.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.238.4.24
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Реєстр домену .UA не очікує проблем, пов'язаних з DNS Flag Day

/ Київ, 31 січня 2019, "Хостмайстер".

Близько 72% доменних імен в домені .UA повністю готові до зміни налаштувань серверів системи доменних імен (DNS), які відбудуться після 1 лютого 2019 року (DNS Flag Day).

Після 1 лютого розробники програмного забезпечення для серверів-резолверів (такого, як BIND, Knot, PowerDNS, Unbound) перестануть підтримувати застарілі версії протоколу DNS. Залишиться лише підтримка сучасної версії протоколу (його називають Extension Mechanism for DNS - EDNS). Завдяки відмові від застарілих протоколів система в цілому буде працювати швидше і надійніше, проте можуть виникнути проблеми у тих сайтів, які досі не використовують сервери з EDNS.

Системою DNS ми користуємося, відкриваючи сайти в браузері або відправляючи листи по електронній пошті. Звичне для людини доменне ім'я ця система перетворює в IP-адресу сервера, на якому зберігається потрібний сайт. Цю процедуру здійснюють спеціальні сервери (їх називають резолвери), які розташовані у інтернет-провайдерів, а також в компаніях, що забезпечують роботу публічних резолверів (Google, Comodo, Cloudflare і ін.).

Усі ці компанії використовують для резолверів відповідне програмне забезпечення, і періодично оновлюють його. Хтось робить поновлення щомісяця, хтось - раз на рік. Після 1 лютого в нових версіях програм буде тільки сучасний протокол EDNS.

Для того, щоб система DNS знала, яка адреса відповідає тому чи іншому імені, при реєстрації доменних імен робляться відповідні записи на серверах імен (NS-серверах). Більшість NS-серверів сумісні з EDNS, але деякі досі використовують застарілі протоколи. Такі сервери після 1 лютого можуть виявитися недоступними для частини користувачів або для всіх користувачів. Проблеми також можуть виникати у доменних імен, які розмістили записи про себе на таких серверах.

Якщо доменні імена використовували тільки застарілі NS-сервери, то відповідні сайти можуть виявитися недоступними. Можливі також деякі незначні затримки завантаження сторінки у тому випадку, якщо для записів використовувалися як сервери із застарілим протоколом, так і з новим.

Станом на 29 січня в домені .UA абсолютна більшість доменних імен використовують виключно DNS-сервери з підтримкою EDNS. Серед доменних імен другого рівня їх 72,7%. У найбільш популярному публічному домені com.ua цей показник становить 72,3%, в домені державних органів gov.ua - 54%.

Використовують сервери як із застарілим протоколом, так і з EDNS в домені .UA 22,4% імен другого рівня. У публічному домені com.ua - 19,5%, в домені держорганів gov.ua - 26,7%. Сайти, які розташовані на цих доменних іменах можуть зіткнутися з незначними затримками завантаження, в дуже рідкісних випадках - істотними проблемами, пов'язаними з відсутністю доступу до сайту.

Решта доменні імена не використовуються, тобто не мають записів в DNS або ж ці записи є некоректними.

Для того, щоб переконатися в працездатності вашого домену, на спеціальному сайті відкритий тест dnsflagday.net. Реєстр домену .UA компанія "Хостмастер" закликає користувачів перевірити свій домен на сумісність з EDNS.


31.01.2019

0,234255 sec