.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.10.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: перший київський DNSSEC-домен; ICANN готує "офіційний некролог" Whois; .COM може стати дорожчим; домени-смайлики отримали "попередження"; доменний Brexit теж відкладається...

"Хостмастер"
У домені Києва перше доменне ім'я з DNSSEC
В автоматизованій реєстраційній системі домену верхнього рівня .UA 23 жовтня вперше було зареєстровано доменне ім'я, захищене за технологією DNSSEC. Відповідний цифровий ключ свого клієнта передав до реєстру реєстратор Науково-виробнича фірма "ВОЛС".

Підписане доменне ім'я стало також першим захищеним за технологією DNSSEC в публічному домені столиці kiev.ua.

Раніше, в рамках пілотного проекту, були підписані ключами DNSSEC кілька імен в домені .UA. Крім того, захист DNSSEC широко використовується державними органами України для захисту імен в домені gov.ua.

Реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер" підписала домен в 2012 році. У вересні 2019 року було підписано домени Києва (kyiv.ua і kiev.ua) і ряд інших публічних доменів.

DomainIncite.com
ICANN починає переговори щодо "ліквідації" Whois
Корпорація ICANN ініціює переговори з реєстраторами та реєстрами доменів верхнього рівня про заміну застарілого протоколу Whois на новий Registration Data Access Protocol (RDAP). Відповідні зміни будуть внесені до договорів з реєстраторами та реєстрами.

Процес внесення поправок до контрактів передбачає участь в переговорах повноважних представників як реєстрів, так і реєстраторів. Самі переговори, як очікується, триватимуть три місяці, після чого взаємоузгоджені формулювання будуть відкриті для громадського обговорення.

Перш ніж рада директорів ICANN перейде до остаточного затвердження нових редакцій договорів, реєстратори та реєстри повинні будуть проголосувати за або проти їх впровадження. Процес голосування розроблений таким чином, щоб уникнути впливу найбільших реєстраторів, і заснований на балансі числа реєстраторів з правом голосу і кількості доменів, якими вони спільно управляють.

Більшість реєстраторів вже використовують сервер RDAP паралельно зі своїм сервісом Whois з серпня поточного року.

DomainIncite.com
Verisign готує нове підвищення ціни популярного домену
Реєстр домену верхнього рівня .COM компанія Verisign зможе підвищувати комісію за реєстрацію доменних імен з поточних $7,85 на 7% щорічно. Такі умови закладені в новому договорі, який, як очікується, Verisign і ICANN підпишуть найближчим часом.

При цьому протягом шести років дії договору реєстр зможе чотири рази піднімати вартість своїх послуг.

Угода про співпрацю також дозволить Verisign розпочати реєстраційний бізнес з продажу доменних імен .NET, .ORG, а також нових і географічних доменів верхнього рівня. Компанія не зможе продавати кінцевим клієнтам реєстрації тільки в домені .COM.

DomainIncite.com
Емодзі-домени визнані небезпечними
Доменні імена, що містять емодзі, являють собою загрозу безпеці і не рекомендуються до використання, йдеться в результатах всебічного аналізу дослідницької групи ICANN.

Основна проблема смайликів - велика ймовірність плутанини через схожість емодзі, а також з огляду на відмінний вигляд одного і того ж смайлика в різних браузерах і додатках.

У звіті також йдеться про існування різних варіантів того, як реєстратори обробляють смайлики на своїх платформах. У деяких випадків можливий пошук за допомогою смайликів, в інших користувачам потрібно буде набрати префікс xn-префікс для перекладу Punycode.

В даний час існує 15 доменів верхнього рівня, які в даний час допускають домени емодзі - .AZ, .CF, .FM, .JE, .GA, .GE, .GG, .GQ, .ML, .ST, .TO, .TK, .UZ, .VU, і .WS.

DomainIncite.com
Британські власники доменів .EU отримали відстрочку
Плани EURid по "відключенню" британців від загальноєвропейського домену були призупинені через те, що переговори по Brexit зайшли в тупик.

Раніше передбачалося, що громадяни Великобританії втратять свої домени .EU 1 листопада, в перший день, коли їхня країна повинна була перестати бути членом Європейського Союзу.

Але, оскільки дата виходу, призначена на 31 жовтня, переноситься, реєстр EURid заявив, що, через зміну термінів Brexit, плани реєстру також призупинені до отримання інструкцій від Європейської комісії.

Згідно з попереднім планом, EURid мав 24 жовтня повідомити по електронній пошті всіх власників реєстрацій в Великобританії і Гібралтарі про те, що їх домени знаходяться під загрозою. Нові реєстрації для британців мали бути закритими з 1 листопада, а власники існуючих реєстрацій могли б скористатися двомісячним періодом для перереєстрації імен у відповідних країнах до їх припинення.

Через рік ці імена були б видалені і повернуті для повторної реєстрації.