.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.236.170.171
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.12.2019 Дайджест доменних подій

/ У випуску: п'ять мільйонів імен за квартал; півмільйона імен в VN; вдова Стіва Джобса відсудила домен; довгоочікувана перемога Amazon...

DomainPulse.com
Домени .TK, .COM і .ICU забезпечили зростання доменного простору в третьому кварталі
За результатами третього кварталу 2019 роки кількість доменних імен в світі виросла на 5,1 млн і досягла 360 млн, - повідомляє компанія Verisign в своєму квартальному звіті Domain Name Industry Brief.

Половину квартального приросту забезпечив домен .TK (Токелау), реєстрація в якому безкоштовна, а видалення доменних імен ніколи не проводилося. За квартал домен виріс на 2,6 млн імен до 25,1 млн.

На другому місці за темпами зростання домен .COM під керуванням Verisign, який до кінця вересня виріс на 1,5 млн імен до 144 млн реєстрацій.

Сукупний чистий приріст решти доменного простору, що нараховує 1515 доменів верхнього рівня за винятком .COM і .TK, склав всього один мільйон імен.

В першу десятку доменів за результатами кварталу також увійшли .CN (Китай) з 23,0 млн реєстрацій, .DE (Німеччина) з 16,3 млн, .NET з 13,4 млн, .UK (Великобританія) з 13,3 млн імен, .ORG (10,0 млн), .TW (Тайвань) з 6,8 млн, .Nl (Нідерланди) з 5,9 млн.

Загальна кількість реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня на кінець третього кварталу 2019 року склала 24,0 млн, збільшившись у порівнянні з другим кварталом 2019 року на 0,9 млн або на 4,0%. У річному обчисленні цей сегмент доменного ринку виріс на 0,6 млн реєстрацій або на 2,4%. Головним драйвером зростання став дешевий домен .ICU від ShortDot, який успішно продавався в Китаї протягом усього року. В даний час в ньому налічується 4,2 млн імен.

DomainPulse.com
В'єтнамський домен .VN перевищив півмільйона
Кількість доменних імен .VN в кінці жовтня перевищила півмільйона і станом на 31 жовтня склала 501 027 реєстрацій, повідомляється в звіті Việt Nam Internet Resources Report.

Із загальної кількості 57,25% імен - другого рівня. Решта - третього рівня, для реєстрації доступні 13 публічних доменів, з яких найбільшим є com.vn з часткою 34,56% реєстрацій від їх загальної кількості.

В домені .VN зосереджено майже половина (49,0%) усіх доменних імен, зареєстрованих в країні. На традиційні домени доводиться 49,4% всіх реєстрацій і ще 1,6% на нові загальні домени верхнього рівня.

Переважна частина реєстрацій доменних імен .VN припадає на великі міста Хошимін і Ханой (189 тис. І 174 тис. Відповідно).

DomainNameWire.com
"Іменний" домен повернувся до Стіва Джобса
Доменне ім'я SteveJobs.com, яке було зареєстроване ще в 1999 році жителем Південної Кореї, рішенням арбітражу передано компанії Steve Jobs Archive, заснованій вдовою творця корпорації Apple Лорен Пауелл Джобс (Laurene Powell Jobs).

В ході судового розгляду було встановлено, що відповідач в 1999 році змінив ім'я на Стів Джобс Кім і це ім'я справді час від часу з'являлося на сторінках сайту, заснованого на домені SteveJobs.com. Однак журі в складі трьох арбітрів Національного арбітражного форуму визнало такі дії реєстранта не більш ніж хитрістю. У висновку журі відзначено, що сайт публікував технологічні новини, а для консультацій пропонував відвідувачам звертатися за адресою stevejobs.com.manager@gmail.com. Все це могло вводити користувачів в оману стосовно того, що сайт має відношення до Стіва Джобса або до його спадкоємців. Таким чином, використання домену було визнано недобросовісним.

Компанія Amazon перемагає в боротьбі за брендовий домен
Amazon підписала контракт на .AMAZON
Минулого четверга, незважаючи на багаторічні протести восьми урядів Південної Америки, які входять в Організацію Договору Амазонії (Amazon Cooperation Treaty Organization), компанія підписала контракт на домен .AMAZON, а також на його версії на китайській та японській мовах.

Таким чином, вже найближчим часом, після формального тестування, три брендових домени верхнього рівня будуть прописані в кореневій системі DNS. Реєстром доменів є компанія Neustar.