.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.04.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN змінює канал комунікації; зростання .BLOG; Google відмовилися від .MUSIC; "стоп наркотикам в інтернеті"; домени Donuts подорожчають...

DomainIncite.com
ICANN відмовляється від Adobe Connect
ICANN вирішила відмовитися від традиційного постачальника послуг веб-конференцій Adobe Connect, перейшовши на використання Zoom та заощадивши до $100 тис. щорічно.

Ще одним аргументом на користь зміни сервісу є деякі побоювання з приводу безпеки використання Adobe Connect.

Сервіс Adobe традиційно використовувався в якості інструменту віддаленої участі не тільки для відкритих зустрічей ICANN, а й для забезпечення роботи робочих груп з розробки політики протягом, принаймні, семи років. Він надає віддалений доступ до відео та аудіо трансляцій, спільне використання екрану, публічний і приватний чат, функції голосування та ін. В ICANN стверджують, що Zoom має "майже усі ці функції".

Найбільш "закриті" органи ICANN, включаючи Консультативний комітет з безпеки і стабільності (Security and Stability Advisory Committee) та Операційна рада (Board Operations), використовують Zoom вже більше року після того, як член SSAC виявив в Adobe вразливість, яка могла бути використана для несанкціонованого доступу до інформації, включаючи конфіденційну.

"Судячи з відгуків, можливості голосового підключення і загальні параметри Zoom перевершують аналогічні можливості Adobe Connect", - заявили в ICANN.

Уже на зустрічі ICANN 65 в Марракеші в червні цього року ICANN планує використовувати виключно Zoom.

DomainIncite.com
200 тисяч імен в домені .BLOG
Реєстр домену .BLOG повідомив про те, що обсяг домену вперше перевищив 200 тис. імен. Цю позначку домену вдалося досягти приблизно через 28 місяців після старту відкритої реєстрації. Весь цей час зростання домену було повільним, але стабільним.

У компанії відзначають, що відсоток продовження в домені становить 72,74%, що усього на кілька пунктів нижче, ніж у домені .COM.

Експерти пов'язують досягнення домену з тісними відносинами реєстру - KKWT - з материнською компанією Automattic, що володіє WordPress.com і є самостійним акредитованим реєстратором.

Статистика реєстру свідчить - дві третини всіх доменних імен .BLOG продаються через реєстратора Automattic, який на кінець 2018 року керував більш ніж 128 тис. реєстрацій в домені. Automattic активно просуває .BLOG на своєму сайті реєстратора, пропонуючи реєстрацію імен за $18,95 на рік.

DomainIncite.com
Google, Donuts і Radix відмовилися від боротьби за домен .MUSIC
Компанія Google, як і реєстри Donuts і Radix, відкликала свою заявку на управління новим загальним доменом верхнього рівня .MUSIC.

Таким чином, кількість претендентів на домен скоротилася до трьох: Amazon, MMX і DotMusic. Фаворитом аукціону є компанія Amazon, яка володіє сильними позиціями в музичній індустрії і може собі дозволити витратити величезну суму за право володіти бажаним доменом.

Доля домена має вирішитись на закритому аукціоні найближчим часом.

DomainPulse.com
Гравці доменного ринку будуть боротися з незаконним розповсюдженням наркотиків
Компанії Neustar, Public Interest Registry (PIR) і Verisign підтримали зусилля влади США в боротьбі з незаконним поширенням опіоїдів. За останні 2 роки на цю боротьбу урядом США було виділено майже $6 млрд.

В рамках цих зусиль Управління з контролю за продуктами і ліками (Food and Drug Administration) і NTIA висловили намір співпрацювати з гравцями індустрії доменних імен з метою обмеження онлайн-доступності незаконних опіоїдів та їх продажу через Мережу.

Компанія Neustar, яка управляє доменом верхнього рівня .US від імені Міністерства торгівлі США, оголосила про те, що буде посилювати заходи щодо реєстрантів-порушників існуючої заборони на продаж або розповсюдження незаконних опіоїдів.

Для цього в Neustar використовуються інструменти розширеного пошуку, які дозволяють виявити відповідні ключові слова в назвах доменних імен. При виявленні домену-порушника, Neustar повідомляє у відповідні органи влади і за результатами їх перевірки вживає заходів - видаляє його з DNS або блокує доменне ім'я.