.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.11.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: реєстри проти зловживань; у "новачків" новий лідер; DoH з'явиться в Windows; реєстр XYZ рятує черговий домен...

DomainPulse.com
Реєстри географічних доменів отримають доступ до статистики про зловживання
Оператори географічних доменів верхнього рівня зможуть брати активну участь в системі звітів про зловживання доменами (Domain Abuse Activity Reporting - DAAR), - інформує ICANN.

Система DAAR ICANN використовується для вивчення ситуації та складання звітів про рівень загроз безпеці в реєстрах доменів верхнього рівня.

Тепер оператори ccTLD зможуть отримувати агреговані дані DAAR щодо свого домену через Monitoring System Application Programing Interface (MoSAPI). Інтерфейс дозволяє операторам реєстру отримувати інформацію, зібрану системою моніторингу угод про рівень обслуговування ICANN (SLAM). Використання MoSAPI дозволить забезпечити узгоджений інтерфейс для всіх реєстрів, що беруть участь в DAAR.

Зведені дані, зібрані за допомогою DAAR, містять інформацію про кількість загроз безпеки в конкретному домені з розбивкою за типами (фішинг, управління ботнетом, поширення шкідливих програм, спам).

DomainPulse.com
Домен .ICU - новий лідер нових доменів
З 8 по 14 листопада новий домен верхнього рівня .ICU виріс на чверть - до 3,8 млн. імен і перевершив попереднього лідера, домен .TOP, який налічує 3,7 млн імен, свідчать дані nTLDstats.com.

Сьогодні сім нових загальних доменів верхнього рівня перевищили позначку в мільйон реєстрацій. Крім .ICU і .TOP в "клубі мільйонерів" домени .XYZ (2,727 млн), .SITE (1,939 млн), .CLUB (1,488 млн), .ONLINE (1,379 млн) і .VIP (1,229 млн), із загальним обсягом реєстрацій в 29,848 млн.

BleepingComputer.com
Microsoft додасть підтримку протоколу DoH в Windows
Компанія Microsoft планує додати в нову версію операційної платформи Windows підтримку протоколу "DNS поверх HTTPS" (DNS over HTTPS, DoH). Крім того, буде доступний і протокол "DNS поверх TLS" (DNS over TLS, DoT).

Протокол DoH дозволяє виконувати дозвіл DNS поверх зашифрованого HTTPS-з'єднання, а DoT шифрує і "упаковує" DNS-запити через протокол Transport Layer Security (TLS). Додавши DoH в Windows, Microsoft прагне посилити захист приватності користувачів в інтернеті шляхом шифрування усіх їхніх DNS-запитів.

На першому етапі впровадження протоколу DoH в Windows DNS-запити будуть автоматично шифруватися в разі, якщо задіяні DNS-резолвер будуть підтримувати шифрування поверх HTTPS. Однак сама Microsoft не підмінятиме сервери DNS на пристроях під управлінням Windows 10. Таким чином, користувачам і системним адміністраторам доведеться самим вибирати сервер для дозволу DNS-запитів.

На наступних етапах у користувачів і сисадмінів з'явиться можливість налаштовувати сервери DoH за допомогою спеціального інтерфейсу в налаштуваннях DNS в Windows 10.

DomainIncite.com
Реєстр XYZ купив "непотрібний" домен
Компанія XYZ.com поповнила свій доменний портфель брендовим доменом .QUEST, початковим реєстром якого була Quest ION Ltd - "дочка" гонконгської багаторівневої маркетингової компанії QNet.

.QUEST стане 13-м доменом, в управлінні яких бере участь XYZ, і другим після .MONSTER недіючим брендовим доменом, придбаним реєстром.

Домен .QUEST був делегований кілька років тому, але в ньому не було активних доменів, окрім обов'язкового сайту NIC. Новий власник поки не розкриває своїх планів щодо запуску домену.