.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.03.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: DNSSEC в домені gov.ua; Whois в домені .UA знову містить контактні дані; ICANN продовжує вивчати співтовариство; черговий "покинутий" домен-бренд; рекорд UDRP; червона "картка" реєстратору...

"Хостмайстер"
DNSSEC в домені gov.ua
Реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер" 19 березня запровадила технологію захисту доменних імен DNSSEC в публічному домені gov.ua. В домені розміщені офіційні інтернет-сайти державних органів України.

Домен підписаний електронним ключем за алгоритмом еліптичних кривих (ECDSA-P256-SHA256).

"Хостмайстер"
Сервіс Whois в домені .UA знову містить контактні дані
Реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер" у вівторок 19 березня відкрив можливість публікації в сервісі Whois контактних даних реєстрантів.

Рішення про відкриття або закриття даних в Whois приймають реєстратори, відповідно до побажання своїх клієнтів - реєстрантів.

Інформація про особу реєстрантів була представлена в сервісі Whois домену .UA до травня 2018 року. Реєстр перестав публікувати ці відомості після вступу в силу нового європейського законодавства в сфері захисту персональних даних (GDPR). Таке рішення відповідало міжнародному досвіду і рекомендаціям ICANN.

В кінці лютого поточного року в договір реєстру з реєстраторами доменних імен були внесені зміни, в яких враховані вимоги GDPR. Зокрема, відповідно до нових договорів, реєстратори мають можливість відкрити або закрити контактні дані реєстрантів для Whois, враховуючи побажання своїх клієнтів.

DomainPulse.com
ICANN вивчить віковий розподіл спільноти
ICANN ініціює опитування, яке дозволить визначити наявне вікове різноманіття в співтоваристві ICANN. Дослідження також спрямоване на виявлення потенційних бар'єрів, що перешкоджають участі людей в житті організації та спільноти.

Будь-який член спільноти може взяти участь в опитуванні і поділитися своїми поглядами на офіційному сайті ICANN: https://go.icann.org/agesurvey.

Опитування триватиме до 19 квітня. Відповіді анонімні і будуть використані відповідно до політики конфіденційності ICANN. Опитування доступне на кількох мовах, у тому числі й російською.

DomainIncite.com
Ще один домен став "сиротою"
Американська корпорація Honeywell прийняла рішення відмовитися від використання делегованого їй однойменного домену-бренду - .HONEYWELL.

Відповідне повідомлення компанія направила в корпорацію ICANN. Honeywell є великим промисловим конгломератом, який виготовляє обладнання та системи управління для аерокосмічної галузі, будівництва та багатьох інших секторів економіки. У корпорації зайнято близько 130 тис. співробітників, а її виручка в минулому році склала $40,5 млрд.

Домен .HONEYWELL був делегований у 2016 році і за цей час в ньому так і не було зареєстровано жодного доменного імені, за винятком необхідного nic.honeywell. Таким чином, .HONEYWELL став першим в нинішньому році загальним доменом верхнього рівня, від якого відмовився його власник. Всього ж з 2015 року, з урахуванням цього домену, в списку "покинутих" числиться 46 доменів верхнього рівня і майже всі вони належать до доменів-брендів.

DomainIncite.com
WIPO розглянула 3,5 тис. скарг у 2018 році
Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) у 2018 році розглянула 3,5 тис. скарг в рамках Єдиної політики розв'язання доменних спорів (UDRP). Це на 12% більше, ніж у 2017 році.

Тим часом, кількість спірних доменних імен знизилося з 6,4 тис. у 2017 році до 5,7 тис. в 2018 році. Із загальної кількості спірних імен 3,7 тис. доменів .COM.

Дані, наведені в звіті організації, не є відображенням повної картини в глобальному доменному просторі, оскільки Всесвітня організація інтелектуальної власності - основна, але не єдина інстанція, яка розглядає скарги на неправомірне використання доменних імен в рамках політики UDRP.

DomainPulse.com
ICANN розірвала контракт з реєстратором Alpnames
Корпорація ICANN 15 березня розірвала контракт з великим доменним реєстратором - компанією AlpNames.

На протязі тижня усі контакти реєстратора недоступні, а голова AlpNames Іейн Роуч (Iain Roache) з невідомих причин усунувся від роботи. При спробі переходу на сайт компанії браузери відображають інформацію про те, що SSL-сертифікат прострочений і є недійсним.

При цьому AlpNames входить в число 40 найбільших доменних реєстраторів. Компанія має контракти з 352 загальними доменами верхнього рівня і управляє доменними іменами в 270 з них. За останніми офіційними даними, клієнтами AlpNames було зареєстровано понад 533 тис. імен, у тому числі понад 280 тис. - в доменах .TOP і .GDN.

Популярність компанії пояснюється вкрай низькими цінами на реєстрацію, які вона пропонувала протягом тривалого часу. Однак така політика, природно, привертала до неї не тільки сумлінних реєстрантів - згідно з різними даними, багато доменних імен, зареєстрованих компанією, використовуються в протиправних цілях, в першу чергу, для фішингу.