.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.237.205.144
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.10.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: DNSSEC в українських доменах; в Єревані пройде DNS-форум; .EU стає доступнішим для громадян ЄС; ICANN блокує реєстратора; Radix прикупила "іспанський" домен; британські домени подорожчають…

"Хостмайстер"
DNSSEC став доступний в десяти українських доменах
Реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер" 4 жовтня зробила доступним захист доменних імен за технологією DNSSEC в публічних доменах .UA, com.ua, а також в регіональних доменах Києва (kyiv.ua і kiev.ua), Івано-Франківська (if. ua і ivano-frankivsk.ua), Полтави (pl.ua і poltava.ua) і Ужгорода (uz.ua, uzhgorod.ua).
DomainPulse.com
Четвертий Східноєвропейський DNS-форум пройде в Єревані
ICANN спільно з реєстром вірменських доменів .am/.հայ ISOC.AM проведе четвертий Східноєвропейський DNS-форум (EEDNSF) 11-12 жовтня 2019 року в Єревані.

Перший Форум пройшов у Києві в 2016 році. В подальшому місцями його проведення були Мінськ (2017) та Москва (2018). EEDNSF є частиною інформаційної діяльності ICANN з підвищення по повышению обізнаності суспільства в питаннях, пов’язаних з системою доменних імен (DNS), та співробітництву з зацікавленими сторонами для вивчення унікальних умов та досвіду в регіонах.

Порядок денний Форуму в цьому році включає:

  • технічні та політичні питання, пов'язані зі змінами в екосистемі DNS
  • проблеми та виклики, що стоять перед власниками доменних імен
  • безпека та кібер-гігієна
  • проблеми доменів верхнього рівня

Традиційно його відвідають понад дві сотні учасників. В його роботі візьмуть участь також керівники ICANN, у тому числі: Генеральний директор та президент Йоран Марбі (Göran Marby), член правління Данко Євтович (Danko Jevtović) та технічний директор Девід Конрад (David Conrad).

DomainPulse.com
Реєстрація доменів .EU стане доступною і за межами Європи
З 19 жовтня громадяни країн Європейського союзу, які проживають за межами ЄС, отримають право реєструвати доменні імена .EU.

Європейський домен .EU є восьмим за величиною географічним доменом верхнього рівня, і за станом на жовтень 2019 року, в Європі в ньому було зареєстровано понад 3,6 млн імен.

Цей крок може допомогти реєстру знизити негативний вплив на домен майбутнього Brexit, оскільки британські власники реєстрацій, бізнес яких не зареєстрований в ЄС, або особи без громадянства ЄС втратять своє право на європейські домени. За 12 місяців з 30 червня 2018 року по 30 червня 2019 року кількість реєстрацій доменів .EU британськими реєстрантами знизилась вдвічі, до 162 тис., а загальна кількість реєстрацій в домені скоротилося з 3,8 млн до 3,6 млн.

DomainIncite.com
ICANN заблокувала реєстратора за сумнівні трансфери імен
ICANN призупинила роботу реєстратора World Biz Domains з Лос-Анджелеса. Реєстратор не надав документи, що підтверджують законність трансферу реєстрацій 15 потенційно цінних доменних імен, про які ICANN запитувала ще в квітні.

World Biz Domains не зможе продавати або приймати на управління домени з 16 жовтня по 13 січня наступного року. Він також повинен буде опублікувати повідомлення ICANN про блокування на своїй домашній сторінці.

Серед доменних імен, що потрапили в поле зору ICANN - 28.net, 68.net, 88.org, changi.com, tay.net, goh.net, koh.net, kuantan.com, yeong.com, merlion.org, og.net, raffles.net, sentosa.org, sg.org and shenton.com, назви яких (крім числових) мають значення для Сингапуру або сусідньої Малайзії. Наприклад, останній з перерахованих - shenton.com - співзвучний з назвою жвавої вулиці і готелю в місті. Усі домени, згідно із записами Whois DomainTools, були переведені в World Biz, а дані про їх власників закриті. У повідомленні ICANN немає конкретних претензій з приводу можливого захоплення цих доменів, але, швидше за все, попередній власник (власники) реєстрацій з якоїсь причини залишився незадоволений, що домени перейшли в інші руки, і поскаржився в ICANN.

DomainIncite.com
Radix придбала домен .UNO
Radix придбала домен верхнього рівня .UNO у Dot Latin LLC. .UNO, що означає "один" на іспанській мові, існує вже більше п'яти років. В даний час він займає 131-те місце за обсягами серед нових доменів з 16 271 реєстрацією.

Імена в домені .UNO в даний час доступні за ціною $12-$20 на рік.

Radix заявила, що планує перенести домен від його поточного оператора реєстру Neustar до свого довгострокового партнера CentralNic на початку 2020 року.

CentralNic вже надає компанії послуги реєстру для доменів .FUN, .WEBSITE, .TECH і .ONLINE, а також бере участь в перезапуску географічного домену Палау.

Домен .UNO був єдиним активом Dot Latin, хоча її дочірня компанія Dot Registry LLC в серпні підписала реєстраційну угоду з ICANN для домену .LLP, який ще не запущений.

DomainIncite.com
Nominet піднімає ціни реєстрації доменів .UK
Реєстр британського домену Nominet 13 січня підвищить щорічний збір за реєстрацію доменного імені на 4% з 3,75 до 3,90 фунтів стерлінгів ($4,77, це оптова вартість доменів для реєстраторів, роздрібна вартість становить в середньому близько 10 фунтів).

У Nominet заявили, що подорожчання пов'язане зі "збільшеними витратами на ведення реєстру, оскільки ціни в останній раз мінялися в 2016 році". До цього ціни не змінювалися з 1999 року.