.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.10.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: форум RIPE NCC в Києві; ювілейний IGF-UA; Google - "ніхто не забутий, ніщо не забуте"; автономний Рунет - від слів до справи...

dou.ua
У Києві пройшов форум RIPE NCC Days
Більше 250 інтернет-фахівців взяли участь у Київському безпековому форумі RIPE NCC Days. Учасники зустрічі змогли обмінятися думками і досвідом, ознайомитися з останніми технологічними розробками в інтернет-індустрії, а також обговорити виклики, які стоять перед глобальною інтернет-спільнотою.

RIPE NCC контролює розподіл і реєстрацію Інтернет-ресурсів (адрес IPv4, IPv6-адрес і номерів автономних систем) в 75 країнах Європи та Азії.

Регіональні зустрічі RIPE NCC регулярно проходять по всій зоні відповідальності організації. Ці заходи регулярно збирають представників Інтернет-провайдерів (ISPs), урядів та ключових гравців глобальної та регіональної Інтернет індустрії.

Організатором з боку України і приймаючою стороною виступила компанія "НетАссіст".

netfreedom.org.ua
Ювілейний IGF
У Києві в рамках Днів українського інтернету відбувся ювілейний десятий Форум з управління інтернетом - майданчик для діалогу зацікавлених сторін з питань управління Інтернетом.

В рамках нинішнього IGF-UA представники IT-співтовариства, уряду, журналісти, громадські активісти обговорили питання викликів інформаційній безпеці України, кібербезпеки, протидії загрозам в кіберпросторі, співпраці стейкхолдерів в епоху цифрових технологій, захисту цифрових прав і багато інших.

Учасниками ювілейної події стали представники всіх стейкхолдерів, зокрема, СБУ та ДССЗЗІ, Міністерства оборони України, МВС України, Freedom House Україна, RIPE NCC та інших інституцій.

Організаторами Днів українського інтернету виступили Інтернет Асоціація України - ІнАУ, Комісія з питань науки та ІТ Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), ГО "Інтерньюз-Україна", IGF Supporting Association (IGFSA).

Створення IGF було офіційно оголошено генеральним секретарем ООН в липні 2006 року. Вперше форум був організований в жовтні-листопаді 2006 року. Вперше в Україні IGF UA відбувся восени 2010 року.

bbc.com
Європа не змогла відстояти "право на забуття"
"Право на забуття" діє тільки в країні, де винесено таке рішення, і не поширюється на інші країни, - Європейський суд підтримав позицію Google.

У 2015-му році Європейський суд надав усім жителям ЄС так зване "право на забуття", зобов'язавши пошукові системи видаляти посилання на інформацію про громадян на їхню вимогу, в разі, якщо така інформація застаріла, містить неправдиві відомості або порушує право на недоторканність особистого життя .

Американська компанія Alphabet Inc., яка володіє Google, Inc. запропонувала компроміс, погодившись на те, щоб Google не показував посилання на інформацію для користувачів з тієї країни ЄС, яка подавала запит на видалення даних. У разі, якщо, наприклад, громадянин Франції вимагав видалити відомості про нього, їх не могли бачити користувачі у Франції, проте інформація залишалася б доступною в пошуковику в інших країнах.

Французька Комісія у справах інформаційних технологій і прав людини (CNIL) звинуватила Google в порушенні припису видаляти інформацію про громадян на їхню вимогу зі "всіх доменних імен" пошуковика, включаючи глобальний домен google.com.

З точки зору CNIL, існує безліч способів обходити в разі необхідності такого роду блокування, використовуючи, зокрема, віртуальні приватні мережі (VPN).

Alphabet Inc. оскаржила це рішення,а разом з ним і штраф у 100 тис. євро, заявивши, що "у CNIL немає повноважень контролювати доступ до контенту людей, які проживають за межами Франції".

meduza.io
РФ почала створення інфраструктури для ізоляції Рунета
Роскомнадзор почав встановлювати на мережах інтернет-провайдерів обладнання, яке дозволить ізолювати російський сегмент інтернету від решти світу в разі появи загроз.

За повідомленнями, відомство буде тестувати це обладнання з кінця вересня до листопада. Спочатку буде вивчено вплив нововведень на трафік, а потім пройде тестування в "бойовому режимі".

Нагадаємо, 16 квітня 2019 Держдума РФ у третьому, заключному читанні прийняла законопроект про ізоляцію російського сегмента інтернету. Закон вступить в силу з 1 листопада цього року. Окремі положення - про криптографічний захист інформації та про національну систему доменних імен - почнуть діяти з 1 січня 2021 року.