.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.87.33.97
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.04.2021 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN і "паспорта вакцинації"; доменний баласт BBC; France.com повернеться на батьківщину; кіберзлочинність набирає силу; позов на 375 імен...

DomainIncite.com
ICANN не планує вводити "паспорти вакцинації"
Президент корпорації ICANN Йоран Марбі (Göran Marby) оцінив ймовірність повернення до традиційних зустрічей ICANN в "живому" форматі до кінця нинішнього року як ""50 на 50".

Про це він заявив в ході 70-ї відкритої зустрічі ICANN, виступаючи перед учасниками, що представляють інтереси некомерційних користувачів глобальної мережі.

Оскільки друга конференція року, яку спочатку планувалося провести в червні в Гаазі (Нідерланди), вже офіційно переведена виключно в онлайн-формат, очевидно, що мова може йти лише про третю конференцію, яка повинна пройти в Сіетлі.

Марбі пов'язав прояснення цього питання з темпами вакцинації від COVID-19 в усьому світі. При цьому він підкреслив, що орієнтуватися слід не на країни, які вже серйозно просунулися на цьому шляху, як, наприклад, Великобританія або США, а на відстаючих. Президент ICANN підкреслив, що для форумів корпорації важлива участь представників спільноти з усього світу, а в багатьох країнах програми вакцинації, по суті, навіть ще не стартували.

У той же час Йоран Марбі відкинув ідею введення власних "паспортів вакцинації" всередині ICANN, яку раніше висловлювали деякі представники спільноти. "Думаю, цим слід займатися, з одного боку, урядам країн, а з іншого - авіакомпаніям і готелям. Але це точно не справа ICANN", - відповів Марбі на питання про "паспорти вакцинації".

DomainInvesting.com
BBC відмовиться від 10 тис. імен
Британська мовна корпорація BBC позбудеться половини свого доменного портфеля, в який входять 20 тис. доменних імен.

Більшість доменних імен, що належать корпорації, не використовувалися зовсім, або призначені для сайтів, які вже припинили своє існування. У компанії порахували, що це "далеко не найефективніший спосіб витрачати гроші". У зв'язку з цим було прийнято рішення скоротити доменне портфоліо BBC.

При цьому корпорація збереже домени в "традиційних" доменах, включаючи домен Великобританії. Необхідність продовження інших реєстрацій підлягає перевірці. Першими кандидатами на виключення з портфеля стануть доменні імена, що використовують знак "дефіс", та ті, які умовно імітують бренди BBC, змінюючи при цьому порядок букв в назві.

DomainNameWire.com
France.com став французьким
Апеляційний суд четвертого округу США підтвердив пріоритет суверенітету Франції над доменним ім'ям France.com.

Доменне ім'я France.com було зареєстровано Жаном-Ноелем Фрідманом (Jean-Noël Frydman) в 1994 році і багато років використовувалося для просування туризму у Франції. У 2014 році розташована в Каліфорнії (США) компанія Фрідмана France.com, Inc подала в Парижі позов проти нідерландської компанії, яка на думку позивача порушувала права на торговельну марку France.com.

У хід судового розгляду втрутилося французьке державне туристичне агентство, яке зажадало передати доменне ім'я уряду Франції. Трибунал і апеляційний суд Парижа визнали суверенітет Франції над доменним ім'ям, після чого французький уряд отримав над ним контроль, надавши рішення французького суду реєстратору Web.com.

Фрідман у 2018 році подав позов до суду Вірджинії (США), в якому оскаржив законність виконання рішення французького суду на території Сполучених Штатів, проте американські судді підтвердили рішення своїх французьких колег.

ФБР
Збиток $4,2 млрд від інтернет-злочинів
У 2020 році кількість скарг на інтернет-злочини збільшилася в 1,6 рази до 792 тис., а загальний зафіксований збиток перевищив $4,2 млрд, - інформує Центр розгляду скарг на інтернет-злочини ФБР (IC3) в звіті "The 2020 Internet Crime Report".

За даними звіту, найбільш частими злочинами стали: фішингове шахрайство, невиплата коштів або недоставлення товару, а також вимагання. Жертви втратили більшу частину грошей через шахрайські дії, пов'язані з діловим та особистим електронним листуванням, а також від шахрайства з інвестиціями.

Примітно, що в 2020 році з'явилися шахраї, які використовують у своїх цілях пандемію COVID-19. IC3 отримав більше 28 500 скарг, пов'язаних з COVID-19, як від юридичних, так і від фізичних осіб.

DomainInvesting.com
Clorox подала позов на 375 доменних імен
Американський виробник засобів для чищення та відбілюючих засобів Clorox Company, звернувся до Світової організації інтелектуальної власності (ВОІВ) зі скаргою на неправомірне використання 375 доменних імен.

Чотири доменних імені, зазначених у скарзі, відносяться до домену .COM, всі інші були зареєстровані в нових загальних доменах верхнього рівня .XYZ, .SHOP і .CLUB. Всі домени або використовують слово Clorox, яке є захищеною торговою маркою компанії, або варіації його написання.0,371321 sec