.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.09.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: DNSSEC в регіонах; UADOM відбудеться 6 грудня; ICANN готує зміну керівництва Правління; масова відмова від доменів-брендів; великий доменний портфель - великий клопіт; Вірменія запрошує інтернет-спільноту на форум...

"Хостмайстер"
DNSSEC в доменах Івано-Франківська, Полтави та Ужгорода
Реєстр домену .UA компанія "Хостмастер" впровадила технологію захисту доменних імен DNSSEC в регіональних публічних доменах Івано-Франківська (if.ua і ivano-frankivsk.ua,), Полтави (pl.ua і poltava.ua) і Ужгорода (uz.ua , uzhgorod.ua).

Домени підписані електронним ключем по алгоритму еліптичних кривих (ECDSA-P256-SHA256).

З липня поточного року реєстратори беруть участь в тестуванні DNSSEC в реєстраційній системі. Після завершення тестування 4 жовтня реєстратори зможуть запропонувати цю технологію своїм клієнтам - реєстрантам.

"Хостмайстер"
Конференція доменної індустрії UADOM-2019 відбудеться 6 грудня
Реєстр домену верхнього рівня .UA компанія "Хостмастер" запрошує на міжнародний форум UADOM-2019, який відбудеться 6 грудня в Києві. Учасники зустрічі зможуть поділитися досвідом, обговорити досягнення і перспективи розвитку доменного ринку, а також неформально поспілкуватися з провідними вітчизняними та світовими експертами.

Конференція доменної індустрії UADOM проходить щорічно з 2011 року і збирає понад двісті інтернет-фахівців України і Східної Європи. За цей час вона стала значущою подією телекомунікаційного ринку України, оскільки дозволяє учасникам на початку грудня підбити попередні підсумки року, що минає, а також поділитися планами на майбутній рік.

DomainPulse.com
Правління ICANN очолить Маартен Боттерман, представник Євросоюзу
Маартен Боттерман (Maarten Botterman) стане головою правління ICANN, а Леон Феліпе Санчес Амбіа (León Felipe Sánchez Ambia) - віце-головою. Вони займуть свої посади під час щорічної конференції ICANN66 в Монреалі.

Маартен Боттерман з 1987 по 2006 рік працював в уряді Нідерландів в якості наукового співробітника в програмі досліджень в області комунікаційних технологій та в корпорації RAND, що відповідає за політику інформаційного суспільства в Європі. Він тісно співпрацював з провідними незалежними дослідницькими інститутами Європи, включаючи RAND Europe, TNO Netherlands, DTI Danmark і Inno France. Він також взяв активну участь в роботі ICANN в якості члена Правління та голови Public Interest Registry (2008-2016 роки). Боттерман має вищу економічну освіту, здобуту в Erasmus University, Роттердам.

Леон Феліпе Санчес Амбія, адвокат з питань інтелектуальної власності, закінчив Національний університет Мексики (UNAM) і курс по законодавству в сфері інтернету в Гарвардській школі права. З 2006 року він є партнером в Fulton & Fulton, юридичній фірмі, що спеціалізується на питаннях інтелектуальної власності і права в сфері інформаційних технологій, в якій очолює підрозділ по інтелектуальної власності. У 2008 році він зайняв посаду професора з інтелектуальної власності в юридичній школі UNAM. Санчес є автором закону Мексики про захист прав користувачів Інтернету і є експертом з застосування таких правових актів, як Угода про боротьбу з контрафактною продукцією (ACTA) та Закон про конфіденційність в Інтернеті (SOPA).

DomainIncite.com
Масове "самогубство" брендових доменів
Власники тринадцяти брендів поінформували ICANN про відмову від своїх доменів-брендів: .LADBROKES, .WARMAN, .CARTIER, .PIAGET, .CHRYSLER, .DODGE, .MOPAR, .SRT, .UCONNECT, .MOVISTAR, .TELEFONICA, .LIASON і .LANCOME.

Таким чином, загальна кількість нових доменів, які припинили процедуру делегування за власним бажанням, на сьогоднішній день становить 66.

Виробник предметів розкоші Richemont відмовився від доменів .CARTIER і .PIAGET. Компанія Richemont однією з перших привітала концепцію нових доменів, подавши в цілому заявки на 14 доменів ще у 2012 році. До теперішнього моменту компанія відмовилася від дев'яти своїх доменів-брендів. Решта заявок відносяться до небрендових доменів, що означають загальновживані слова.

Косметична компанією L'oreal, відмовилася від домену-бренду .LANCOME. Раніше компанія подавала заявку на 14 доменів, переважно брендових, але на цей момент володіє лише доменами-дженериками .SKIN, .HAIR, .MAKEUP і .BEAUTY, лише один з яких фактично використовується.

Автомобільна компанія Chrysler відмовилася від п'яти з шести своїх доменів-брендів - .CHRYSLER, .DODGE, .MOPAR, .SRT і .UCONNECT - зберігши, поки без використання, лише .JEEP.

Компанія Telefonica, відмовившись від .MOVISTAR і .TELEFONICA, повністю вийшла з програми нових доменів, хоча її бразильська дочірня компанія все ще володіє (і використовує) доменом .VIVO.

Жоден з доменів, які потрапили у список, ніколи не використовувався.

OnlineDomain.com
Безпека корпоративних доменних імен в пріоритеті - опитування
Корпоративні власники доменних імен вважають найбільш важливим завданням забезпечення безпеки своїх доменних портфелів, свідчать результати опитування компанії Brandsight.

Таку мету назвали 91% опитаних. При цьому 69% вважають цю задачу складною.

Про проблеми, пов'язані з GDPR і неможливістю отримання доступу до контактної інформації заявили 83% респондентів. З моменту минулорічного опитування цей показник знизився на 5 процентних пунктів.

Про важливість зниження витрат на обслуговування доменних імен повідомили 76% опитаних (зниження на 12 процентних пунктів).

Опитування було розіслано понад 300 компаніям. 18% респондентів є володарями портфелів розміром менше 500 доменів, у 34% обсяг портфоліо склав 501-3000 доменів, у 32% - від 3 до 10 тис. імен, і у 16% - понад 10 тис. доменів.

itel.am
У жовтні в Єревані пройде Східноєвропейський DNS форум
Четвертий Східноєвропейський форум по системі доменних імен (EEDNSF), організований Інтернет-корпорацією з присвоєння імен і номерів (ICANN) у співпраці з Internet Society NGO і реєстром географічного домену Вірменії .AM, пройде 11 і 12 жовтня.

EEDNSF - це регіональний захід, яке є частиною регіональних зусиль ICANN з інформування та зміцненню співробітництва із зацікавленими сторонами з питань, пов'язаних з системою доменних імен (DNS).

Днем раніше в Єревані відбудеться 5-й Вірменський форум з управління інтернетом (Armenian Internet Governance Forum), організований і проведений Internet Governance Council в партнерстві з Міністерством індустрії високих технологій Вірменії та інтернет-спільнотою Вірменії.

Також в цей день пройде Форум групи мережевих операторів Вірменії (Armenian Network Operators Group Forum), на якому регіональні експерти з технологій обговорять основні операційні питання і поділяться ідеями щодо розвитку Інтернету в регіоні, та семінар інтернет спільноти IoT (Internet of Things Special Interest Group), на якому будуть обговорюватися проблеми і можливості, які ця нова технологія відкриває для країн, що розвиваються.