.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.07.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: зростання доменів Verisign; DRS від Nominet; .ID "піде в люди"; .BANK тільки для банків; новий власник .FANS...

DomainPulse.com
.COM і .NET виросли на 4,3%
Загальне число реєстрацій в загальних доменах верхнього рівня .COM і .NET в другому кварталі поточного року зросла на 1,34 млн імен або 4,3% в річному обчисленні, інформує реєстр доменів компанія Verisign.

Протягом другого кварталу 2019 року, за даними Verisign, кількість нових реєстрацій в .COM і .NET склалв 10,3 млн, у порівнянні з 9,6 млн в аналогічному кварталі 2018 року.

Показник продовження реєстрацій в цих доменах в першому кварталі склав 75,0%, що трохи нижче за показник аналогічного кварталу роком раніше (75,3%).

DomainPulse.com
763 скарги на домени .UK
У 2018 році було зареєстровано 763 скарги на домени .UK, що становить всього 0,0063% від загального числа імен в реєстрі британського домену (11 999 151 доменних імен станом на 31 грудня 2018), - говориться в річному звіті реєстру домену компанії Nominet.

Згідно зі звітом, трохи менше половини скарг (49%) в 2018 році привели до передачі домену заявнику. Для порівняння, в 2017 році доменні імена були передані в 55% випадків. У компанії відзначають зменшення кількості суперечок, що завершилися добровільною передачею доменного імені від відповідача позивачеві після отримання скарги. У той же час, зросла кількість скарг, вирішених за допомогою посередника. Лише одна скарга, подана в 2018 році, була оскаржена і залишилася нереалізованою в порівнянні з трьома у попередньому році.

Dispute Resolution Service (DRS) який пропонує своїм клієнтам Nominet в 2018 році дозволив заощадити більше 6 млн фунтів стерлінгів судових витрат, а з моменту свого запуску - майже 180 млн фунтів стерлінгів.

Середня тривалість розгляду справ в DRS скоротилася з 57 до 50 днів.

DomainPulse.com
.ID стануть доступнішими
Реєстрація в індонезійському географічному домені верхнього рівня .ID до кінця 2019 року стане доступна будь-якому користувачеві в будь-якій точці світу. Для цього реєстр домену компанія PANDI має намір залучити міжнародних реєстраторів.

На даний час 96% з 318 тис. реєстрацій в домені належать індонезійцям, 4% - користувачам з-за кордону.

Домен, що асоціюється з "ідеєю" ("idea") та "ідентифікацією" ( "identification" або "ID") буде затребуваний по всьому світу, впевнені в PANDI. Подібна ситуація склалася в доменах Колумбії (.CO), Чорногорії (.ME) і Тувалу (.TV), які в більшості випадків визначають не належність до країни, а англійські слова і абревіатури.

В рамках цієї ініціативи PANDI також обіцяє привести свої політики у відповідність з Загальним регламентом про захист даних Європейського Союзу (GDPR).

Згідно з повідомленням, до кінця 2019 року PANDI сподівається досягти позначки в 800 тис. реєстрацій і забезпечити співвідношення 50/50 між вітчизняними та іноземними власниками реєстрацій.

DomainIncite.com
Домен .BANK хочуть закрити для криптовалютних компаній
fTLD Registry Services, реєстр доменів верхнього рівня .BANK і .INSURANCE, пропонує виключити провайдерів послуг зі списку потенційних власників доменних імен і ініціював відповідне громадське обговорення.

Таким чином, організаціями, які зможуть претендувати на "фінансові" домени, залишаться "роздрібні банки, регульовані відповідним державним органом".

Виключення зі списку "постачальників послуг" демонструє позицію реєстру, який вважає, що .BANK призначений виключно для банків, а не для провайдерів однорангових (peer-to-peer) або криптовалютних платежів.

Останнім часом, з розвитком сфери фінансових послуг, особливо в напрямку фінтеху, який пропонує фінансові продукти / послуги (провайдери P2P-платежів, компанії, що займаються криптовалютами), деякі потенційні власники реєстрацій використовували домени для підвищення своєї легітимності та підтвердження своєї причетності до банків.

Виключивши цю категорію, fTLD Registry Services сподівається підвищити довіру до домену .BANK.

Зміни не передбачають видалення реєстрацій, здійснених раніше "провайдерами послуг".

DomainIncite.com
У домену .FANS новий власник
Домен .FANS вже вдруге протягом року змінив власника. Відповідно до інформації на сайті ICANN, угоду про реєстр .FANS було передано компанії під назвою ZDNS International 28 червня.

З серпня 2018 роки контракт знаходився в руках дочірньої компанії CentralNic під назвою Fans TLD. Попередньому власнику вдалося продати всього 1700 реєстрацій. Для порівняння, за той же період у конкурента домену - .FAN, який Donuts придбав у Asiamix в минулому році, число доменів під керуванням зросла з 0 до майже 3 тис.

Новий власник - ZDNS International - є ново створеною гонконгською філією найбільшого китайського постачальника послуг DNS - ZDNS.

ZDNS надає послуги DNS для більш ніж 20 доменів верхнього рівня, в основному на китайській мові. Компанія також надає послуги реєстру-посередника для некитайських реєстрів, які хочуть вивести свої домени на ринок країни.