.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.04.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN підтвердила свою кваліфікацію; доменний простір підріс; CentralNic "подбає" про реєстрації клієнтів AlpNames; Австралія проти бізнесу на доменних іменах; KSK rollover викликав несподівані проблеми...

DomainPulse.com
ICANN пройшла щорічний аудит функцій IANA
ICANN має відповідні засоби контролю для забезпечення безпеки, доступності та цілісності обробки запитів IANA, - свідчить результат аудиту ключових систем за допомогою загальнодоступних технічних ідентифікаторів (PTI).

Крім того, вже дев'ятий рік поспіль ICANN підтверджує свою здатність управління ключем підпису кореневих ключів DNSSEC (KSK), який є якорем довіри системи доменних імен. Цей аудит Service Organization Control (SOC 3) демонструє, що в організації існують ефективні засоби управління безпекою, доступністю і цілісністю процесу для управління кореневим KSK.

Аудит служб систем призначення і обслуговування реєстру (RAMS) і системи безпеки кореневої зони (DNSSEC) провела компанія RSM US LLP в період з 1 жовтня 2017 року по 30 листопада 2018 року.

Аудити SOC оцінюють засоби контролю організації щодо "принцип в та критеріїв трастових послуг" і управляються Американським інститутом сертифікованих громадських бухгалтерів (AICPA).

DomainPulse.com
Глобальний доменний простір наближається до 350 мільйонів реєстрацій, - Verisign
Доменний простір в 2018 році зріс на 4,9% до 348,7 млн реєстрацій у всіх доменах, - повідомляє компанія Verisign в своєму звіті Domain Name Industry Brief.

Кількість реєстрацій в географічних доменах верхнього рівня на кінець 2018 року склала приблизно 154,3 млн, збільшившись за рік на 5,6%.

Сумарна кількість реєстрацій в доменах .COM і .NET зросла на 4,5% до 153 млн доменних імен, у тому числі в домені .COM - 139 млн.

У нових загальних доменах верхнього рівня зареєстровано приблизно 23,8 млн імен, що на 15,5% більше, ніж в 2017 році.

DomainPulse.com
Доменні реєстрації AlpNames "підібрала" група CentralNic
Портфель доменних імен реєстратора AlpNames, що втратив 15 березня акредитацію ICANN, повинен бути переданий трьом дочірнім компаніям CentralNic.

Минулого тижня ICANN і CentralNic оголосили, що 680 тис. доменних імен AlpNames повинні бути передані реєстраторам, що входять в групу CentralNic. Компанія Moniker отримає переважну більшість реєстрацій в доменах .BIZ, .COM, .INFO, .NET і .ORG, Key-Systems GmbH отримає імена в .PRO, а Key-Systems, LLC - в усіх інших доменах.

ICANN вибрала 3 дочірніх компанії CentralNic за результатами конкурсу. Передача реєстрацій є офіційною процедурою, яка дозволяє забезпечити кінцевим клієнтам безперервність обслуговування в разі, коли їх реєстратор втрачає акредитацію. CentralNic входить в десятку світових реєстраторів, обслуговуючи понад сім мільйонів доменних імен.

DomainIncite.com
Австралія може відкрити реєстрацію імен другого рівня
Реєстр домену Австралії .AU компанія auDA розгляне можливість відкриття реєстрації доменних імен другого рівня. На даний момент в Австралії (як, наприклад, у Великобританії до недавнього часу) була доступна реєстрація лише доменів третього рівня.

Крім того, в Австралії реєстр має намір посилити обмеження, пов'язані з перепродажем доменних імен. Зараз в домені діють обмежувальні заходи, що перешкоджають реєстрації доменних імен з метою їх подальшого перепродажу, але, на думку auDA, вони недостатні і сприяють невиправданому зростанню цін і дефіциту привабливих доменних імен. Існує чимало лазівок, які дозволяють обійти заборону на реєстрацію з метою перепродажу. Наприклад, обмеження не поширюються на припарковані домени. І реєстрант цілком може заявити, що зареєстрував домен з єдиною метою його припаркувати. Подібне пояснення хоч і виглядає досить дивно, але формально воно захищає реєстранта від будь-яких претензій.

Запропоновані зміни закривають цю можливість. Тепер реєстрантам, що володіють портфоліо зі 100 і більше доменних імен, доведеться доводити, що ці імена придбані ними не для перепродажу або "зберігання" (під яким і розуміється парковка). І якщо довести не вдасться, домени будуть "конфісковані" і знову стануть доступними для реєстрації. Правда, способи обійти ці суворі заходи все ж залишаються. Можна, наприклад, реєструвати не тільки домени, а й торгові марки або компанії, назви яких збігаються з доменними іменами. Однак такий спосіб є дуже складним і затратним, а тому навряд чи може розглядатися всерйоз австралійськими доменними інвесторами.

DomainIncite.com
Кореневі сервери потрапили під удар після зміни ключів
За повідомленням компанії Verisign, на кореневі сервери DNS збільшилася кількість запитів з боку серверів імен після недавнього зміни криптографічних майстер-ключів ICANN (KSK rollover).

Компанія, яка управляє кореневими серверами A і J, заявила про збільшення кількості запитів на дані DNSSEC з 15 млн в день у жовтні минулого року до 1,15 млрд в день на минулому тижні.

Причиною тому, на думку Verisign, стала зміна ключів підпису, що відбулася 11 жовтня 2018 року - перша зміна, яку ICANN внесла в "якір довіри" DNSSEC з моменту його введення в 2010 році.

Терміни зміни ключів переносилися на рік після того, як стало відомо про можливі збої в роботі інтернету. Консультативний комітет з безпеки і стабільності ICANN і рада директорів корпорації не були одностайні в безпеці цього кроку.

Проте, усі побоювання в основному були зосереджені на тому, що зміна ключів може мати, хоч і мінімальний, вплив на користувачів, але не на самі кореневі сервери.

p>

В даний час Verisign заявляє, що число запитів до даних DNSSEC виросло за ніч з 15 млн до 75 млн в день, тобто майже в п'ять разів.

Серйозне зростання трафіку почалося у січні, коли старий KSK був позначений як "анульований", написав провідний інженер Verisign Дуейн Весселс (Duane Wessels):

"Станом на 21 березня 2019 року кореневі сервери імен Verisign отримували близько 1,15 млрд запитів DNSKEY в день, що в 75 разів вище, ніж перед зміною ключів, що становить майже 7% від загального трафіку", - написав він.

Трафік збільшувався до 22 березня, коли відкликаний ключ був повністю вилучений з кореня. Весселс вважає, що несподівана поведінка резолверів могла бути викликана наявністю в зоні недійсного ключа.

Оператори кореневих серверів сподіваються отримати відповіді в найближчі тижні, написав він.