.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 18.232.38.214
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Сьогодні, 11 жовтня, відбудеться зміна якоря довіри DNSSEC.

/ Протокол DNSSEC (DNS Security Extensions) передбачає використання для кожного домена двох криптографічних ключів: ключа підписання зони (ZSK) і ключа підписання ключів (KSK). І якщо ключ підписання кореневої зони оновлюється щоквартально, то ключ KSK кореневої зони (його також називають якорем довіри) не змінювався жодного разу з моменту його введення в 2010 році.

Змінити якір довіри планувалося ще рік тому, але процедура була перенесена через побоювання, що невірні настройки програмного забезпечення у деяких провайдерів спричинять відключення від глобальної мережі користувачів.

Проведені дослідження показали, що валідація DNSSEC включена у тисяч мережевих операторів, які обслуговують приблизно чверть всіх інтернет-користувачів. За підрахунками ICANN, до зміни ключа готові майже всі оператори, а кількість користувачів, які можуть зіткнутися з проблемами з доступом до Мережі, не перевищує 0,05%.

Зміна ключів відбудеться о 16.00 за UTC (в Україні - 19:00).

Більш докладно про технічні аспекти зміни ключів і вирішення потенційних проблем, пов'язаних з ним, за посиланням https://www.icann.org/resources/pages/ksk-rollover-2016-07-27-ru.


11.10.2018

0,225414 sec