.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.239.51.78
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

06.12.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: IDN ростуть; .UK став більш законослухняним; Таїланд проти .THAI; останні адреси IPv4; .PL скорочується ...

BusinessWire.com
20%-ве зростання IDNв
У світі налічується 9 млн інтернаціоналізованих доменних імен (IDN), що на 20% більше, ніж роком раніше, - інформує EURid в звіті, представленому під час щорічної зустрічі IGF в Берліні.

Найбільш популярні такі імена в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону, причому на Китай припадає 43% зареєстрованих IDN.

У звіті також відзначається, що в поточному році була мобільні браузери і сервіси електронної пошти стали підтримувати IDN. Проте, на думку авторів звіту, користувачі IDN все ще стикаються з труднощами. Зокрема, при використанні сервісів електронної пошти та інтернету речей.

DomainIncite.com
"Криміногенна" ситуація в .UK покращилася
Реєстр британського домену .UK Nominet протягом останніх 12 місяців заблокував 29 тис. імен, що на 12% менше аналогічних показників в 2018 році.

Традиційно, 99% блокувань - за скаргами на порушення прав інтелектуальної власності. Інші випадки були пов'язані з скаргами на шахрайство, порушення торгових стандартів, фінансові махінації і розповсюдження контрафактних медичних товарів.

DomainIncite.com
Домену .THAI НЕ буде
Таїландська компанія Better Living Management Company відмовилася від заявки на домен .THAI. Заявку компанія подала ще в 2012 році, проте проти делегування виступив уряд Таїланду, який визнав цю назву занадто "чутливою для культури країни".

GAC ICANN підтримав заперечення влади Таїланду і прийняв консенсусну рекомендацію керівництву організації з проханням відхилити заявку. Заявник в 2014 року оскаржив відмову, але безуспішно.

Серед інших заявок, які можуть бути відхилені відповідно до рекомендацій GAC, заявки на домени .ISLAM, .HALAL, .GCC і .AFRICA.

DomainPulse.com
Закінчилися IPv4
25 листопада 2019 року RIPE NCC розподілила останні блоки по 1024 адрес IPv4. В майбутньому RIPE продовжить повертати в мережу адреси IPv4, що раніше належали організаціям, які припинили свою діяльність або закрилися. Ці адреси будуть розподілятися між членами RIPE відповідно до нового списку очікування.

Проте, невеликі розміри "вторинного" розміщення IPv4-адреси не зможуть покрити багатомільйонну потребу в них. Крім того, лише члени організації, які ніколи до цього не отримували пакети адрес IPv4 від RIPE NCC (будь-якого розміру), можуть запитувати адреси зі списку очікування, і вони мають право тільки на одержання блоків по 256 IPv4-адрес.

DomainPulse.com
Спад в .PL
За підсумками вересня кількість активних доменних імен в .PL склала 2,553 тис, що на 1,2% менше аналогічного показника 2018 року.

За рік кількість доменних імен, захищених DNSSEC, скоротилася з 496 тис. в кінці вересня 2018 року до майже 465 тис. в кінці вересня 2019 року.

В кінці третього кварталу було зареєстровано 1 076 157 реєстрантів,що означає, що в середньому на кожного власника реєстрацій припадає 2,37 доменних імені .PL.

Переважна більшість доменних імен .PL зареєстровано в Польщі (93,01%), а решта 6,99% за кордоном, де лідерами реєстрацій є Німеччина (1,6%), Великобританія (0,7%) і США (0,65%).