місцевих інтернет-провайдерів і веб-розробників наряду з великими міжнародними гравцями.

На даний час реєстрація доменів .VU коштує $50 в рік.

DomainNameWire.com
ICANN пропонує скасувати контроль цін в доменах .ORG та .INFO
ICANN в нових контрактах з реєстрами запропонувала скасувати 10%-ве обмеження на подорожчання імен в доменах верхнього рівня .ORG і .INFO.

Таким чином, реєстри домену .ORG компанія Public Interest Registry і домена .INFO фірма Afilias отримають можливість підвищувати ціни без обмежень при попередньому повідомленні подорожчання.

Зміни також передбачають захист існуючих власників реєстрацій - вони отримають право продовжувати свої домени за поточною ціною на протязі 10 років.

ICANN також додала до контрактів єдину процедуру швидкого припинення доменів - Uniform Rapid Suspension. Обидва контракти відкриті для публічного обговорення до 29 квітня.