.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.05.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: зростання доменного простору сповільнилося; доменний "камінг аут"; BOND, дот-BOND; суд проти публікації доменних списків...

DomainPulse.com
Приріст доменних імен сповільнюється
За підсумками березня кількість доменних імен в світі виросла на 3,4% по відношенню до аналогічного періоду 2018 року. Це рекордно низький приріст, - наголошується в квартальному звіті асоціації доменних реєстрів CENTR.

Всього ж за підсумками кварталу в світі налічувалося приблизно 351 мільйони доменних імен.

DomainIncite.com
Запуск домену .GAY запланований на символічну дату
У домені .GAY загальнодоступна реєстрація почнеться 11 жовтня, - інформує реєстр домену компанія Top Level Design.

У США цей день також є National Coming Out Day - національним днем "одкровень", який відзначається організаціями із захисту прав сексуальних меншин з 1987 року в знак поваги до членів LBGTQ-спільноти, які публічно визнали свою сексуальну ідентичність.

Згідно Вікіпедії, ця подія також відзначається в Ірландії, Швейцарії, Нідерландах і Великобританії.

Запуску загальнодоступної реєстрації передуватиме період пріоритетної реєстрації для власників торгових марок, який стартує в серпні.

DomainIncite.com
Домен .BOND з брендового перетвориться в загальний
Домен-бренд .BOND перейшов до реєстру компанії ShortDot, яка планує запустити його в якості загального домену, не пов'язаного з брендом.

У ShortDot вважають, що .BOND буде привабливим для торговців різного виду облігаціями ( "bond" по-англійськи "облігація") і для шанувальників супершпигуна Джеймса Бонда.

Колишнім власником домену був Університет Бонда (Bond University) - навчальний заклад в австралійському Квінсленді, який отримав права на домен-бренд відповідно до своєї назви, але так і не використав його.

В даний час ShortDot працює над "розбрендуванням" домену - внесенням змін до контракту з ICANN, які дозволять зробити його відкритим.

Компанія має успішний досвід перезапуску доменів. Першим був "покинутий" .ICU, який ShortDot купила у One.com і перезапустила в травні 2018 року. На сьогоднішній день в домені нараховується понад 765 тис. імен (восьме місце за обсягами серед нових доменів).

DomainIncite.com
Суд проти публікації списків доменних імен
Суд в Чилі ухвалив, що публікація списку усіх існуючих в домені імен, несе загрози кібербезпеці. Таке рішення суд оголосив, розглядаючи апеляцію компанії NIC Chile, реєстру домену .CL. Суд постановив, що реєстр має право відмовити в передачі електронної таблиці, в якій перераховані 575 430 доменів .CL, особі, яка його запросила.

Запит стосувався тільки списку доменів, без будь-яких інших даних і без інформації Whois про власників реєстрації.

"У цьому конкретному випадку було визнано, що масова передача інформації про доменні імена приватній особі може створювати ризики кібербезпеці різного роду - володіння таким списком спростить зловмисникам атаки на сервери, фішинг, спам або інші неправомірні дії. Надання даних також може вплинути на комерційні та економічні права власників цих доменів .CL і існують законні підстави, які виправдовують відмову NIC Chile від розкриття списку всіх зареєстрованих імен".