.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.232.62.209
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

З 1 грудня зміниться адреса root-сервера H

На 1 грудня поточного року запланована зміна IP-адреси root-сервера H, одного з кореневих серверів системи доменних імен (DNS). Сервер перебуває у віданні науково-дослідної лабораторії армії США (US Army Research Laboratory).

Нова IPv4-адреса для цього сервера - 198.97.190.53, а нова IPv6-адреса - 2001:500:1::53. Таким чином будуть замінені адреси 128.63.2.53 та 2001:500:1::803f:235.

Нові адреси вже знаходяться в робочому стані. У зв'язку з цим, операторам DNS інфраструктури рекомендується оновити всі посилання на старі IP-адреси, замінивши їх новими адресами. Зокрема, у багатьох DNS резолвер є "hints"-файли, які повинні бути оновлені з урахуванням введення нових адрес.

Нові "hints"-файли будуть доступні за наступними адресами:

Стара IPv4-адреса буде актуальною до 1 червня 2016 року, після чого буде відключена. Адреса залишиться під контролем науково-дослідної лабораторії армії США і більше ніколи не буде використана в системі DNS. Часових обмежень щодо подальшої роботи колишньої IPv6-адреси немає, але, в кінцевому підсумку, вона може бути відключенай в майбутньому.

Одночасно з відключенням старої адреси 1 червня 2016, параметр ASN для H-root сервера зміниться з 13 на 1 508.

Стежити за процесом переходу H-root сервера на нові адреси можна за посиланням: http://h.root-servers.org/old_vs_new.html.

Кореневі сервери DNS містять інформацію про домени верхнього рівня і є базовими елементами Інтернет-інфраструктури. В Україні розташовані дзеркала восьми кореневих серверів, з них шість були встановлені компанією «Хостмастер» спільно з міжнародними організаціями, в тому числі три дзеркала L-root в Києві, Харкові та Одесі - у партнерстві з корпорацією ICANN, у віданні якої і знаходяться кореневі сервера L. Ще три дзеркала (D-root, E-root і ще одне дзеркало L-root) компанія встановила в столиці України у партнерстві з міжнародною дослідницькою організацією Packet Clearing House (PCH). Кореневий сервер D управляється Мерилендським університетом (Коледж-парк, США), оператором E-root є Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA).


20.11.2015

0,213337 sec