.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.238.4.24
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Новий протокол RDAP прийде на заміну Whois

/ Реєстри та реєстратори загальних доменів верхнього рівня повинні до 26 серпня поточного року розгорнути сервіси RDAP (Registration Data Access Protocol), які будуть здатні замінити звичний для інтернет-користувачів сервіс Whois.

Whois дозволяє дізнатися дані про доменне ім'я: інформацію про реєстратора та реєстранта, дату створення та IP-адресу.

Протокол RDAP виконує ті ж функції, що і Whois, але при цьому дозволяє реалізувати багаторівневий доступ до даних. Наприклад, звичайний інтернет-користувач отримає мінімальну інформацію про доменне ім'я, тоді як провайдери, адвокати, фахівці з інтелектуальної власності, правоохоронні органи - той обсяг даних, який відповідає їх рівню доступу.

Протокол RDAP став результатом роботи спільноти ICANN, в яку входять представники державних органів, бізнесу та громадських організацій. Таке багатостороннє співробітництво дозволило посилити захист персональних даних і в той же час зробити інформацію доступною для тих категорій користувачів, яким вона необхідна відповідно до законодавства.

Реалізація RDAP не вимагає внесення змін до даних, які вже зберігаються і доступні через WHOIS; це просто новий спосіб доступу до цих реєстраційних даних.

Більш детально: https://www.icann.org/resources/pages/rdap-implementers-resources-2018-08-31-en


06.03.2019

0,230305 sec