.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.10.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: "скромний" запуск .NEW; релігія не дозволяє; Росія і Китай створять альянс за цензуру в інтернеті; інтернет-магазини під прицілом хакерів...

DomainIncite.com
Google запускає домен .NEW
У домені верхнього рівня .NEW 15 жовтня розпочався період пріоритетної реєстрації, який триватиме до 14 січня 2020 року, - йдеться в документах Google Registry, поданих в ICANN.

З 14 січня і до 14 липня наступного року Google хоче провести період обмеженої реєстрації, в рамках якого претенденти на домени повинні будуть звертатися безпосередньо в Google за дозволом на реєстрацію відповідного імені.

Таким чином, відкрита реєстрація в домені .NEW може стартувати не раніше ніж через дев'ять місяців.

Google пропонує незвичний принцип використання домену. Правила реєстрації вимагають від власників доменних імен "створення дій або створення контенту в Інтернеті" ("action generation or online contention creation"). Іншими словами, використовувати імена таким же чином, як це сьогодні вже робить Google з такими доменами, як docs.new, який при введенні в адресний рядок браузера автоматично відкриває новий текстовий документ Google Docs.

DomainIncite.com
Chrysler змушений відмовитися від домену .RAM з релігійних причин
Автовиробник Chrysler відкликав свою заявку на брендовий новий загальний домен верхнього рівня .RAM через більш ніж шість років після отримання офіційного заперечення Урядового консультативного комітету ICANN (GAC).

Ram - це марка пікапів, що випускаються Chrysler, але це слово також є варіантом написання Rama, важливого божества в індуїстському пантеоні.

GAC у 2013 році направив компанії заперечення, заявивши, що "заявка на домен .RAM є надзвичайно чутливою для уряду Індії з політичних і релігійних міркувань".

У своїй відповіді тоді компанія Chrysler підкреслила, що автомобілі Ram існують вже 75 років і їх існування ніяк не ображало індусів.

Ще одним аргументом на користь домену компанія назвала його обмежене використання в якості брендового, що виключило б реєстрацію імен третіми особами для публікації образливого контенту.

Незважаючи на всі доводи компанії ICANN призупинила делегування .RAM.

З того часу Chrysler переосмислила свою стратегію використання брендових доменів і минулого місяця звернулася в ICANN з проханням розірвати реєстраційні угоди п'яти з шести доменів верхнього рівня, якими вона вже володіє (але не використовує) - .CHRYSLER, .DODGE, .MOPAR, .SRT і. UConnect.

У компанії все ще залишається дійсна заявка на запуск домену .Jeep.

theregister.co.uk
Китай і Росія вступають в боротьбу з "нелегальним інтернет-контентом" єдиним фронтом
Роскомнадзор і Адміністрація кіберпростору Китаю планують підписати документ про співпрацю в питанні боротьби з "нелегальним інтернет-контентом" 20 жовтня.

Як передбачається, підписання відбудеться під час щорічної конференції з управління інтернетом, яку китайський уряд проводить вже протягом декількох років в Учжені. Деталі майбутнього договору в даний час невідомі, але протягом декількох років обидві країни поступово посилювали закони, які регулюють, що користувачі можуть публікувати в Інтернеті і як вони отримують до нього доступ. За заявою російської влади угода матиме статус міжнародного договору.

Експерти вважають, що договір спрямований не стільки на боротьбу з шкідливим контентом в двосторонньому порядку (навряд чи небажаний для Росії контент може виходити з Китаю і на китайській мові, і навпаки), скільки для обміну досвідом щодо забезпечення жорсткої цензури в Мережі з метою недопущення " західного впливу ".

zdnet.com
Хакери атакували тисячі інтернет-магазинів на платформі Volusion
Кіберзлочинці атакували інфраструктуру хмарної платформи електронної комерції Volusion, впровадивши на сторінки підтвердження замовлень на сайтах шкідливий JavaScript-код, який краде дані платіжних карт.

Дослідник безпеки Марсель Афрахім (Marcel Afrahim) з компанії Check Point виявив шкідливу атаку під час покупок в Sesame Street Live Store.

В ході аналізу коду дослідник виявив, що сторінка завантажує JavaScript-код з Google Cloud Storage (storage.googleapis.com). Шкідливий код під назвою "resources.js" містився в бакеті "volusionapi". Аналіз коду виявив, що скрипт зчитує введені в поля дані кредитної картки, потім шифрує їх і зберігає у тимчасовому сховищі. Згодом дані відправляються на підконтрольний зловмисникові домен "volusion-cdn.com/analytics/beacon", що імітує інфраструктуру Volusion.

Пошуковий запит виявив 6593 сайта, що працюють на базі Volusion, які могли постраждати від атаки. Однак не виключено, що число скомпрометованих сайтів може бути вищим, а кількість постраждалих користувачів досягти 20 тис. Дослідник не зміг визначити, хто стоїть за цією кампанією, проте подібні атаки зазвичай характерні для угруповань, об'єднаних під загальною назвою Magecart.