.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 3.236.13.53
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

DNSSEC став доступний в десяти публічних доменах

/ Реєстр домену .UA компанія “Хостмайстер” 4 жовтня зробила доступним захист доменних імен за технологією DNSSEC в публічних доменах .UA, com.ua, а також в регіональних доменах Києва (kyiv.ua і kiev.ua), Івано-Франківська (if. ua і ivano-frankivsk.ua), Полтави (pl.ua і poltava.ua) і Ужгорода (uz.ua, uzhgorod.ua).

Для підписання домену за технологією DNSSEC реєстрант повинен створити електронний ключ, підписати цим ключем своє доменне ім'я і передати ключ реєстратору. На даний момент сім українських реєстраторів надають послуги на основі DNSSEC своїм клієнтам ( список ).

Технологія DNSSEC дозволяє запобігти або мінімізувати атаки, пов'язані з підміною доменної адреси. Її повноцінне використання почалося з 2010 року, після того, як корпорація ICANN підписала кореневу зону. Домен .UA був підписаний в 2012 році. До теперішнього моменту підписані публічні домени com.ua, gov.ua, а також домени Києва, Івано-Франківська, Полтави, Ужгорода, Рівного та Чернівців. У березні поточного року з'явилася можливість використання DNSSEC для державних органів в публічному домені gov.ua, а три місяці тому українські реєстратори могли взяти участь в тестуванні DNSSEC в реєстраційній системі.

В кінці лютого поточного року корпорація ICANN закликала всіх до повсюдного використання DNSSEC, оскільки ця технологія могла б захистити елементи інтернет-інфраструктури від масштабної атаки , яка спостерігалася в світі в середині лютого.


04.10.2019