.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.09.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: в світі 350 млн доменних імен; домен Польщі скорочується; Donuts "уцінила" мільйон преміум-доменів; в команді "реєстрів-рятувальників" заміна; "вбивця" Whois затримується...

DomainPulse.com
У світі більше 350 мільйонів доменних імен
Кількість доменних імен в світі за підсумками першого півріччя 2019 року зросло у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 4,4% до 354,7 млн, - повідомляється в Domain Name Industry Brief, підготовленому компанією Verisign.

При цьому в домені .COM зареєстровано 142,5 млн. Доменних імен, в домені .NET - 13,6 млн.

Географічні домени виросли на 6% - до 158,7 млн реєстрацій. У нових доменах верхнього рівня налічується 23 млн реєстрацій (зростання 5,9%).

DomainPulse.com
Реєстрації в польському домені .PL скоротилися
За підсумками червня в польському домені .PL зареєстровано 2,6 млн імен. За два останні роки їх кількість зменшилася майже на 4%. При цьому кількість реєстрантів за цей період зменшилася на 2,8% - до 1,09 млн. Таким чином, на одного реєстр анта у середньому припадає 2,4 доменних імені.

Кількість доменних імен, що використовують протокол безпеки DNSSEC, склала 489 945, скоротившись на 2%.

DomainIncite.com
Donuts-розпродаж
Компанія Donuts вирішила з 5 листопада знизити ціни на 1,1 млн зарезервованих реєстром доменних імен "преміум" -класу в 242 нових доменах верхнього рівня. Знижка може сягати 90%.

При цьому чверть мільйона імен позбудуться свого VIP-статусу назавжди, а 850 тис. - на час акції.

Однією з причин, за якими компанія зважилася на акцію, стало придбання RightSide, що володіла об’ємним портфелем доменів преміум-класу.

DomainIncite.com
ICANN змінила склад екстрених операторів реєстрів
Канадський реєстр CIRA став "екстреним" оператором реєстру (EBERO), замість швейцарської CORE Association. Відповідний договір з ICANN компанія уклала на п'ять років.

EBERO (Emergency Back-End Registry Operators) - відмовостійкі реєстри, завданням яких є забезпечення управління доменами, які зазнали невдачі або знаходяться на межі повної відмови, піддаючи ризику домени своїх клієнтів.Вони відповідають за "контрольовану" ліквідацію таких доменів, яка дозволить власникам реєстрацій перейти на інші домени без втрат.

EBERO-реєстрами також є Nominet і CNNIC, які беруть участь в цій програмі з 2013 року.

На сьогоднішній день лише один домен .WED, що припинив свою діяльність в 2017 році, був переведений під управління екстреного оператора реєстру, яким стала компанія Nominet. Ще шість доменів знаходяться на різних етапах процедури перевірки дотримання вимог ICANN, що піддає їх контракти ризику анулювання.

DomainIncite.com
Закінчився термін впровадження RDAP
27 серпня закінчився термін, до якого реєстратори повинні були впровадити новий протокол RDAP (Registration Data Access Protocol) - аналог протоколу Whois, що включає нові можливості, в тому числі багаторівневий доступ.

У лютому цього року ICANN повідомила реєстраторів, що у них є шість місяців для переходу на надання послуг по новому протоколу доступу до реєстраційних даних - RDAP.

За даними ICANN три чверті акредитованих реєстраторів ще не впровадили RDAP - з 2454 акредитованих реєстратора тільки 615 мають сервери RDAP. Поки невідомо, які заходи впливу ICANN буде застосовувати до нерадивим реєстраторам.

Сама ICANN в липні місяці замінила свій сервіс Whois на "Lookup".