.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.08.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Neustar прикупив два нових домени; ... і став реєстром .VU; з'явився .GAY; Alibaba хоче "зв'язати" DNS з блокчейном; Brexit йде на користь домену Ірландії...

DomainIncite.com
Neustar купив .COMPARE і .SELECT
Реєстр Neustar придбав два нових загальних домени-бренди верхнього рівня, .COMPARE і .SELECT, у австралійської страхової компанії iSelect. Раніше Neustar надавав послуги з управління реєстрами обох доменів.

У червні поточного року компанія iSelect також відмовилася від свого основного брендового домену .ISELECT. При цьому, на відміну від більшості доменів-брендів, .ISELECT фактично використовувався - в ньому були зареєстровані адреси home.iselect, news.iselect і careers.iselect, які вели на діючі веб-сайти.

DomainPulse.com
Керувати доменом Вануату буде Neustar
Neustar стане оператором реєстру домену республіки Вануату .VU, після перемоги у відповідному тендері.

В домені .VU делеговано менше 2 тис. імен. Передача управління реєстром Neustar Vanuatu Limited, дочірній компанії Neustar, на думку влади, відродить інтерес до домену .VU у всьому світі і буде сприяти його зростанню.

Для компанії Neustar контракт з Вануату важливий для демонстрації здатності працювати з доменами будь-якого розміру. На сьогоднішній день під управлінням Neustar кілька географічних доменів по всьому світу, в тому числі .CO (Колумбія), .US (США) та .IN (Індія). Крім того, реєстр керує та підтримує великий портфель загальних доменів верхнього рівня, у тому числі .NYC і .BIZ. В цілому в активі реєстру майже 240 доменів верхнього рівня, в яких делеговано 15 млн імен.

DomainIncite.com
Домен .GAY з'явився в кореневій зоні
Новий загальний домен верхнього рівня .GAY, можливо, один з найбільш суперечливих в списку нових доменів, нарешті доданий в кореневу зону DNS.

Його реєстр - Top Level Design - в даний час також управляє доменами .DESIGN, .INK і .WIKI.

Заявка компанії на домен в лютому цього року виграла аукціон, перемігши трьох інших претендентів. Запуск домену очікується в другому кварталі 2020 року і, можливо, буде приурочений до головної події Прайда ЛГБТ-спільноти.

В даний час в кореневій зоні знаходиться 1528 доменів верхнього рівня, що дещо менше, ніж рік тому, через вилучення кількох доменів-брендів.

DomainNameWire.com
Alibaba подала патент на систему управління доменними іменами на блокчейні
Китайський гігант онлайн-торгівлі Alibaba подав заявку на патент США для "системи доменних імен, підключених до блокчейн-мереж".

Згідно із заявкою, Alibaba має намір запатентувати систему, яка використовує так званий "уніфіковане блокчейн доменне ім’я" (UBCDN), яке пов'язує ім'я блокчейн-домену з мережевим ідентифікатором. Як зазначено в заявці на патент, ця система UBCDN призначена для використання в якості уніфікованого засобу управління доменними іменами в блокчейн-системах.

Це не перший випадок, коли компанії намагаються об'єднати блокчейн-технології з концепцією доменних імен.

Слід також зазначити, що Alibaba володіє великим китайським реєстратором доменних імен - HiChina.

DomainPulse.com
За п'ять років домен .IE виріс на 40%
Ірландський географічний домен .IE за рік виріс на 8%, - до 273 тис. імен. Домен стабільно зростає протягом п'яти років, збільшившись за цей час на 40%.

Реєстр домену пов'язує цей результат зі спрощенням реєстрації, пожвавленням економіки та прийдешнім Brexit.

Із загальної кількості 24 тис. імен зареєстровані іноземними реєстрантами, в тому числі майже 10 тис. - з Великобританії.