.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.10.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: IPv4 - цінний актив; зловживання в .COM; домен Австрії допоможе .PL; Fashion.com продадуть "з молотка"; російський кириличний домен скорочується...

DomainPulse.com
У Південній Африці шахраї вкрали IP-адрес на 30 мільйонів доларів
У вересні була розкрита схема шахрайства, завдяки якій в Південній Африці були викрадені IPv4-адреси на суму не менше $30 млн.

При цьому власники таких адрес в більшості випадків не підозрювали про будь-які зазіхання на їх власність. Найчастіше вони навіть не підозрювали про значну вартість своїх портфелів адрес IPv4.

Серед викрадених наборів адрес був ряд особливо цінних пакетів IP-адрес, які були отримані ще до створення регіональних інтернет-реєстрів (RIR) і, таким чином, були повністю безкоштовними. На сьогоднішній день одна така адреса може коштувати до $30, а їх у володінні великих компаній були десятки і сотні тисяч.

В останнє десятиліття шахрайство з IPv4 стає все більш актуальною проблемою, оскільки IP-адреси є кінцевим ресурсом. В їх первинних джерелах, RIR, які обслуговують кожен континентальний регіон, за останні десять років майже всі оригінальні, безкоштовні для використання адресні блоки закінчилися, причому AFRINIC - єдиний, який все ще виділяє їх з відносною легкістю.

Рішенням проблеми дефіциту IPv4-адрес і пов'язаних з ним зловживань є повсюдний перехід користувачів на протокол IPv6. Однак, цей процес вимагає часу - з моменту появи IPv6 в 1998 році і по сьогоднішній день, згідно зі статистикою Google, менше 30% користувачів мають доступ до послуг з використанням IPv6.

DomainPulse.com
Число ботнетів продовжує зростати
Географічні домени верхнього рівня .RU (РФ), .PW (Палау) ,. EU (ЄС), .GA (Габон), .TK (Токелау), .SU (колишній Радянський Союз), .ML (Малі), .CF (Центральноафриканська Республіка) і .ME (Чорногорія) увійшли до двадцятки доменів з найбільшою кількістю зловживань, - інформує Spamhaus.

Представниками нових доменів в цьому антирейтингу названі .TOP, .XYZ, .ICU, .NAME, .LIVE, .SITE і .CLUB. Доменом з найбільшою кількістю зловживань традиційно став .COM, в якому виявлено 4 тис. скомпрометованих імен при загальному обсязі домену близько 145 млн, у той час як .NET був другим з 534 шахрайськими доменами. Третє місце зайняв домен .INFO.

Серед реєстраторів, чиї доменні імена найбільш часто ставали мішенями шахраїв, лідерство належить Namecheap з 1034 "шкідливими" реєстраціями, в той час як китайський West263.com був другим з показником у 375 імен.

Згідно зі звітом Spamhaus, число нововиявлених серверів управління і контролю бот-мереж (C&C) в липні цього року досягло рекордно високого рівня в більш ніж 1500. Це набагато перевищує середньомісячний показник, встановлений в першій половині цього року на рівні 1000 C&C серверів.

DomainPulse.com
Anycast в домені .PL забезпечить реєстр австрійського домену
Ресстр домену Австрії компанія nic.at почала надавати послуги на основі технології Anycast для домену верхнього рівня Польщі .PL.

Використання технології Anycast дозволить зменшити час відгуку системи DNS. Компанія nic.at надає такі послуги під комерційним найменуванням RcodeZero для доменів верхнього рівня .NL і .EU.

В домені Польщі делеговано 2,5 млн імен другого і третього рівня в 160 публічних доменах.

OnlineDomain.com
Fashion.com продадуть на аукціоні
Доменне ім'я fashion.com буде продано на аукціоні цієї осені.

За словами Пітера Джонстона (Peter Johnston), міжнародного бізнес-консультанта, що представляє трьох власників домену, за останні 25 років десятки компаній і приватних осіб робили пропозиції про покупку fashion.com.

Доменне ім'я було зареєстровано в 1994 році для проектів в світі моди. Пізніше плани реєстрантів домену змінилися, і ім'я залишилося невикористаним.

Власники fashion.com вирішили, що офіційний аукціон - це найкращий спосіб пошуку нового власника для домену, який дозволить справедливо враховувати інтереси багатьох зацікавлених сторін по всьому світу.

Аукціон для fashion.com включатиме як приватні торги, починаючи з 24 жовтня, так і, при необхідності, відкритий аукціон, призначений на 21 листопада. Реєстрація всіх учасників стартувала 10 жовтня. Офіційними організаторами торгів виступають Escrow.com і Auction-Experts.

searchengines.ru
Кириличний домен РФ скорочується другий рік поспіль
На 15% скоротилася за два роки кількість реєстрацій в кириличному домені верхнього рівня РФ.

Зараз в домені нараховується 763 тис. доменних імен, в той час як двома роками раніше їх було 900 тис.