.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

12.09.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: DNSSEC в доменах Києва; Google автоматизувала перевірку доменів; Африка лідирує за темпами зростання; щорічно - тисяча нових доменів; грецькому домену Євросоюзу бути...

"Хостмайстер"
DNSSEC в доменах Києва
Реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер" 5 вересня впровадила технологію захисту доменних імен DNSSEC в доменах київського регіону kyiv.ua та kiev.ua - найбільш популярному в Україні публічному географічному домені.

Домен підписаний електронним ключем за алгоритмом еліптичних кривих (ECDSA-P256-SHA256).

З липня поточного року реєстратори беруть участь в тестуванні DNSSEC в реєстраційній системі. Після завершення тестування на початку жовтня реєстратори зможуть запропонувати цю технологію своїм клієнтам - реєстрантам.

DomainNameWire.com
Google автоматизувала верифікацію DNS
Компанія Google полегшила власникам веб-сайтів перевірку властивостей їх домену за допомогою Google Search Console.

Одним із способів перевірки сайту є додавання в DNS записи TXT. Зазвичай це робиться у реєстратора доменних імен. Однак частина власників сайтів не знайомі з додаванням записів такого типу, тому фахівці Google автоматизували цю процедуру.

На даний момент ця функція доступна у реєстраторів Gandi, GoDaddy, Internet.bs, Name.com і 1&1 lonos.

Власники сайту можуть як і раніше використовувати інші методи перевірки для підтвердження сайту, наприклад, завантаження HTML-файлу.

DomainPulse.com
Зростання доменного простору сповільнилося
На 3,1% зросла загальна кількість доменних імен в 300 найбільших доменах верхнього рівня за підсумками другого кварталу поточного року по відношенню до аналогічного періоду 2018 року, тоді як роком раніше аналогічний показник становив 5,6%. Такі дані наводить асоціація CENTR в своєму звіті.

Нові загальні домени верхнього рівня, запущені за відповідною програмою 2012 року, займають трохи менше 10% ринку з середніми темпами зростання в 2,8%. На частку географічних доменів доводиться приблизно 41% всіх реєстрацій доменів, у той час як домен .COM має стабільну частку ринку в 42%.

При цьому 58 африканських географічних доменів продемонстрували найбільші темпи зростання протягом останніх 12 місяців - 8,5%, до 3,4 млн доменних імен. В Азії зростання склало 3,6% до 69,1 млн реєстрацій в 98 доменах верхнього рівня, в той час як 53 домени в Північній і Південній Америках виросли на 3% до 14,2 млн., а 57 європейських доменів - на 2% до 73 млн.

Лідерами за темпами зростання в Європі стали домени .PT (Португалія), .IE (Ірландія), .EE (Естонія) і .FR (Франція).

DomainIncite.com
Темпи приросту нових доменів не загрожують безпеці - SSAC
Консультативний комітет з безпеки і стабільності (SSAC) вважає, що високі темпи делегування нових доменів верхнього рівня не впливають на безпеку DNS.

Під час програми делегування нових доменів в 2012 році ICANN обмежила приріст тисячею доменів щорічно. На думку експертів, це обмеження було введено без особливих на те причин, переважно для того, щоб заспокоїти супротивників програми нових доменів. Тепер же фахівці SSAC прийшли до висновку, що делегування більше тисячі доменів не повинно представляти проблем для функціонування DNS.

ICANN було потрібно два з половиною роки, щоб додати в кореневу систему тисячу нових доменів, в основному через "ручні" елементів процесу подачі заявок.

SSAC повторила свій попередній висновок про те, що моніторинг швидкості змін в кореневій системі важливіший, ніж сама кількість доменів, що додаються, і що для захисту від позаштатних ситуацій необхідний інструмент, який дозволить загальмувати делегування.

DomainIncite.com
ICANN затвердила грецький варіант домену Євросоюзу
ICANN затвердила версію домену .EU на грецькій мові - .ευ, яка буде представлена в DNS як .xn--qxa6a.

Розгляд заявки на грецьку версію домену за прискореною процедурою зайняв майже дев'ять років.

Прискорений процес використовувався для затвердження 61 IDN-доменів і, як правило, був дійсно швидким. Але доменні імена на грецькій мові .ευ і .ελ (Греція), а також на кирилиці .бг (Болгарія) були спочатку відхилені. Експерти вважали їх схожими на латинські літери, що могло призвести до плутанини.

Пізніше, під тиском урядового консультативного комітету ICANN була створена розширена комісія з перевірки схожості заявок і передбачений механізм апеляції, який дозволяє кандидатам ще раз скористатися прискореним процесом схвалення. Комісія прийшла до висновку, що болгарський .бг не так вже й схожий на бразильський .br, а грецький .ελ далекий від написання неіснуючого поки домену .EA.

Що ж стосується заявки на грецький домен .ευ, то його в 2014 році визнали дуже схожим на великі літери .EY і .EV (доменів, які теж поки що не існують), що і призвело до гальмування схвалення. У 2015 році рада директорів звернувся в GAC, ccNSO і Консультативний комітет з безпеки і стабільності за порадою і через два роки в правила були внесені зміни.

Згідно з нововведеннями, якщо домен викликає плутанину з іншими доменами тільки в верхньому, але не в нижньому регістрі (як .ευ), він все ж може бути делегований за умови, що в ньому реалізована комплексна стратегія зниження ризиків.