.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.236.170.171
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.12.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN назвала нового "зберігача" реєстраційних даних; схвалення угоди по .ORG відкладається; у нових доменів новий лідер; перереєстрація домену під пістолетом провалилася...

DomainIncite.com
MSK-IX зможе депонувати реєстраційні дані
ICANN затвердила російський пункт обміну інтернет-трафіком MSK-IX як десятого за рахунком провайдера депонування реєстраційних даних.

Це вже четвертий постачальник послуг депонування в Європі і єдиний в Європі за межами ЄС. Є також п'ять затверджених постачальників в Азії і тільки один - початковий постачальник Iron Mountain - в Північній Америці.

Реєстри загальних доменів верхнього рівня відповідно до контракту зобов'язані розміщувати дані своїх доменів і власників реєстрацій в сховищах затверджених ICANN провайдерів на випадок непередбачених ситуацій для передачі доменів під управління іншої компанії, якщо попередній оператор з тих чи інших причин виходить з бізнесу.

DomainIncite.com
ICANN відкладає схвалення продажу .ORG
ICANN попросила компанію PIR (реєстр домену верхнього рівня .ORG) і її власника Internet Society, надати додаткову інформацію про передбачувану операцію з продажу компанії PIR, - інформує корпорація.

Зокрема, ICANN запросила дані, що стосуються "безперервності операцій реєстру .ORG, характеру передбачуваної транзакції, того, як пропонована нова структура власності буде продовжувати відповідати умовам поточної угоди з PIR, і як вона має намір діяти відповідно до своїх обіцянок служити спільноті .ORG з більш ніж 10 млн реєстрацій доменних імен".

У зв'язку з цим схвалення угоди з продажу PIR відкладається на строк до 30 днів, який може бути продовжений ще на 30 днів, якщо не всі спірні питання будуть залагоджені.

Відповідно до контракту PIR ICANN має право схвалювати або відхиляти будь-які запити на передачу контролю над реєстром домену. До цього корпорація жодного разу не стала на заваді зміні власника доменів, а сотні угод були схвалені.

DomainPulse.com
Число реєстрацій в нових доменах вперше перевищило 30 мільйонів
Кількість реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня вперше перевищила позначку в 30 мільйонів.

Чимала заслуга в цьому домену .ICU, який всього за 12 місяців зріс з 200 тис. до 4,1 млн імен і найближчим часом може увійти в топ-10 доменів верхнього рівня, обійшовши бразильський домен .BR.

Крім .ICU, ще шість нових загальних доменів верхнього рівня можуть похвалитися більш ніж 1 млн реєстрацій - .TOP (3,661 млн), .XYZ (2,798 млн), .SITE (1,998 млн), .CLUB (1,477 млн), .ONLINE (1,406 млн), .VIP (1,332 млн). В цілому на них припадає більше половини (55,11%) усіх реєстрацій в нових доменах. Крім того, в 13 нових доменах число реєстрацій перевищує 500 тис., а в 30 - 100 тис. імен.

Згідно даних ресурсу DomainNameStats, в топ-25 доменів верхнього рівня входять 3 нових домени. Лідером на доменному ринку є .COM з 143,1 млн реєстрацій. На другому місці з великим відривом китайський .CN - найбільший географічний домен - з 20,8 млн.

В даний час делеговано 1201 новий домен. Близько 525 з них є загальнодоступними і відкриті для реєстрації. Два (.NEW і .MADRID) знаходяться на різних етапах делегування, у той час як решта 675 є в основному брендовими. Останніх налічується близько 56% від усіх нових доменів.

Найбільшим брендовим доменом є .DVAG компанії Deutsche Vermögensberatung Aktiengesellschaft (DVAG), франкфуртської фінансової консультаційної компанії, що працює в Німеччині, Австрії та Швейцарії. В даний час налічується 3,5 тис. доменних імен .DVAG, що робить його 344-м за об’ємами серед нових доменів.

DomainIncite.com
Блогер з США отримав 14 років в'язниці за спробу збройного захоплення домену
Блогеру Россі Лоратіо Адамсу II (Rossi Lorathio Adams II) з міста Сідар-Рапідс, штат Айова, присудили 14 років в'язниці за змову з метою збройного захоплення доменного імені, повідомляє міністерство юстиції США.

У 2015 році Адамс завів в соцмережах акаунти з назвою State Snaps, в яких він розміщував відео і фото п'яних молодих людей на студентських вечірках, а також знімки напівоголених дівчат.

Публікації блогер супроводжував хештегом #DoItForState. Коли Адамс захотів купити домен doitforstate.com, виявилося, що він належить Ітану Дейо (Ethan Dayo), який також проживає в Сідар-Рапідс.

Адамс намагався придбати домен протягом двох років - з 2015 по 2017 рік. Дейо відмовлявся його продавати, але одного разу запропонував купити його за $20 тис. Адамс вважав, що це занадто дорого, і почав погрожувати Дейо.

У 2017 році Адамс перейшов до більш рішучих дій. Він умовив свого двоюрідного брата проникнути в будинок Дейо і під дулом пістолета змусити переписати doitforstate.com на Адамса.

За даними прокуратури Айови, нападник, озброївшись електрошокером і пістолетом увірвався в будинок до Дейо і зажадав включити комп'ютер. Дейо зумів відібрати у Хопкінса зброю, отримавши під час бійки поранення в ногу, і кілька разів вистрілив йому в груди, а потім викликав поліцію. Обидва учасники інциденту вижили.

Адамса затримали через місяць. Справу розглядали майже два роки. Присяжні визнали блогера винним в квітні 2019-го, а окружний суд в Айові виніс вирок на початку грудня. Двоюрідний брат Адамса отримав 20 років в'язниці.