.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.11.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: правила для географічних доменів залишаться без змін; США підтримали Amazon; масштабна кібератака на маленьку країну; 20 років UDRP; ветеран доменного ринку постраждав від кіберзлочинців...

DomainIncite.com
Правила для географічних доменів не зміняться
Не потрібно міняти правила для географічних доменів верхнього рівня. Таке рішення під час 66-ї конференції ICANN в канадському Монреалі затвердила робоча група з розробки політики GNSO.

Робоча група, до якої входить 160 учасників, понад два роки розглядала пропозиції щодо зміни правил. Відповідно до рішення групи, положення Applicant Guidebook 2012 (AGB 2012) остануться незмінними.

DomainIncite.com
США підтримали Amazon у боротьбі за однойменний домен
Представник американської влади Верніта Харріс (Vernita Harris) на зустрічі ICANN-66 в Монреалі заявила, що США "не підтримують рекомендації GAC з проблеми .AMAZON". На її думку, ICANN цілком може просунутися вперед в питанні спірної заявки компанії Amazon на домен.

Так вона відреагувала на виступ бразильського представника Ахілла Залуара Нето (Achilles Zaluar Neto), який сказав, що південноамериканські країни розглядають оспорюваний домен як "законну культурну спадщину" восьми країн і десятків мільйонів людей, а ICANN дозволяє Amazon піддати це право сумніву.

Заявка на домен .AMAZON є спірною, тому що вісім країн Організації Договору про співпрацю Амазонки вважають, що їхні культурні права на слово більш вагомі, ніж права компанії Amazon на товарний знак.

Раніше США займала нейтральну позицію, перешкоджаючи досягненню консенсусного рішення GAC, який прагнув заблокувати заявку. З сьогоднішньою заявою США шанси на те, що GAC вдасться досягти консенсусу щодо блокування заявки знижуються.

BBC.com
Грузія піддалася масованій кібератаці
Широкомасштабної кібератаки зазнали понад 2000 веб-сайтів Грузії, включаючи сайт національної телевізійної компанії. Домашні сторінки сайтів були замінені зображенням колишнього президента країни Михайла Саакашвілі із написом "Я повернуся". Походження атаки наразі невідомо.

Експерти з кібербезпеки відзначають, що урядові сайти Грузії "погано захищені і уразливі для атак".

В результаті атаки постраждало понад 15 тис. сторінок, включаючи сайт президента, інтернет-ресурси неурядових організацій і приватних компаній.

З огляду на масштаб і характер цілей можна прийти до висновку, що це була атака, спонсорована державою, - відзначають експерти. Хоча викликані збої були "значними", критична інфраструктура, схоже, не постраждала.

DomainPulse.com
ВОІВ: 45 тис. доменних спорів за 20 років
За двадцять років існування процедури UDRP Центр арбітражу і посередництва Всесвітньої організації інтелектуальної власності розглянув 45 тис. скарг.

Такі дані повідомили співробітники ВОІВ під час конференції, присвяченій ювілею.

Зростаючу кількість скарг ВОІВ пов'язує не з погіршенням ситуації, а з ростом числа реєстрацій доменних імен.

Forbes.com
Network Solutions підтвердив повідомлення про витік даних
Один з найбільших реєстраторів доменів Network Solutions повідомив про компрометацію систем, що сталася в кінці серпня 2019 року, в результаті якої стороннім особам вдалося проникнути до деяких комп'ютерні системи компанії без авторизації і потенційно отримати доступ до персональної інформації деяких клієнтів, включаючи імена, адреси, номера телефонів і адреси електронної пошти.

Network Solutions є дочірньою компанією Web.com з 2011 року. Крім реєстрації доменних імен, Network Solutions надає такі послуги, як web-хостинг, дизайн сайтів і online-маркетинг, включаючи оптимізацію пошукових систем і управління оплатою за клік.

В даний час компанія проінформувала правоохоронні органи про інцидент і проводить розслідування. За словами Network Solutions, в ході атаки дані кредитних карт не були скомпрометовані, оскільки номери кредитних карт зберігаються в зашифрованому вигляді.