.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.05.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: новий арбітраж UDRP; GAC квапить ICANN з розробкою політики по Whois; Donuts "прикупила" ще один домен; число "кинутих" доменів-брендів наближається до півсотні; білоруський домен "подорослішав" на рік...

DomainIncite.com
UDRP в канадському арбітражі
Рада директорів ICANN надала Канадському міжнародному центру вирішення інтернет-суперечок (CIIDRC) повноваження по арбітражу доменних розглядів в рамках єдиної політики UDRP.

CIIDRC став шостою у світі (і другий в Північній Америці) інстанцією, яка отримала офіційні повноваження ICANN врегульовувати доменні суперечки. Раніше таким правом були наділені Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), Національний арбітражний форум США, Азіатський і Арабський центри розв'язання доменних спорів, а також Арбітражний центр інтернет-суперечок Чеського арбітражного суду.

Заявка CIIDRC була подана в ICANN ще рік тому. Канадський центр є підрозділом Міжнародного центру комерційного арбітражу провінції Британська Колумбія. З 2002 року за контрактом з реєстром CIRA він володіє ексклюзивним правом розв'язання доменних спорів в канадському домені .CA. В розгляді та ухваленні рішень беруть участь в цілому 26 арбітрів, багато з яких також залучаються до роботи над вирішенням доменних спорів в ВОІВ та в Національному арбітражному форумі.

DomainIncite.com
Уряди вимагають відкриття даних Whois
Представники урядів при ICANN вимагають, щоб правоохоронні органи, власники товарних знаків та інші особи отримали доступ до приватних даними Whois.

У листі голови урядового консультативного комітету (GAC) Мана Ісмаїл (Manal Ismail) міститься вимога, щоб "другий етап прискореного процесу розробки політики щодо Whois не тільки був завершений, але і реалізований" протягом 12 місяців або раніше".

Другий етап передбачає прийняття рішення про те, які "законні інтереси" можуть бути підставою для запиту на доступ до певних даних Whois і яким чином слід обробляти такі запити.

В GAC вважають, що такі "законні інтереси повинні включати громадянське, адміністративне та кримінальне забезпечення законності, забезпечення кібербезпеки, захист споживачів та захист прав інтелектуальної власності".

В даний час експерти робочої групи надали звіт по першому етапу роботи і вважають нереальними вимоги GAC щодо прискорення процесу.

DomainIncite.com
Портфель Donuts поповнився ще одним загальним доменом верхнього рівня
Реєстр нових доменів верхнього рівня компанія Donuts придбала домен .CONTACT у свого конкурента компанії Top Level Spectrum. При цьому за словами генерального директора TLS Джея Вестердала (Jay Westerdal), "економічним власником" домену залишається компанія Whitepages.com, сервіс онлайн-каталогів, яка оплатила заявку на делегування домену .CONTACT.

Незважаючи на те, що домен з'явився в корені DNS в грудні 2015 року, фактичного запуску .CONTACT не було. Donuts поки не повідомляла ICANN своїх планів по запуску, але, як правило, компанія виводить свої надбання на ринок досить швидко.

DomainIncite.com
Домени-бренди зазнають втрат
Сінгапурська телекомунікаційна компанія StarHub попередила ICANN про своє рішення відмовитися від належного їй домена-бренду .STARHUB.

Це уже 48-й домен-бренд, від якого відмовилися власники. Всього в рамках програми нових загальних доменів верхнього рівня було подано заявок на кілька сотень подібних доменів.

interfax.by
Домен .BY відсвяткував 25-річчя
Білоруський домен .BY зустрічає 25-річчя з 131 тисячею доменних імен.

За інформацією реєстру домену компанії hoster.by, домен залишається найпопулярнішим у жителів країни - в 2018 році в ньому було зареєстровано 26,7 тис. імен, в .БЕЛ - 3,2 тис., а в .COM - всього близько 1, 5 тис. При цьому майже 10% імен зареєстровано нерезидентами.