.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.04.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: втрати .EU; крипто-майнери зламали ICANN; домени другого рівня в .AU; доменний розбій...

DomainPulse.com
"Брекзіт" позначився на .EU
За підсумками 2018 року в домені .EU кількість імен зменшилася на 4% до 3,68 млн, що є найнижчим показником за останні шість років, - інформує реєстр домену компанія EURid.

Головною причиною аналітики називають майбутній вихід Великобританії зі складу ЄС. Раніше реєстр EURid повідомив британських реєстрантів, що вони можуть втратити свої домени після офіційного виходу країни з Євросоюзу, тому багато британців вважали за краще заздалегідь відмовитися від своїх доменів .EU або не стали продовжувати реєстрації, термін яких спливає. За оцінками EURid, кількість доменів .EU, що належать британцям, скоротилося на 76 тис, а відсоток продовження реєстрацій по домені в цілому знизився з 81.9% в 2017 до 78.75% в минулому році.

Найбільшою популярністю європейські домени користуються в Німеччині (майже мільйон реєстрацій), Голландії (трохи менше мільйона) і у Франції (474 тис.), а найбільший приріст нових реєстрацій показав Кіпр - 46%.

DomainIncite.com
ICANN була атакована крипто-ботами
Минулого тижня ICANN довелося на кілька годин закрити свою вікі-сторінку спільноти після того, як її зламали крипто-боти. Зловмисники використали одну з двох "критичних" вразливостей в Confluence, програмному забезпеченні, яке використовує корпорація.

Фахівці ICANN помітили, що 11 квітня вікі, яка використовується багатьма керівними органами організації для координації своєї роботи, стала повільніше працювати. Використовуючи вразливість, зловмисники впровадили в системи ICANN "Crypto-Miner" - програмне забезпечення, яке використовує вільні цикли процесорів для створення нових монет криптовалют, що і стало причиною зниження продуктивності.

Atlassian випустила попередження про уразливість ще 20 березня, але ICANN не було в списку розсилки, тому корпорація не отримала повідомлення.

ICANN довелося закрити вікі, щоб відновити її до останньої резервної копії і виправити уразливість, про яку попереджала Confluence. Через кілька годин система була повернута в робочий стан.

DomainIncite.com
У домені австралії відкривається реєстрація імен другого рівня
Реєстр auDA, що управляє доменом Австралії .AU, прийняв рішення дозволити пряму реєстрацію доменних імен другого рівня.

Протягом багатьох років в Австралії була доступна реєстрація лише доменів третього рівня - таких як example.com.au або example.org.au. Починаючи з 1 жовтня нинішнього року власники таких доменних імен отримають пріоритетне право зареєструвати аналогічний домен другого рівня. У разі якщо домени example.com.au і example.org.au зареєстровані різними особами, перевагу отримує той, хто зареєстрував свій домен раніше. Цей період пріоритетної реєстрації триватиме 6 місяців, після чого всі домени .AU, що залишилися, будуть доступні для вільної реєстрації.

При цьому реєстр відхилив пропозицію фактично заборонити доменний бізнес. Раніше повідомлялося, що пакет змін, представлених на розгляд керівництва auDA, включав пункт, згідно з яким власники портфоліо зі 100 і більше доменних імен повинні були б довести, що не купували доменні імена з метою перепродажу або паркування. Ця пропозиція викликала різку критику з боку доменної спільноти, оскільки його прийняття фактично ставило б хрест на доменному бізнесі в Австралії. Однак керівництво реєстру відкинуло поправку, зазначивши, що не отримало переконливих доказів шкоди такої практики. Більш того, в заяві auDA відзначається, що подібна заборона зробила би доменних інвесторів "громадянами другого сорту" у порівнянні з володарями торгових марок і товарних знаків, які мають можливість реєструвати необмежену кількість доменних імен.

NBCNews.com
Блогер спробував заволодіти доменним ім'ям із застосуванням сили
Американець Россі Лоратіо Адамс (Rossi Lorathio Adams) був заарештований після того, як силою спробував отримати потрібне йому доменне ім'я, і був визнаний винним у організації злочинного нападу.

Адамс підмовив свого двоюрідного брата Шермана Хопкінса (Sherman Hopkins), який вже мав судимість, вломитися в будинок до власника доменного імені і, погрожуючи зброєю, змусити його передати права на адресу сайту doitforstate.com.

Затія провалилася і нападник отримав 20 років в'язниці.

Раніше Адамс намагався вирішити питання мирним шляхом. Він хотів домовитися з власником доменного імені, але той відмовлявся йти на угоду. Адамс був переконаний, що саме ця адреса найкраще підійде для його сайту, який вів на його сторінки в Instagram, Twitter і Snapchat зі схожою назвою "State Snaps". У них він публікував відео, герої яких здійснювали дивні і непристойні вчинки, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння або без одягу. У блогера було більше мільйона підписників.